Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ważenie kampera

Czy byłeś kiedykolwiek ważony jadąc kamperem?
Nigdy
72%
 72%  [ 138 ]
W Austrii
14%
 14%  [ 27 ]
W Niemczech
2%
 2%  [ 4 ]
We Francji
0%
 0%  [ 1 ]
Na Słowacji
3%
 3%  [ 6 ]
W Czechach
1%
 1%  [ 2 ]
W Szwajcarii
0%
 0%  [ 1 ]
W Polsce
3%
 3%  [ 7 ]
Na Węgrzech
2%
 2%  [ 4 ]
Głosowań: 173
Wszystkich Głosów: 190

Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-09, 17:09   

slawwoj napisał/a:
zostaliśmy jako społeczeństwo - rozpuszczeni


Fakt 11 litrów rozpuszczalnika na łeb obywatela, musi zrobić swoje :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2019-05-09, 18:02   

Comsio napisał/a:
Oli wagi były są i będą, :(
I cały czas ich przybywa.
A odnośnie bezpieczeństwa, to jest duży wpływ.
Hamulce, konstrukcja, rama,zawieszenie. A o laczkach już nie wspomnę.

W kasztanowe są one od zarania dziejów, i mobilne stacje kontroli aut. :kawka:


Z tym bezpieczenstwem odnosnie przeładowania kamperków to tak do konca sie nie zgodze .Hamulce ,rama ,zawieszenie przy przeładowaniu kamperka dmc3500 o np 200kg to juz wielki problem .Ale ten sam kamperek dmc 3500kg ,który w dowodzie np w niemczch ma zmienione dmc 3850 ,powtarzam ten sam kamperek ,o kosmetycznych zmianach ,to co wiem opony nie mogą byc stare i bodajze poduszki tylne pompowane to juz wg prawa nie stanowi zagrożenia .Hamulce ,rama ,konstrukcja to samo i ten nie stanowi zagrozenia .Proszę mi to logicznie wytłumaczyc .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2019-05-09, 18:21   

Gdzie Ty mieszkasz, że nie masz jak zważyć swojego samochodu??

ps
Ciekawe podejście, ze przestrzeganie prawa to gnębienie ;) [/quote]

Akurat u mnie z ważeniem aut nie ma problemu ,bo mam taką wagę na stacji kasacji i demontażu samochodów w swojej firmie -10 ton Bardziej chodzi mi o to że przeładowac kamperka o 200 kg mozna bardzo szybko ,.Zreszta inaczej waża graty letnie ,jak zimowe. Raz jadą 2 osoby ,raz np 4 ,i za kazdym razem trzeba by szukac wagi i ważyć ,inaczej przed każdym wyjazdem trzeba by ważyc.Wg mnie jest to gnębienie ludzi pod osłoną prawa .Spokojnie kamperki mogły by mieć dmc np 3700kg i mogły by byc traktowane jak osobówki ,ale nie kamperki jak osobowki to są traktowane tylko jak płcisz akcyze ,.Tak czy tak wg mnie to chodzi o kase ale to jest moje zdanie i moge sie mylic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-05-09, 20:40   

wystarczy że załadowanego na 4 osoby zważysz i będziesz wiedział ile możesz jeszcze zabrać lub ile musisz zostawić w domu oczywiście uwzględniając siebie i pasażerów , tak parę razy i dojdziesz do takiej wprawy że wzrokiem z dokładnością 1 kg określisz wagę pasażerów i własnego bagażu zaś swojej pani zawsze powiedz że może zabrać dodatkową kosmetyczkę bo wyraźnie chyba schudła to będziesz miał spokój w podróży.
Ja tylko raz przekroczyłem 4200 ale był ponton , silnik , zamrażarka , sporo sprzętu wędkarskiego razem 240 kg ponad standardowy załadunek.
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-05-09, 21:07   

Przed wyjazdem się ważylem na wadze na złomie =3320kg. Z paliwem, rowerami ale bez pasażerów i wody, jedzenia, ubrań. Coś mi tu nie bardzo pasuje... Pan Austriak zważył 3730kg. Różnica 410kg. Trochę dużo: wody miałem 65kg, pasażerowie 180kg. Czyli jedzenie i nasze ubrania, kosmetyki =165kg ???? Czy facet na złomie aż tak kantuje ???????????? A może ja ładuję bez opamiętania?

Zapomniałem o kocie : niech będzie 20kg. Czyli 145kg nadal muszę znaleść
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-09, 21:38   

Cytat:
kocie : niech będzie 20kg
Serwal czy gepard :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2019-05-09, 21:45   

Miałem kiedys pomysł jechac na niemiecki tuv i tam zrobic przegląd i badanie kamperka zwiększające dmc z 3500 na chyba 3850 kg ..Był to kamper ford transit na blizniakach o bardzo małym przebiegu ,tak że z przejsciem przglądu nie było by problemu .jak myslice co by w takiej sytuacji polizja np austryjacka zrobiła jak przy ważeniu i przekroczeniu wagi pokazal bym im dokumenty niemieckie dopuszczjace ten samochód do wiekszego dmc ,stwierdzajac przy tym że w polsce nie ma takiej mozliwosci zwiekszenia dmc i wpisania w dowód rejestreacyjny .?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-09, 21:52   

