Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2019-06-13, 17:56
testy zderzeniowe kamperów
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-14, 14:06   

Świstak robi za darmo, pierwszych pięciu ma gratis testowo.
Nie wiedzialeś :gwm
Nie wiem czy się zalapiesz? Zapisy były ale po cichu.
Kupił kontener prawie ogniw, to gratisy dostał, dlatego testowo pali BMS, bo gdy komercyjnie zacznie produkować, to musi wszystko grać.

Mam stracha, waham się czy przyjąć t~ ofertę, bo mi może kampera spalić.
Warunkiem tej darowizny jest spisywanie 5x dziennie parametrów i użytkowanie ekstremalne.

Nie wiem czy podołam? :oops:

Jak odpuszczę (mam przecież te prawie nowe Bannery), dam Ci znać. Wskoczysz na moje miejsce :bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yans 
weteran
wielbiciel pieczonych pyrek, grilla i wędzenia


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Piwa: 106/1683
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2019-05-14, 14:19   

Bronek napisał/a:
Warunkiem tej darowizny jest spisywanie 5x dziennie parametrów i użytkowanie ekstremalne.
cieniutko to widzę, może daj szansę innym innym ,co bardziej się przyda. Dla Ciebie te kilka złociszy, to tyle ,co splunąć... Poczekasz na testy i przez kilkadziesiąt postów będziesz je żartobliwie analizować... :bigok
_________________
Praca jest najgorszą formą spędzania wolnego czasu....

A każdy dzień jest raz w życiu...


Tomek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-14, 14:30   

Kto by miał tyle czasu , aby spisywać pięć razy dziennie pomiary , no kto jak nie Bronek. :ok
Broniu przyjmuje wyzwanie niczym gladiator , jak mu spłonie kamper , to ma drugiego blaszanke w odwodzie. :haha:
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-14, 17:38   

Nie ma co zazdraszczać, właśnie wywaliłem orginalny stolik z blaszaka czyli zostawiłem dolną mniejszą jego część. .
To nie Kamper, znów łbem Przywaliłem w kretyńską półkę./schowek na kabiną. Dobra jest, jak ktoś potrzebuje miejsca na graty, Nam zbędna i zabójcza. Nie mogę się przyzwyczaić :(

Test zderzeniowy
ledwo przeszedłem (a propos wątku), jeszcze trochę, to mi w czachę płytkę wstawią i będę online z RM z Torunia.,
I to wielu zadowoli. Prawdziwy musi cierpieć i być przybitym, ja nie jestem Prawdziwy.

tempFileForShare_20190514-183545-1024x768.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 134,01 KB

PhotoPictureResizer_190514_183710095-1024x576.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 114,91 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-14, 19:00   

Bronek napisał/a:
Świstak robi za darmo, pierwszych pięciu ma gratis testowo.
Nie wiedzialeś :gwm
Nie wiem czy się zalapiesz? Zapisy były ale po cichu.
Kupił kontener prawie ogniw, to gratisy dostał, dlatego testowo pali BMS, bo gdy komercyjnie zacznie produkować, to musi wszystko grać.

Mam stracha, waham się czy przyjąć t~ ofertę, bo mi może kampera spalić.
Warunkiem tej darowizny jest spisywanie 5x dziennie parametrów i użytkowanie ekstremalne.

Nie wiem czy podołam? :oops:

Jak odpuszczę (mam przecież te prawie nowe Bannery), dam Ci znać. Wskoczysz na moje miejsce :bukiet:

Dziękuję, ale nie skorzystam. Z natury jestem bardzo praktyczny. Na chwilę obecną uważam LIFEPO za przerost formy nad treścią, to się zwyczajnie nie opłaca nawet kupując dobrej jakości żele. Ponadto mam silny odruch przystosowywania się do warunków. Irracjonalna jest próba wykorzystywania sprzętów domowych w kamperze, czyli przekształcania 12v na 230v, kończy się to wyścigiem zbrojeń między akumulatorami i panelami. A i tak koniec jest taki sam - po dwóch latach zarżnięte akumulatory. Kolejny etap zbrojeń to???, a może LIFEPO. Życzę Wam jak najlepiej, ale skończy się kosztownym rozczarowaniem. Przy tym wszystkim rozumiem potrzebę kultywowania małych przyjemności jak picie kawy w taki sam sposób do jakiego jest się przyzwyczajony. Przecież kamper jest dla przyjemności, a nie wyrzeczeń. Tak się szczęśliwie składa, że naprawdę najbardziej smakuje mi komunistyczna plujka i chętnie do niej wróciłem, a żona zawsze zgarniała piankę z ekspresu więc jest zachwycona z kawiarki. Mam aku 120Ah i solar 150W, starcza na satelitę telewizor mi box, ogrzewanie, oświetlenie, ładowanie wszystkich sprzętów. Wszystkie sprzęty przerobiłem na ładowanie z 5v, 12v lub ze zbliżonych napieć do czego kupiłem odpowiednie przetworniki, ale żadnej na 230V. Jeszcze raz rozumiem, ale nie popieram. Bronek jeżeli jesteś zainteresowany to podeślę Ci (darmowo) kabelek do zasilania mi boxa z USB, Kabel nie do kupienia w Polsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-14, 19:32   

O lifepo4 gadam kolejny rok... I akurat gdy bym miał wymieniać, to sprzedałem kampera. Potem nowy z nowymi i... to kolejny raz na gadaniu się kończy.
230v tylko ekspres, szwagierka lokówka... I to fanaberia.
Prądu mi nie brakuje, wszystko na 12v lub wiadomo 5,2..Kawy to... przerobiłem wszystkie. Kawiarka, tygielek najlepsze. Potem ekspres. To już każdy ma inaczej i nie ma co przekonywać :spoko
W kamperze miałem nawet ekspres kołbwy ale liczy się wygoda. Dla siebie robię sobie ekstra, dla gości kapsułki :oops:

Mam różne ładowarki, bo kiedyś laptopy chodziły na dziwnych napięciach np 21v lub 19v. To historia.

