Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma VOLT- Polska jedna wielka kpina i przestroga
Autor Wiadomość
Sosna91 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Dołączył: 08 Wrz 2017
Skąd: UK
Wysłany: 2018-09-22, 23:32   Firma VOLT- Polska jedna wielka kpina i przestroga

Jesli zły dział prosze o przeniesienia, jednak uwazam iz warto o tym napisac aby przestrzec innych przed tą o to firmą produkującą naklejki ktore tylko klei na przetwornice i akumulatory.

Oczywiście dopóki urządzenie działa wszystko jest w porządku. Przejdźmy do sedna.

z racji wymiany lodówki na agregatową zrezygnowalem ze swojej działającego przez 2 lata chińskiej przetwornicy za 100zł z modyfikowanym sinusem i zakupiłem z firmy VOLT-Polska 800/1000watt z czystym sinusem. Oczywiscie widac na opakowaniu Made in China ale to nie jest istotne.

po 2 tygodniach gdy juz szykowaliśmy sie do wyjazdu kamperem na wczasy. uruchomiłem ja aby wszystko sobie przez 2-3dni juz chodziło. Pech niestety był taki iż przetwornica godzine przed wyjazdem gdzie lodówka była juz pełna po prostu padła. Pierwsza mysl, otwieramy patrzymy, okazuje sie ze padły 2 tranzystory i taki układ ktory nimi steruje. No cóz tego układu juz nie mam. Wyjazd przesunal sie o 3dni a ja na szybko kupilem uzywana z innej firmy przetwornice 600/1200watt.

Szkoda ot tak wyrzucic 500zł. Patrząc na strone volt-polska dowiaduje sie iz naprawa pogwarancyjna powinna wyniesc max 20%. a z drugiej strony jesli firma jest solidna to zdarza się iż moze podejsc do klienta i naprawie bez kosztowo w ramach gwarancji.

Wysłałem wieć przetwornice do serwisu VOLT-Polska. mając w planach iż na nastpeny wyjazd kamperem za 4miesiace juz bede miał ja naprawioną.

mija 3 tygodnie i cisza. Dzwonie kilka dni z rzędu nikt nie odbiera. W końcu za 100tym razem podnosi ktos sluchawke, mowie o problemie, słyszę prosze napsiac maila max 10min ktos odpisze. Mail napisany mija kilka dni cisza. Dzwonie ponownie, wiele prób w końcu słyszę. "czeka pan juz 5tygodni na wycene to ja zaraz wysle do pana nową, i dostanie pan smsem nr nadania"
ok rozmowa zakonczaona mija kilka dni cisza.

ponowny kontakt znow ten sam pan, ta sama gadka. mija kilka dni cisza..

ponowny kontakt, jakas pani "niestety szef jest na urlopie a tylko on naprawia przetwornice z sinusem :wyszczerzony: Mysle sobie dobra firma.

ponowny kontakt prawie 6tygodni odbiera inny pan, mowie poraz kolejny sytuacje i ze to jakas paranoja, 6tyg czekam. a pan "to sobie pan jeszcze poczeka"

nastepnego dnia jednak jest kontakt od tego pana i slysze z usmiechem na twarzy

'przetwornica byla otwierana i próbował pan naprawiać zatem 250zł naprawa co robimy naprawiamy czy wysyłamy?"

Uznałem ze cena 250zł to gra nie warta swieczki, po moich negocjacjach, ze jakas rekompensata za mega opoznienie w samej wycenie nie było dyskusji,

po 6-7tygodniach otrzymalem swoja przetwornicę owiniętą folia bez srubek i nieskręcona.

to wywołało juz we mnie mega wkur*** zero poszanowania.

w dodatku dowiedziałem sie iz używałem przetwornicy niezgodnie z jej przeznaczeniem, rece mi opadły...

pozniej troche screenow aby nie być gołosłownym








https://zapodaj.net/37ccc111b3078.jpg.html
https://zapodaj.net/15e001bfee9b9.jpg.html
https://zapodaj.net/07126ca68db9c.jpg.html
https://zapodaj.net/d125b012d347b.jpg.html
https://zapodaj.net/fad5a0b269b50.jpg.html
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-09-22, 23:47   

Rozumiem Twoją irytację, ale w momencie kiedy postanowiłeś ją otworzyć automatycznie pozbawiłeś się gwarancji.

Takich firm jak VOLT (klejących tylko naklejki) jest znacznie więcej. Nie ma w tym nic nagannego. Wtopą jest chyba tylko to, że tak długo reagowali.

