Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwór w przegrodzie - drzwi w tylnej ścianie - pomoc
Autor Wiadomość
Ogrodnik86 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD
Dołączył: 18 Mar 2019
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2019-03-18, 17:34   Otwór w przegrodzie - drzwi w tylnej ścianie - pomoc

Witam wszystkich serdecznie.
Przymierzam się do budowy kampera na bazie Ducato 2003 z kontenerem na ramie. Mam już pomysł na wykończenie i sporo o tym czytałem, ale mam problem ze zrobieniem przejścia do kabiny.
Z uwagi na to że to zabudowa kontenerowa, muszę przebić się przez ścianę kontenera oraz tylną ścianę kabiny. Widziałem w necie już takie rozwiązania, nic nadzwyczajnie trudnego, ale postanowiłem zadzwonić do rzeczoznawcy samochodowego z pytaniem czy mogę tak zrobić. Oczywiście odpowiedział że nie mogę tego zrobić legalnie, jest to naruszenie konstrukcji. Powiedział że w przypadku kontroli np.: w Niemczech mogą zabrać dowód i samochód do przedstawienia odpowiednich dokumentów, czyli na zawsze.
No więc, jak to wygląda w praktyce? Czy ktoś ma doświadczenie w takich ingerencjach w kabinę?

Pomóżcie koledzy w problemie :)

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-03-18, 17:42   

A jak ma być ten pojazd zarejestrowany bo jak ciężarowy to nie ma takiej możliwości , ale jak zmieniasz przeznaczenie na specjalny kempingowy to wszystkie kampery by nie mogły jeździć :spoko
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-03-18, 18:15   

eler1 napisał/a:
..........to wszystkie kampery by nie mogły jeździć :spoko


Wszystkie kampery to nie mają przejścia tylko zdemontowaną ściankę tylnej kabiny a to jest różnica :-P :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2019-03-18, 20:11   Re: Otwór w przegrodzie - drzwi w tylnej ścianie - pomoc

Ogrodnik86 napisał/a:
odpowiedział że nie mogę tego zrobić legalnie, jest to naruszenie konstrukcji.

Wcale nie słuchaj :stop: ..naruszenie konstrukcji jest wtedy gdy ingerujesz w podwozie tzn.rama,przestawienie zawieszenia,mostu (rozstaw osi) itp. Zmian przeznaczenia pojazdu robisz jaką chcesz,warunek- zachowanie DMC. Sam zmieniałem kilka ciężarowych na inne przeznaczenie a z T4 zrobiłem "specjalny" chociaż nie jest kamperem :szeroki_usmiech
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-03-18, 20:17   

Rzeczoznawca ma fioła :) Kontrola w Niemczech , jakie to elektryzujące :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ogrodnik86 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD
Dołączył: 18 Mar 2019
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-03-18, 21:01   

Dzięki koledzy, znaczy trafiłem na zapaleńca w swoim fachu :)

Czyli muszę zmienić przeznaczenie samochodu na specjalny kempingowy i to załatwi sprawę? Czytałem trochę o tym jak to zrobić i nie jest to trudne. Znalazłem blog na którym opisane jest to tak (poprawcie jeżeli się mylę):

1. Pojazd musi spełniać minimalne wymagania auta kempingowego: kuchnia, miejsce do spania, stolik, siedzenia, szafki (DYREKTYWA 2007/46/WE)
2. Oświadczenie firmy wykonującej przebudowę - wystarczy mieć w CEiDG kod PKD – 45.20.Z, to nie problem.
3. Dodatkowy przegląd techniczny w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów - tu piszą że z tym może być trochę zabawy bo nie każda stacja ma kogoś kto się na tym zna i wyda papier.
4. Wizyta w Wydziale Komunikacji - wydanie nowego dowodu.

Wyczytałem jeszcze że warto zwrócić uwagę aby w dowodzie było wbite że samochód specjalny – kempingowy z kategorią „M” (pozycja „J” w dowodzie rejestracyjnym) bo mogą być problemy przy przeglądach technicznych.

To jeszcze jedno pytanie. Myślicie że najpierw robić wszystko na gotowo, jak cała zabudowa, wycięcie przejścia z kontenera do kabiny oraz zrobienie okien i drzwi w kontenerze czy zmienić przeznaczenie pojazdu, mieć wszystko ok w dowodzie i dopiero za to się zabrać? Oczywiście zabudowa w środku już będzie gotowa, tylko te przejście nieszczęsne później :) Co myślicie?

