Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerażające wyniki testów zderzeniowych kamperów.
Autor Wiadomość
brys 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pössl Duo Van 1998 / Marco Polo 2001
Dołączył: 24 Sty 2019
Piwa: 4/3
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2019-05-22, 17:15   

Moim zdaniem cała afera jest sporo na wyrost. Jesli bezpieczeństwo podróżujących w kamperze jest tak zagrożone, ze trzeba dodatkowych obostrzeń, to jestem zdziwiony dlaczego jeszcze nie zdelegalizowano motocykli.
Podróżujący kamperem generalnie robi to z własnej woli i automatycznie zgadza się na jakis stan rzeczy. Gdyby kampery zagrażały jakos szczegolnie osobom postronnym, innym użytkownikom drogi - wtedy ok, potrzebne są jakies regulacje.

Ale swoją drogą jak wyglada kwestia projektowania kamperow pod względem bezpieczeństwa pasażerów w czasie wypadku? Moim zdaniem byłoby jednak miło, gdyby producent przyłożył troche starań do tego, żeby przy uderzeniu przodem np. blat od stołu nie wyrwał się i nie uderzył kogoś w głowę albo żeby przy opracowywaniu integry pomyślano jednak o tym jak karoseria zachowa się przy wypadku. Daleki jestem od checia przymuszania producentów do opracowywania takich rzeczy ale jednak gdybym kupował kampera i miał do wyboru producenta, który projektuje w oparciu o kwestie bezpieczeństwa, a takiego, ktory nie zaprząta sobie tym głowy to ten pierwszy miałby na starcie duzego plusa :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-05-22, 17:47   

Dziś w stanach jakaś kobitka podp... integrę i ją pod okiem kamery z helikoptera rozwalała na ulicach ... warto prześledzić i konstrukcję amerykańską , pierwsza przeszkoda drzewo zabrała prawy narożnik ale buda dalej tylko by trochę ciekła i nie w sypialni :) Kilka wykasowanych osobówek i dalej jechała , prawy przód wykoszone koło a jednak się dawało i jak przyłoiła w ostatniego to wyszła z psem na spacer , policja tylko przeszkadzała .

https://www.facebook.com/...g4ODY4MzU5MTcy/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-05-22, 18:12   

Agat napisał/a:
slawwoj napisał/a:
tir z debilem za kierownicą.


A może to Twój syn, albo brat, albo ktoś, kto w razie Twojego wypadku uratuje Tobie życie bo się zatrzyma jako pierwszy i pomoże?

Nie ma to jak uogólniać...

np. patrzę a w lusterku wstecznym widzę kampera.... za kierownicą siedzi zgryźliwy człowieczek... (jak sławwoj od jakiegoś czasu...)

Sławwoj - co Ci jest? Od niedawna stałeś się niewiarygodnie złośliwy i wszystkich oceniasz i atakujesz.... choć wcześniej wcale taki nie byłeś... I to w niemal wszystkich swoich wypowiedziach...


To zwolnij kamperem na krajowej do 50 km w terenie zabudowanym jak będzie za Tobą jechał tir. Patrz w lusterko i włącz CB. :box

Oczywiście nie można uogolniac. Znam wielu którzy jeżdżą normalnie. Mam nadzieje ze Ty do tych tirowcow należysz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2019-05-22, 18:25   

slawwoj napisał/a:
Oczywiście nie można uogolniac. Znam wielu którzy jeżdżą normalnie.


I właśnie o to mi tylko chodzi Kolego :spoko Bo uogólniając można bardzo wielu lub nawet większość z nich po prostu obrazić...


slawwoj napisał/a:
Mam nadzieje ze Ty do tych tirowcow należysz.


Nie jestem kierowcą choć kiedyś chciałem kupić kilka zestawów i wejść w ten interes...


Nie mam prawa Ci niczego radzić ale... może zasugeruję troszkę więcej luzu i dystansu. Jestem na forum kilka lat i czytam większość postów ( w tym Twoje które uważałem zawsze za posty na temat i coś wnoszące w rozmowę ) ale ostatnio coś Cię wyraźnie wnerwia... Wyluzuj :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-05-22, 18:38   

Tadeusz napisał/a:
MECENAS napisał/a:
gadamy o tym samym ???


