Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyczny Opel Vivaro
Autor Wiadomość
RadekNet 
stary wyga

Twój sprzęt: Opel Vivaro
Piwa: 12/31
Wysłany: 2018-09-19, 21:21   

Mavv napisał/a:
Kumulacja... Ale jak zrobisz teraz, to będzie ok. Tylko dbaj, wymieniaj płyny, nie pałuj na zimnym i takie tam. Nie pamiętam - Ty masz tam oplowski silnik CDTI czy francuski dCi?

Pelny serwis co 10 tys :)

CTDI chyba. Ale szczerze mówiąc to nie ogarniam, który to który ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

KASZUB 
weteran

Twój sprzęt: Home made master by KASZUB
Nazwa załogi: Piotr i Aleksandra i psy Lolek i Lola. :)
Piwa: 40/53
Wysłany: 2018-09-20, 06:20   

Peszek... Tak bywa z zabawkami... Nie wiele Ci zostało do naprawy więc już może być tylko lepiej
:haha:

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2018-09-30, 20:06   

KASZUB napisał/a:
Peszek... Tak bywa z zabawkami... Nie wiele Ci zostało do naprawy więc już może być tylko lepiej
:haha:

Na to liczę, że już niewiele zostało do wymiany ;)

Niestety problem z dziwnym cykaniem pozostał - mechanik sprawdził szczelność osadzenia wtryskiwaczy (wszyscy w koło mówili o puszczającej podkładce pod ktorymś wtryskiem) i nic. Czyżby wtryskiwacz kończył żywot? Tyle, że nie ma objawów w postaci dymienia.. Mechanik stwierdził, że nastepa długa wakacyjna trasa dopiero najwcześniej za ponad pół roku, więc jezdzić lokalne trasy i obserwować ;) Jakby nie było - z nawą turbiną i odetkanym katlizatorem - +30% do przyspieszenia ;)

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2018-10-03, 12:51   

Wreszcie udało mi się pchnąć na przód temat ogrzewania - brakowało mi "inteligentnego" ustawiania temperatury na postoju, a przy okazji i podczas jazdy, bo grzeje auto przez oryginalną nagrzewnicę. Wstawiłem sobie taki oto termostat w obwód dmuchawy (mam ją podpiętą pod akumulator zabudowy).

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2018-11-18, 17:00   

Słowo wstępu - moje auto parkuje w chyba najwilgotniejszej częsci Irlandii. Są dni, ze mimo braku deszczu wszystko jest mokre. A na moim dachu praktycznie brak izolacji - tylko mata alu-butylowa, i co jakiś czas pięknie się tam wiadra wody wykraplają. Na połozenie izolacji tradycyjnej się nie zdecydowałem, własnie z obaw przez zbieraniem się wody między styropianem a blachą.

Kupiłem na próbę puszkę piany Polynor - 1/4 dachu prysnieta, teraz będę obserwować.

KASZUB 
weteran

Wysłany: 2018-11-20, 06:44   

1/4 to dobry wynik. Mi starczyło zaledwie na może pół metra... Nie wiem czy nawet na tyle. Droga i :dupa nie urywa. Powinieneś być zadowolony z takiego ocieplenia.

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2018-11-20, 17:29   

To pewnie kwestia grubości warstwy i ... wielkości dachu ;) Teraz się zastanawiam czy wypelniać całą przestrzeń (do 5cm) między karoserią a poszyciem, czy tylko takie 2-3cm i zostawić pustkę. Albo w pustkę włozyć wełnę mineralną w workach...

Resztę chcę zrobić taką pianą: https://hardwareheaven.ie/wp/product/thermofoam-750ml-everbuild/

KASZUB 
weteran

Wysłany: 2018-11-20, 23:30   

Rob jednym materiałem. Bo jaki ujj ci tam jeszcze welna? Jak nie będzie obiegu powietrza to pustka lepsza. Jak wyoelnisz gąbka to sklejka czy cokolwiek tam masz nie będzie latać.

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2018-12-13, 13:18   

Wpadłem na pomysł jak wykorzystać fotele, które mam w kamperze z tyłu ;)

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2019-03-13, 13:26   

Chyba już wiem skąd u mnie ta woda...wcale nie ze skroplin z dachu. Między łączeniem podwyższanego dachu, a resztą karoserii podobno lubią się spawy rozszczelniać, a akurat tak parkuję samochód, że ta strona jest odrobinę wyżej i woda nie spływa. Niby nic widać nie było, ale po zalaniu tego miejsca lakierem jest wreszcie sucho! Zamaluje to jeszcze jedną warstwą, na to polożę sike i oby wystarczylo ;)

Przy okazji, z kronikarskiego obowiązku, to jakiś 1000 km temu wyrzuciło mi błąd czujnika ciśnienia turbo. Czujnik leży w schowku - jak sie sytuacja powtórzy to wymienię.

PadaVan 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic+
Piwa: 14/1
Wysłany: 2019-03-15, 11:10   

W moim Traficu jak miałem błąd czujnika turbo to się okazało że padła pompa vacuum i ukruszyl się wirnik :-/

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2019-03-15, 11:40   

PadaVan napisał/a:
W moim Traficu jak miałem błąd czujnika turbo to się okazało że padła pompa vacuum i ukruszyl się wirnik :-/

Mój mechanik zwykle się nie myli co do diagnozy ;) myslę, że może mieć rację, bo jakby to było to o czym piszesz to by się samo nie naprawiło.
Tak na marginesie - to moje pierwsze auto, któremu nie ufam :( Do tej pory miałem proste benzyny i toczyły się do samego końca bez niespodzianek (a ich koniec polegał na tym, że np w samochodzie z 2006r wartego w Irlandii 300e nie było sensu zmieniać tarcz hamulcowych za drugie tyle). Gdzie te elektryczne vany z sensowynym zasiegiem?? ;)

RadekNet 
stary wyga

Wysłany: 2019-04-12, 11:41   

I małymi kroczkami do przodu...

"Odkryłem" uroki oklejania. Początkowo chciałem całe wnetrze malować, ale okazało się, że oklejanie skajem jest szybsze, mniej brudzące i więcej wybaczające niewprawnej ręce ;) Góra zabudowy będzie oklejona na biało, a okolice kuchenki wyłożone blachą nierdzewną

Niby drobiazg, a jak zmienia. Kratka klimatyzacji pomalowana na czarno.

I weż tu teraz powiedz dziecom, że jedziemy w trasę normalnym autem. Nie da się - potrzebny stolik i miejsce na zabawki.

Od kilku dni miałem mokrą plamę pod autem. Okazło się, że chłodnicę szlag trafił (130e nowa). Przy okazji mechanik zmienił olej+filtry oraz poduszkę pod silnikiem i sworzeń lewy przedni.

Odpowiedz do tematu