Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zieleniec 9-11 grudnia 2016
Autor Wiadomość
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-02-05, 07:34   

Prądu niema mówi się trudno, puki co jadę na akumulatorach (2x100Ah)+solar 100W. Stoimy od niedzieli wieczór i napięcie ok. 12.1V, oświetlenie ok 2h TV no i traumatic C3400- wentylator chodzi praktycznie cały czas, ładowanie komórek itp.
Na dworze dziś nocą było -5C w środku ok 20C butla z propanem pracuje ok 2 dni (ogrzewanie, gotowanie, grzanie wody) - właśnie się skończyła (dobrze że za dnia) mam trzy butle po 10kg propanu stalowe. Z doświadczenia butla starcza 2-3 dni.
W środę planujemy ruszyć do Czarnej Góry a tam podobno prąd jest.

IMG_20190205_075305.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 830,35 KB

_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2019-02-06, 09:33   

dziwaczek napisał/a:
W środę planujemy ruszyć do Czarnej Góry a tam podobno prąd jest.


Potwierdzam.
Prąd jest i to za darmo. Obowiązuje "dżentelmeńska umowa" aby nie był używany do celów grzewczych.

Jeśli będziesz jechał "z dołu" czyli od Stronia Śląskiego to w Siennej na krzyżówce skręcasz w prawo, jedziesz do samej góry parkingów które będziesz miał po swojej lewej stronie i tam na samej górze skręcasz w lewo na parking. Następnie trzeba "zjeżdżać parkingami w dół" i skręcasz na pierwszy po prawej za dużym budynkiem wypożyczalni... wjechać na tą pierwszą- najwyższą "półkę" parkingu przy wypożyczalniach i hotelu tam, gdzie jest krótki wyciąg kanapowy 4 osobowy. Na samym końcu parkingu ( czyli w jego głębi przy samym wyciągu ) po prawej stronie ( patrząc od wjazdu) przy ogrodzeniu wypożyczalni jest typowa skrzynka do podłączenia.
Gdybyś jechał z Zieleńca do Siennej (tak jak my w sylwestra) to prawdopodobnie wjedziesz do Siennej "z góry" więc od razu jak zobaczysz te ogromne parkingi skręcasz w prawo i... już :wyszczerzony:

Do tego masz w odległości 30m toalety w przyziemiu hotelu przy wypożyczalni ( w tunelu po prawej stronie ) gdzie Koledzy w stosowny i kulturalny sposób załatwiali też kota.

Moja rada - przyjedź tam późnym wieczorem gdy parking będzie pusty - w innym wypadku nie masz szans na zaparkowanie w obrębie prądu. Ale to już z pewnością wiesz :spoko

Tu masz opisane: https://polskicaravaning.pl/dzial/242-podroze/artykuly/kamperem-na-narty-gdzie-lista-miejsc,53536
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-02-06, 09:55   

bardzo dziękuje Agat - przyda się :bukiet:
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-14, 19:39   

Witam,
planuję wybrać się w ten weekend kamperem do Zieleńca, i mam w pytanie do osób, które były tam w ostatnim czasie - jak wygląda sprawa dojazdu? którą drogą najlepiej? W ostatnich latach dojeżdżałem do Zieleńca od strony Bystrzycy Kłodzkiej osobówką, ale nie wiem jak wygląda droga od strony Dusznik i DK8. Pamiętam, że za dawnych czasów odbywały się tam dantejskie sceny. Czy zwykły kamper z napędem na przód da radę tam podjechać? Może trochę panikuje, bo śniegu na drogach raczej już nie ma.

Pozdrawiam
Maciek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-03-14, 21:30   

Mam przetestowane obie drogi i tą od Dusznik i tą przy granicy 389. Osobiście polecam te od Dusznik powolutku pod górę się toczymy, jeden ostry zakręt pod koniec, niema ostro pod górę tylko jak jest dużo śniegu robi się wąsko i trzeba uważać na mijankach.
Zimówki - koniecznie i łańcuchy tez proponuje mieć bo Zieleniec bywa zdradliwy i lubi zaskakiwać :spoko
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-03-14, 22:00   

Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emkacar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethlefs A5250
Dołączyła: 07 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Borówiec
Wysłany: 2019-03-15, 06:42   

Edward napisał/a:
Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.


Lekkie wprowadzanie w błąd :stop: Obecnie - na tę chwilę - droga jest bielutka i zasypana :spoko
Zdjęcia wkleiłam w drugim poście https://www.camperteam.pl...light=zieleniec
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emkacar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethlefs A5250
Dołączyła: 07 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Borówiec
Wysłany: 2019-03-15, 07:39   

Edward napisał/a:
Dziwaczek nie kombinuj z zadnymi lancuchami, o tej porze jedziesz droga nr osiem i za Dusznikami na Ludowej skrecasz w lewo na Zieleniec. Droga caly czas jest czarna i w super stanie.


Może dla spokoju napisz Edwardzie kiedy ostatnio jechałeś do Zieleńca......
Ja jechałam tamtymi drogami wczoraj...... :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-03-15, 09:04   

Bywam w Zieleńcu i jak się trafi tak się ma, łańcuchy warto mieć i tyle. W Zieleńcu warunki są nieprzewidywalne i bardzo zmienne, a drogi dojazdowej nikt nie odśnieża.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emkacar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethlefs A5250
Dołączyła: 07 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Borówiec
Wysłany: 2019-03-15, 09:07   

dziwaczek napisał/a:
Bywam w Zieleńcu i jak się trafi tak się ma, łańcuchy warto mieć i tyle. W Zieleńcu warunki są nieprzewidywalne i bardzo zmienne, a drogi dojazdowej nikt nie odśnieża.

Dokładnie tak jak piszesz :spoko :spoko
Niejeden pewniak się wyłożył i zablokował drogę dojazdową, bo był pewien siebie i się nie udało bez łańcuchów czy na gorszych oponkach :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-18, 20:16   

droga była czarniutka, także wjechaliśmy i zjechaliśmy bez problemu. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***