Mandat. :spoko Takie dokumenty to miła pamiątka, bez znaczenia.
Bo możemy pokazywać sobie to co producent dopuszcza, ale obowiązuje to co Urząd w DR wipsał.
To jak hakiem jeśli masz w DR że możesz mieć, ale jak nie masz wpisanego haka że nasz, to nie możesz :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-09, 21:53   

LukF napisał/a:
Przed wyjazdem się ważylem na wadze na złomie =3320kg. Z paliwem, rowerami ale bez pasażerów i wody, jedzenia, ubrań. Coś mi tu nie bardzo pasuje... Pan Austriak zważył 3730kg. Różnica 410kg. Trochę dużo: wody miałem 65kg, pasażerowie 180kg. Czyli jedzenie i nasze ubrania, kosmetyki =165kg ???? Czy facet na złomie aż tak kantuje ????????????


Ile zapłaciłeś za usługę ważenia na złomie nie w Austrii :lol: ?
tam na żadanie masz protokół


Dał Ci gość za to kwit?

dostałeś wydruk


Poprosiłeś o homologacje wagi
Podejrzewam ,że na wszystkie pytanie będzie nie :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-05-09, 21:57   

oli napisał/a:
Miałem kiedys pomysł jechac na niemiecki tuv i tam zrobic przegląd i badanie kamperka zwiększające dmc z 3500 na chyba 3850 kg ..Był to kamper ford transit na blizniakach o bardzo małym przebiegu ,tak że z przejsciem przglądu nie było by problemu .jak myslice co by w takiej sytuacji polizja np austryjacka zrobiła jak przy ważeniu i przekroczeniu wagi pokazal bym im dokumenty niemieckie dopuszczjace ten samochód do wiekszego dmc ,stwierdzajac przy tym że w polsce nie ma takiej mozliwosci zwiekszenia dmc i wpisania w dowód rejestreacyjny .?


rozpłakali by się z wrażenia, poczem pokazali by paluchem stosowną RUBRYKĘ w DR i wyświetlacz wagi, otarli łzy(rozbawienia) i posłali do kasy
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-05-09, 21:58   

oli napisał/a:
takiej sytuacji polizja np austryjacka zrobiła jak przy ważeniu i przekroczeniu wagi pokazal bym im dokumenty niemieckie dopuszczjace ten samochód do wiekszego dmc
To co powinno się zrobić z papierem toaletowym , :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-05-09, 22:27   

Jadąc kamperem pow. 3,5 t z granicy Słowackiej lub Czeskiej do granicy Włoskiej np: przez Graz to obowiązuje
Go-BOX i to już wydatek prawie 100 € w jedną stronę a nie 9€ na 10 dni.

DMC powyżej 3,5 tony ma plusy i minusy myślę że czasami logicznie zabrać to co jest nam rzeczywiście potrzebne na wakacjach , ceny wielu produktów są bardzo zbliżone a Lidle są w całej europie.

ViaTole , Go-Box i tym podobne urządzenia są stosowane w wielu państwach EU dla poj. powyżej 3,5 t i jest to upierdliwe ich załatwianie na granicy stojąc w kolejce TIR-owców a następnie dowiadywanie się po drodze ile jeszcze mam kasy na przejazd powrotny i póżniejszy ich zwrot.

Słowacja stosuje taryfę na kampery niezależnie od wagi 10€ na 10 dni podobnie mają Węgrzy ok 20€ ale już Czechach trzeba mieć ichni ViaToll.

Mając kampera do 3,5 t. lub powyżej 3,5 t ma to swoje plusy i minusy.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2019-05-09, 22:52   

też tak myslę jak wielu z was .inna sytuacja czysto teoretyczna Dwa nowe kampery jeden dmc 3500kg ,drugi identyczny ,ale ma 3850 kg .ten 3500kg płaci bo jest przeważony np o 200kg ,drugi nie chociaż taki sam no bo on ma 3850 kg .Gdzie sens gdzie logika? Ano mysle ze jest ten 3850 kg już zapłqcił za viatola ,a ten 3500 kg nie, więc go przez łeb .i znowu mysle że chyba chodzi o kase ,a może się myle ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-05-09, 22:56   

Oli tak wyrywkowo.
Zamawiasz auto, nap do 3,5 t rama standartowa,hamowania tak że. ( Chyba że na specjalne zamówienie. )
Większy tonarz , rama wzmacniana więcej poprzeczek,resor mocniejszy, wszystko co jest związane z eksploatacją. :spoko


Kasa kasą pilnują bezpieczeństwa to jest priorytet.

Tam aut powiązanych drutami , i cieknoncych jak durszlak nie zobaczysz.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Ostatnio zmieniony przez Comsio 2019-05-09, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-09, 22:58   

To jest Prawo, niestety i tyle temacie. A i pamiętaj że kamperem w większości przypadków tylko 80 kmh
A to dlatego, że jesteś specjalny kempingowy, nawet ja to blaszak z takim wpisem.
Prawo jest durne czasem i tyle , kasa to pokłosie tego prawa.
I jak płynie, to nie ma co liczyć na rychlą zmianę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***