AD Kabelek... Miboxa 4k, nie zabierałem, bo żona tableci indywidualnie i tv ma w nosie a i mnie wsio rybka byleby grało. W domu czasem wykorzystuję do przesyłania obrazu w starym tv bez smarta.
Ale :bukiet: to jest myśl, bo TV to am i nie da się oglądać. Ale gdyby tak ładowareczka 12v 3,0 na 5,2v to ok. Dzięki ale są np.. Itd Więc nie wypada mi... :kwiatki: wykorzystywać. Ale dzięki, to miłe :roza:
Mi box potrzebuje ponad 2A

tempFileForShare_20190514-203047-800x545.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 32,07 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-14, 19:48   

Co ja się naszukałem, ale szukałem po wtyczce. Na Ali odmawiali dostawy, a skonczylo się, że mnie zasypali, przysyłajac jeden co parę dni. Razem chyba ze sześć. Mi box potrzebuje pewneo 2,1A inaczej się zawiesza, a nawet odmawia współprzcy. Na ladowarce z QC 3.0 ESPERANZA na gnieździe 2,1A śmiga bez problemów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-14, 19:49   

:bigok ja jezdem w czopku urodzony i to wkur... wielu

Ulże Ci w tym nadmiarze, dawaj, ale nie za darmo :idea: Czego potrzebujesz? Może mam?.. Albo zapłacę.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-15, 09:15   

Przykro mi, ale bardzo przywiązałem się do moich kabelków. Dlatego sprzedaż nie wchodzi w grę za żadną cenę. :haha: :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-15, 09:50   

No trudno , gdybym był , to bym ... w naturze . A tak to lipa.
Zawsze babcia mi mówiła, bym został księdzem . :bajer

Darowiznę będę musiał opodatkować :( , założę Fundacje lub ... i co łaska nie podlega opodatkowaniu . Na priv masz wiadomość od szóstej rano , gdybyś zechciał zasilić moją organizację.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-05-16, 07:44   

Fajnie.
A teraz czas wrócić do tematu: Testy zderzeniowe kamperów bo chyba w takim wątku jesteśmy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-16, 11:04   

LukF napisał/a:
Fajnie.
A teraz czas wrócić do tematu: Testy zderzeniowe kamperów bo chyba w takim wątku jesteśmy?


Znaczy mamy się pochlastać, bo raczej nic innego nie zostaje?. Dlatego zalecam słuchać rad doświadczonego kamperowca - wersji Tadeusza się trzymać. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-16, 11:57   

Cytat:
Znaczy mamy się pochlastać


Nie! Zderzyć wystarczy się i na YT przesłać :mrgreen:

Wątek trzeba jakoś podtrzymać. :spoko

Tylko nie wolno czolowo, bo obrazisz Tadeusza, z którym najpierw się zgadzasz a potem go byś ignorował :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-19, 14:27   

W czasie jazdy używasz tylu gadżetów, że ni dziwi mnie Twój wymóg automatu w kamperze. Ale żeby nie narażać się na zarzut odchodzenia od wątku. W wątku wypłaszczania kampera: Bronek, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przy tej liczbie rozpraszaczy masz wielką szansę nawet niezauważyć, że podróżujesz już po krainie wiecznej szczęśliwości podróżowania kamperem. Szkoda tylko (a może nie), że ani Tý, ani ja w te krainy nie wierzymy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-19, 15:13   

jsaluga napisał/a:
W czasie jazdy używasz tylu gadżetów, że ni dziwi mnie Twój wymóg automatu w kamperze.... {...}... Przy tej liczbie rozpraszaczy masz wielką szansę nawet niezauważyć, że podróżujesz już po krainie wiecznej szczęśliwości podróżowania kamperem. Szkoda tylko (a może nie), że ani Tý, ani ja w te krainy nie wierzymy.

Właśnie używam niewielu rzeczy wymagających uwagi :!:
Generalnie jednej swojej paszczy :mrgreen:
Yanosik się sam włącza w smartfonie, jak wyczuje Kenwooda kamperowego
Asysten Google załatwia wszystko,. Nawigację, itd. - to w tablecie.
Komendy głosowe itp.
Jedynie na dotykowym ekranie radia czasem wybieram albo kamera albo Spotify. Zresztą tym, co gra i co się wyświetla czasem steruję żona lub Asystent .
Ruki swabodnyje.
"OK google" lub "hej..." pokaż parkingi na trasie itp...

Jeden konkretny gadżet wystarczy. Gdyby mi się chciało, ale mi się nie chce. To aktualizacja oprogramowania lub wymiana radia i jest AndroidAuto a tu już luzik totalny.
Asystent to niemal to samo. Nie używam nawigacji i ekranu radia bo 7 cali to mało. Wielki tablet jak w Tesli i filmik można puścić gdy droga nudna. Brakuje autopilota.

Nie słucham normalnego radia lub czasem DAB, generalnie internet.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***