PS: Błąd w tytule, nie mam przegrody, między kabiną a kontenerem jest przerwa 3 cm, więc mam ścianę tylną kabiny i przednią kontenera :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2019-03-18, 21:57   

Ogrodnik86 napisał/a:
Myślicie że najpierw robić wszystko na gotowo, jak cała zabudowa, wycięcie przejścia z kontenera do kabiny oraz zrobienie okien i drzwi w kontenerze czy zmienić przeznaczenie pojazdu, mieć wszystko ok w dowodzie i dopiero za to się zabrać? Oczywiście zabudowa w środku już będzie gotowa, tylko te przejście nieszczęsne później

Rób spokojnie całą zabudowę ,tylko pamiętaj o zrobieniu zdjęć mocowań do podwozia oraz pasów (rzeczoznawca musi mieć takie fotki) chociaż on i tak zrobi swoje.
Firma wydająca oświadczenie z wykonywanych robót może także wystawić ci fakturę za prace (wystarczy tylko stwierdzenie o montażu paki) reszta należy do ciebie, oby było tylko zgodnie ze sztuką ...stolarską :ok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-03-19, 08:23   

Ogrodnik86 napisał/a:
z kategorią „M” (pozycja „J” w dowodzie rejestracyjnym) bo mogą być problemy przy przeglądach technicznych.

Następny mit. :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-03-19, 08:31   

Ogrodnik86 napisał/a:
specjalny – kempingowy z kategorią „M” (pozycja „J” w dowodzie rejestracyjnym) bo mogą być problemy przy przeglądach technicznych.


U mnie w tej pozycji jest ----.Problemów nigdy nie miałem
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-03-19, 11:41   

bzdura goni bzdurę w tym temacie :zimno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ogrodnik86 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD
Dołączył: 18 Mar 2019
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-03-19, 12:52   

MECENAS napisał/a:
bzdura goni bzdurę w tym temacie :zimno


MECENAS rozwiń proszę wypowiedź, co jest bzdurą? Każda fachowa rada doświadczonej osoby jest dla mnie ważna. To mój pierwszy projekt i chcę mieć jak najmniej niemiłych niespodzianek po drodze.

Dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2019-04-02, 14:25   

Jeśli nie będziesz miał przejścia pomiędzy kabiną a częścią mieszkalną, to nie wiem czy ktoś ci to uzna za kamper. Mnie mówiono, że to jest jeden z podstawowych warunków aby auto mogło być uznane za pojazd specjalny - kempingowy. Poza tym, po wstawieniu zabudowy, żadnych problemów ze zmianą przeznaczenia nie miałem.
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ogrodnik86 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD
Dołączył: 18 Mar 2019
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-15, 16:56   

skrzychu napisał/a:
Poza tym, po wstawieniu zabudowy, żadnych problemów ze zmianą przeznaczenia nie miałem.


skrzychu gdzie robiłeś zmianę przeznaczenia pojazdu? Podeślij proszę namiary na stację diagnostyczną. Byłem u jednego diagnosty i dostałem info że nie mogę zrobić przejścia z kontenera do kabiny, że to naruszenie konstrukcji, certyfikaty, atesty i ogólnie to nikt mi tego nie podpisze nigdy. Muszę pogadać z kimś kto zna temat bo stoję pod ścianą.

Twoja maszyna miała przegrodę czy tak jak u mnie kabina + zabudowa kontenerowa na ramie?

Koledzy, jeżeli ktoś zna stację diagnostyczna, która zna się na temacie to proszę o namiary.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tobi_bb 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L3H2
Dołączył: 13 Mar 2015
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2019-05-09, 08:15   

Nie ma żadnych przepisów mówiących o tym że w kamperze ma być przejście z kabiny kierowcy do części mieszkanej. Nie jest to żadna przeszkoda przy zmianie przeznaczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-07-03, 08:44   

widzialem na necie - nie pamietam gdzie, moze allegro - RAM ProMastera, czyli hamerykanska wersje Ducato. Silnik oczywiscie z dragstera, ale co interesujace miala przegrode z drzwiami.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***