Rozmawiamy, Adaśku, rozmawiamy. :szeroki_usmiech

Rzeczywiście o tym samym, z tą różnicą, że podałem polski tekst opisujący problem i dzięki temu mamy więcej danych.
Nie chce mi się scalać tematów bo okrutnie się rozleniwiłem ostatnio. :szeroki_usmiech

I jeszcze jeden temat o tym samym https://www.camperteam.pl...ghlight=#775702
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-05-22, 19:00   










I tak dalej....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-22, 19:18   

Wychodzi na to że najbezpieczniejszy kamper, to jest kamper na blaszaku. Tylko gdyby tak popatrzeć hierarchicznie na bezpieczeństwo na drogach, to na pierwszym miejscu będą samochody ciężarowe, potem autobusy, samochody osobowe, kampery, motocykle, rowery, hulajnogi, wrotki i deskorolki. Piesi to w ogóle niech nie wychodzą z domu, bo z niczym nie wygrają. Chyba że owiną się zimową kołdrą w drodze do pracy czy na zakupy. :oops:

Nie dajmy się zwariować, bo wszędzie wskazany jest umiar a z fizyką jeszcze nikt nie wygrał. :spoko

Tak na marginesie, alkohol jest dla ludzi, tylko pijmy go z umiarem i nie za fajerą. ;)

Bezpiecznej drogi po horyzont i do zobaczenia na szlaku. :spoko
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-05-22, 19:19   

Cytat:
k będzie za Tobą jechał tir. Patrz w lusterko i włącz CB


Merytorycznie jak Koko:
2 tyg temu
A2 im m/w 90km/h dwa kampery z odstępami na 2 - 3 Tiry i aż 4-ry incydenty. :!:
2x gdy wyprzedzali, to klakson z niezadowolenia. 1x wyraźnie chęć postraszenia zjeżdżając tuż przed przód kampera
1x miganie światłami.

A nam wolno 80km/h :idea:
A była to sobota i ruch raczej średni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-05-22, 21:07   

Testy testami a tu przykład z życia wzięty co z integry zostało. A ciężarówka ma lampę zbitą. MASAKRA
https://youtu.be/38BfAGoLuJ8
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-05-22, 22:58   

Pewnie przydadzą się komuś części do Hymera.
Przepraszam głupi żart.
Szczerze powiem nie można na to patrzeć.
Zmiotło zabudowę "kartonową" z podwozia niczym huragan.
Lepiej szybko wymazać to z pamięci , bo do kampera nie wsiądziemy. :gwm
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-05-23, 09:33   

Czy podana została przyczyna tego przerażającego wypadku (błąd ludzki - spowodowany nadmierną szybkością, nie zachowaniem odpowiedniej odległości, zaśnięcie za kierownicą, czy też awaria któregoś z pojazdów - wystrzał opony, najechanie na jakąś przeszkodę na drodze itp.).

Tak jak w katastrofach lotniczych, ustalenie ich przyczyny jest niezmiernie ważne dla uniknięcia lub zminimalizowania podobnej sytuacji w przyszłości.

To pytanie głównie do kolegów niemieckojęzycznych, którzy dokładnie (a nie piąte przez dziesiąte) rozumieją wypowiedzi osób na filmiku.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-23, 17:08   

@ndrzej napisał/a:


Tak jak w katastrofach lotniczych, ustalenie ich przyczyny jest niezmiernie ważne dla uniknięcia lub zminimalizowania podobnej sytuacji w przyszłości.



Dobre, Dobre :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-23, 18:03   

Policmajster mówi, że kierujący oświadczył: gdy zadzwonił telefon na tablecie to zgłupiał Janosik i rozłączyły się Mapy. Gdy to jedną ręką konfigurował, zadzwoniła druga komórka. W protokole przypadkowym zalecą, żeby gdy rozłączy się Jonosik nie odbierać drugiego telefonu. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz3
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Piwa: 1/3
Wysłany: 2019-05-23, 20:34   

Niezależnie jaka była przyczyna.strefa zgniotu zakończyła się na asfalcie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-05-23, 21:10   

jsaluga napisał/a:
Policmajster mówi, że kierujący oświadczył: gdy zadzwonił telefon na tablecie to zgłupiał Janosik i rozłączyły się Mapy. Gdy to jedną ręką konfigurował, zadzwoniła druga komórka. W protokole przypadkowym zalecą, żeby gdy rozłączy się Jonosik nie odbierać drugiego telefonu. :mrgreen:


W kontekście tragedii, Twoja ironia jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Zdaję sobie sprawę, że bezpośrednio po wypadku trudno jest mówić o jego przyczynach. Jednak podaje się nieraz pierwsze informacje uzyskane od bezpośrednich świadków, dotyczących przypuszczalnych okoliczności zdarzenia: np. wystrzał opony, nie zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nadmierna szybkość kampera przy wyprzedzaniu TIR-ów, brak świateł stopu lub zasłonięte bagażnikiem rowerowym, silny boczny wiatr itd itp.

Nie wątpię, że jsaluga jesteś wspaniałym kierowcą i wszystko wiesz najlepiej, jednak ja, mający jedynie ok 1,5 mln km przejechanych bez wypadku, widząc taką rzeźnię, chciałbym choćby w przybliżeniu dowiedzieć się o możliwych przyczynach.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***