Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sardynia Kamperem
Autor Wiadomość
jarbuk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Burstner
Dołączył: 05 Mar 2014
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2014-03-05, 16:28   Sardynia Kamperem

Witam
Czy może ktoś doradzić którym promem i jakim Przewoźnikiem, najtaniej mogę przeprawić się z Włoch do Sardynii, kamperem o długości 8 metrów??
I drugie pytanie czy możecie polecić fajny sprawdzony kemping na Szmaragdowym Wybrzeżu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymcio_s 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Lis 2010
Wysłany: 2014-03-06, 21:27   

Serwus !
Rzadko udzielam się na forum ale temat Sardynii jest mi bliski .
Powiem w skrócie .
Prom najtaniej jest kupić w internecie https://www.corsica-ferries.co.uk/.
Obowiązuje zasada : im wcześniej tym lepiej . Rok temu kupowałem w lutym płacąc 320Euro za Kampera 630 cm plus 4 osoby . Bliżej sezonu koszt wzrasta do 500E albo i lepiej . Na prom trzeba zabrać koce i karimaty zadekować się gdzieś pod schodami bo osiem godzin to kawał czasu .
Zaś co do Costa Smeralda to stanowczo odradzam . Generalnie Sardynia ma najpiękniejsze miejsca wykupione i zamknięte jako " vilaggio " czyli zamknięte ośrodki letniskowe . Na Costa Smeralda jest jeden camp ale daleko od morza i w zabłoconym rozlewisku rzeki . Sardynię można objechać omijając campingi co polecam . Nie ma co nastawiać się na zwiedzanie bo tam nie ma zbyt wiele do zwiedzania . Zabytki i słynne groby gigantów są dęte . To co piękne to przyroda i plaże . Te ostatnie są tam wyjątkowe . Na spokojne objechanie Sardynii trzeba ok trzy tygodnie , więc jeżeli szykujesz się na zaliczenie wszystkiego to polecam ostrą selekcję . Jeżeli jesteś zainteresowany to coś mogę pomóc .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k.jablonski1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California
Dołączył: 25 Paź 2012
Skąd: Lodz - Wettingen/CH
Wysłany: 2014-03-07, 15:20   

Czesc,
tez nie czesto odpowiadam na posty forumowiczow, ale czasami trzeba.
Nie moge sie zgodzic z moim przedmowca, za na Costa Smeralda jest jeden camping i do tegô kiepski.
Costa Smeralda rozdziaga sie na okolo 50 km i sklada sie z 4 glownych regionow
1) Baia Sardynia
2)Golfo Aranci
3)Porto Cervo
4)Porto Rotondo
Kazdy region ma cos w sobie, jedno jest pewne - dosc drogo. Nie mniej jednak jest sporo campingow i to w roznej klasyfikacji (tez cenowej). W czasie moich pobytow na tej pieknej wyspie mialem okazje byc na paru z nich. Kazdy ma cos w sobie. Mnie najbardziej do gustu przypadly dwa (na Costa Smeralda): Camping Capo D Orso oraz Centro Vacanze Isuledda. Oczywiscie sa rozne upodobania i innym osoba moga przypasc do gustu inne campingi.
Ale powracajac to tematu: istnieje na Costa Smeralda sporo campingow a nie jeden.
Z powazaniem - Krzysztof

http://en.camping.info/it...ralda/campsites
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymcio_s 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Lis 2010
Wysłany: 2014-03-08, 08:34   

Sorki jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd . Oczywiście , że na Costa Smeralda można mieszkać w Villaggio , ale opierałem się na opinii Włocha , kamperowicza jeżdżącego na Sarde od 10 lat , że to nie jest dla ludzi . Mówił mi ,że moim kamperem lepiej tam nie jeździć , a mój portfel jest za cienki . Poza tym przy tej ilości miejsc do obejrzenia na Sarde zatłoczona i komercyjna Smeralda to mały Miki . A'propos Golfo Aranci to znalazłem tam jedynie stellplatz .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-08, 11:05   

Jarbuk, ja równiez w tym roku jadę na Sardynię , z tym,że najpierw wpływam na Korsykę. Bilety mam już zakupione, bo naczytałem się o tych rosnących cenach. Nie wiem jak jest , ale tak jak pisałem w tym wątku

http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17871

ceny promów zmieniają się na pewno dość znacząco od nocy z 1/2 sierpnia - na niekorzyść, wówczas to Włosi zaczynają urlopowanie.