Z innej beczki: nie wiem, czy wiesz, ale w przypadku gdy gwarant nie rozpatrzy reklamacji w ciągu 14 dni, to ... reklamacje uznaje się za rozpatrzoną pozytywnie. W sumie więc, mógłbyś walić teraz w bambuko i żądać naprawy/wymiany przetwornicy (nawet pomimo tego, że ją otworzyłeś).
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sosna91 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Dołączył: 08 Wrz 2017
Skąd: UK
Wysłany: 2018-09-23, 00:01   

w zasadzie najbardziej rozchodzi sie o to, i pomimo całego trudu z komunikacja, czekaniem 6tyg na wycene nie popatrzyli jak na przyszlego klienta tylko teksty "to se pan jeszcze poczeka"

zastawiajace jest tez ich uwaga odnosnie tego iz uzywalem jej niezgodnie z przeznaczeniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-09-23, 15:32   

Niezgodnie z przeznaczeniem :haha: :haha: :haha:
A jakie jest przeznaczenie przetwornic z naklejką Volt? Może o czymś nie wiemy? :haha: :haha: :haha:
Używałeś jako ładowarki podłączając odwrotnie czy jak? :shock:

Kiedyś z butami do biegania kupionymi w Polsce miałem podobnie, używane niezgodnie z przeznaczeniem. Ponoć nie wolno w nich biegać i gwarancja nieuznana :haha: :haha: :haha:

Jednak kupowanie w UK, to bajka. Uszkodzonego towaru nawet nie muszę odsyłać, jedynie fotki i zwrot kasy albo nowy.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-09-23, 22:23   

Nie będę tego głośno nazywał do czego doszliśmy, każdy sam sobie to dopowie. :(
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-19, 10:43   

gdyby w polsce sprawnie dzialalo prawo i sądy zasądzały przykładne kary za abusement to było by lepiej. A że mamy "kastę sędziowską" o znanej moralności.. czego doświadczyłem na własnej skórze.. to jest jak jest.
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojciech333 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Sty 2019
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-01-13, 11:43   

SPAM!
Ostatnio zmieniony przez janusz 2019-01-13, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-01-13, 15:44   

Dobrze byłoby zmienić tytuł wątku na taki który jasno określiłby że problemy są z polskim serwisem, a nie z chińskim producentem.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-13, 21:31   

toscaner napisał/a:
Niezgodnie z przeznaczeniem :haha: :haha: :haha:
A jakie jest przeznaczenie przetwornic z naklejką Volt? Może o czymś nie wiemy? :haha: :haha: :haha:


Większość Voltów nie współpracuje z solarami - znaczy nie potrafi pracować z wyższym napięciem niż 14V...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-02-23, 23:17   

Nadal możesz oddać tę przetwornicę ponieważ idę o zakład że nie osiąga parametrów.
Miałem wtopę z voltem 3 lata temu, przetwornica o mocy ciągłej 1000w i chwilowej chyba 1200 w dokumentacji wylatywała w powietrze przy grzałce 600w
Pierwsze uruchomienie, dwie minuty pracy i sru. Wysyłka na gwarancji, odesłali nie powiem w ciągu dwóch dni, wprawdzie z zerwaną ich nalepką ale co tam. Podłączyłem dwie minuty i sru to samo.
Zaczęło się mulenie że przeciążona, że pewnie ta grzałka przy starcie bierze nie 600 tylko duuuuużo więcej. Trochę się posprzeczaliśmy telefonicznie i mailowo na temat poboru prądu grzałki na rozruchu, naprawili odesłali.
Podłączyłem przetwornicę do aku i dla własnej ciekawości obciążyłem kolejno uruchamianymi żarówkami 100w piąta żarówka wywaliła przetwornicę w kosmos.
Telefon w ostrym stylu, mail już trochę grzeczniejszy acz stanowczy, kasę zwrócili, przetwornicy nawet nie chcieli, leży mi do dziś w garażu jako przestroga przed zakusami na chińszczyznę.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-02-24, 12:23   

MisioKRAK napisał/a:
Większość Voltów nie współpracuje z solarami - znaczy nie potrafi pracować z wyższym napięciem niż 14V...

O widzisz Misiek o tym nie pomyślałem. Może ta moja z tego powodu rozładowała mi aku? Ale czy to prawda?
Odłączyłem ją i jest ok. Wcześniej działała poprawnie , ale bez solarów.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***