Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie akumulatorów ze stacji dla elektryków ?
Autor Wiadomość
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 2019-05-27, 15:23   Ładowanie akumulatorów ze stacji dla elektryków ?

Tak mi kołacze od dłuższego czasu po głowie pewna myśl :D
A może by tak ładować akumulatory w kamperze koszystając ze stanowisk dla samochodów elektrycznych ?
Czy koś rozpoznawał już temat ? :)
Gdzie można kupić złącza Type 2 ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2019-05-27, 17:16   

W kwietniu w Berekfurdo pojawił się zestaw jak na zdjęciu ale z samochodem elektrycznym Volvo sedan który był cały dzień ładowany z przyłącza umiejscowionego na bocznej ścianie przyczepy z prawego przodu. Zasilacz w przednim bagażniku przyczepy. Gniazdo przyłącza w aucie pod lewym lusterkiem wstecznym z klapką jak pokrywa korka wlewu paliwa plus zielona dioda led. Niestety kierowca - Węgier i jego żona nie byli chętni do rozmowy i bacznie pilnowali abym nie przekroczył niewidzialnej linii przez nich wyznaczonej. Po dwóch dniach przyjechało drugie Volvo tym razem kombi które też zostało podłączone pod zasilacz. Niestety drugi kierowca również nie był chętny do rozmowy. Zastanawiałem się ile kilometrów przejedzie taki zestaw tylko na aku zwłaszcza że jak widać - przyczepa jest sporych rozmiarów. Przyczepa była podłączona do słupka z bezpiecznikiem 10 Amp. zwykłym przewodem zasilającym.

Myślę, że znając wielkość napięcia ładowania auta z pewnością można wymyślić - o ile już nie wymyślono reduktora lub dzielnika napięcia do podłączenia zasilania do elektrycznego roweru lub auta z normalnym akumulatorem.
Jak widać na zdjęciu - na Węgrzech samochody z napędem eko mają zielone tablice.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-05-27, 21:35   

Na youtubie widziałem Czecha, który sobie zmajstrował rozdzielnik i na stacjach ładowania samochodów ładuje akumulatory kampera i dwa elektro rowery. Znaczy - da się. Ale jak to w szczegółach wygląda, to ja nie wiem - ale pewnie w jego filmikach będzie...

https://www.youtube.com/c...m0lEmcG9xOKXVng

Tu jego kanał, można poszukać.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 10:04   

orys napisał/a:
Na youtubie widziałem Czecha, który sobie zmajstrował rozdzielnik i na stacjach ładowania samochodów ładuje akumulatory kampera i dwa elektro rowery. Znaczy - da się. Ale jak to w szczegółach wygląda, to ja nie wiem - ale pewnie w jego filmikach będzie...

https://www.youtube.com/c...m0lEmcG9xOKXVng

Tu jego kanał, można poszukać.

Dzięki , zawsze to jakiś ślad
Spróbuję do niego napisać , w filmiku jest tylko krótka wzmianka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 10:21   

Namierzyłem tylko wtyczkę na Ali , koszt 60USD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-05-28, 10:40   

Nie Ty pierwszy ;)

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2217

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2769
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-05-28, 11:16   

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie mozna się podpiąc pod słupek dla elektryków - np u mnie publiczne ładowarki za za darmo.

No i nie chodzi o podłączanie się do szybkich ładowarek, tylko do tzw słupków (max 22kW), gdzie długi postój to norma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 15:39   

Maciej S. napisał/a:
Pomysł trochę nietrafiony.
Stacje ładowania dedykowane są do szybkiego ładowania. Oczywiście można to spowolnić, ale ile tej energii do aku potrzeba?
200Ah aku 12V nawet jak byłby całkowicie rozładowany to zaledwie 2,4 kW, a ładować i tak powinno się w trybie 0,1C czyli wisimy na gniazdku 10h. GreenWay bierze około 2 zł za kWh, ale do 40 min ładowania, powyżej dodatkowa opłata czasowa chyba 40 gr za minutę, wszytko po to, aby zmusić do wyczepienia się z ładowarki.

Za szybko oceniasz :)
Mam ponad 500Ah
Dodatkowa zaleta takiego przyłącza to czasami możliwość parkowania w okolicy gdzie o parking niełatwo :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-05-28, 15:53   

kolmen napisał/a:
Dodatkowa zaleta takiego przyłącza to czasami możliwość parkowania w okolicy gdzie o parking niełatwo :D


Te miesca są "zwykle" zarezerowane dla samochodów ELEKTRYCZNYCH. Wtyczka w kamperze raczej nie zmienia jego napędu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 18:30   

RadekNet napisał/a:
kolmen napisał/a:
Dodatkowa zaleta takiego przyłącza to czasami możliwość parkowania w okolicy gdzie o parking niełatwo :D


Te miesca są "zwykle" zarezerowane dla samochodów ELEKTRYCZNYCH. Wtyczka w kamperze raczej nie zmienia jego napędu ;)

Może i na zmianę napędu przyjdzie czas :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-28, 18:31   

Podpięcie pod słupek do ładowania elektryków to zwykłe złodziejstwo i tak powinno być karane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 18:31   

RadekNet napisał/a:
Nie Ty pierwszy ;)

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2217

http://forum.samochodyele...opic.php?t=2769

Dzięki za cenny trop :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-05-28, 18:32   

jsaluga napisał/a:
Podpięcie pod słupek do ładowania elektryków to zwykłe złodziejstwo i tak powinno być karane.

Może rozwiniesz swoją wypowiedź ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2019-05-29, 12:55   

kolmen napisał/a:
jsaluga napisał/a:
Podpięcie pod słupek do ładowania elektryków to zwykłe złodziejstwo i tak powinno być karane.

Może rozwiniesz swoją wypowiedź ?
Podpięcie się pod słupek do ładowania elektryków pojazdem innym niż wymienionym w ustawie jest niczym innym jak kradzieżą prądu. Taką samą jak podpięcie się pod linię energetyczną bez odpowiednich uprawnień, zezwoleń lub z ominięciem licznika. kolmen jeżeli tego nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć to twoja sprawa. Ustawowy taryfikator przewiduje odpowiednie kary dla ryzykantów lub odważnych łącznie z przejęciem urządzeń służących do kradzieży. I zapewniam, że te kary nie są małe.
Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jsaluga
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2019-05-29, 15:04   

lepciak napisał/a:
Podpięcie się pod słupek do ładowania elektryków pojazdem innym niż wymienionym w ustawie jest niczym innym jak kradzieżą prądu. Taką samą jak podpięcie się pod linię energetyczną bez odpowiednich uprawnień, zezwoleń lub z ominięciem licznika. kolmen jeżeli tego nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć to twoja sprawa. Ustawowy taryfikator przewiduje odpowiednie kary dla ryzykantów lub odważnych łącznie z przejęciem urządzeń służących do kradzieży. I zapewniam, że te kary nie są małe.
Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania.


Szczególnie pod słupek, za który jest opłata ;) Płacę, ale kradnę ;)

Ale mówiąc serio - jakie to przepisy z jakiej ustawy? Możesz konkretnie zacytować? Do tej pory myślałem, że to bardziej kwestia regulaminów firm-właścicieli, ew zakazu postoju innym samochodem niż elektryczny, ale człowiek sie uczy całe zycie. I czy w takim razie podłączenie kosiarki do trawy pod własnego wallboxa to też kradzież (czego i komu?)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***