Ponadto co do Corsica Ferries to mnie nie wychodziły one nigdy taniej od MOBY, ponadto jeśli podróżujesz ze zwierzakiem to jest kłopot , bo Corsica Ferries nie ma póki co opcji na zwierzęta - tak było jeszcze ok tydzień temu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymcio_s 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Lis 2010
Wysłany: 2014-03-08, 14:18   

Dwa lata temu kupiłem w Corsica Ferries za 300 E a rok temu za 320 E . Moby wymiękało . Wszystko i tak zależy od okresów promocyjnych i od szczęścia . Teraz bodaj do 15.03 jest taniej , ale wcale nie znaczy to , że się uda . W ubiegłym roku zwróciłem uwagę na ceny rosnące wraz z ilością wejść na stronę internetową . Nie wiem cy to prawda ale faktem jest , że po skasowaniu cookie ceny zmalały .
A co do Korsyki to planowałem ją na ten rok , ale moja pierwsza żona , przyszła nieboszczka powiedziała , że jej życie miłe i nie pozwoli się wozić po takich serpentynach więc zostałem bez planów właśnie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-08, 21:56   

Kiedy ja w styczniu szukałem cen , to moby i corsica były różnice po kilka , kilkanaście EUR, ale Corsica nie miała opcji zwierząt, więc odpadła.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymcio_s 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Lis 2010
Wysłany: 2014-03-09, 08:03   

A teraż jak byk stoi pets on board . Zresztą jechaliśmy z psem bez opłaty ( bo w ostatniej chwili się okazało , że nie mamy go gdzie zostawić ) i nikt się nim nie zainteresował , zresztą kupa ludzi nie zgłasza zwierząt . A Sardyńczycy nie lubią psów i bardzo rzadko można je tam spotkać .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarbuk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Burstner
Dołączył: 05 Mar 2014
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2014-03-09, 13:57   

Dzięki za podpowiedzi, analizuję cały czas ten nasz termin wyjazdu!! Planujemy wyjechać 24 kwietnia i wracamy 5 maja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k.jablonski1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California
Dołączył: 25 Paź 2012
Skąd: Lodz - Wettingen/CH
Wysłany: 2014-03-12, 07:33   

szymcio_s napisał/a:
Sorki jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd . Oczywiście , że na Costa Smeralda można mieszkać w Villaggio , ale opierałem się na opinii Włocha , kamperowicza jeżdżącego na Sarde od 10 lat , że to nie jest dla ludzi . Mówił mi ,że moim kamperem lepiej tam nie jeździć , a mój portfel jest za cienki . Poza tym przy tej ilości miejsc do obejrzenia na Sarde zatłoczona i komercyjna Smeralda to mały Miki . A'propos Golfo Aranci to znalazłem tam jedynie stellplatz .


Czesc,
nie moge zrozumiec dlaczego ktos moze twierdzic, ze lepiej nie jezdzic camperem na Costa Smeralda z jakiego powodu? Ceny? owszem sa wysokie ale nie jest drozej jak na kontynecie. Zatloczona, komercyjna i "Miki"? nie zawsze i nie wszedzie.Ja w czasie moich wielokrotnych podrozy po Sardyni widzialem i przezylem cos innego. Poprostu trzeba miec otwarte oczy i troche poszukac to co by sie chcialo i wierz mi Costa Smeralda jest dla ludzi.
Zdaje sobie sprawe,ze slowa nie moga wszystkiego przekazac, lepiej uczynia zalaczone zdjecia(tylko z Costa Smeralda).
Z powazaniem - Krzysztof

_DSC3402-001.jpg
Plik ściągnięto 227 raz(y) 189,35 KB

_DSC3409.jpg
Plik ściągnięto 222 raz(y) 209,27 KB

_DSC3421.jpg
Plik ściągnięto 226 raz(y) 194,46 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2019-05-28, 13:26   

Podnoszę temat.
Trochę o Sardynii jest, ale i tak mniej niż np o Grecji. Czy może ktoś ma jakieś współrzędne na fajne miejsca, gdzie na Sardynce można na dziko stanąć? Wyjeżdżam w sobotę na 3 tygodnie.
Pozdrawiam! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-05-28, 18:11   

może to coś pomoże:

https://www.camperteam.pl...r=asc&start=120

my będziemy na Sardynii od 8 czerwca, gdzie będziemy nocowali tego jeszcze nie wiemy :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2019-05-29, 08:49   

mischka napisał/a:
może to coś pomoże:
Temat widziałem i mam go już przeanalizowanego :) My ruszamy w niedzielę rankiem i na prom chcemy się załapać na poniedziałek na 21:30 z Livorno - dziś chcę zarezerwować. My na 100% będziemy w dniach 13-16 na trasach Rajdu Sardynii WRC, a poza tym też nie mamy jeszcze planów. Poszło PW.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-05-30, 07:00   

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night&hl=pl
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187879-Activities-Sardinia.html
Zaznacz sobie wodę http://openpoimap.org/
A o ACSI pomyślałeś
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2019-05-30, 13:58   

Dzięki za te linki - Park4Night mam od zeszłego roku.

andi at napisał/a:
A o ACSI pomyślałeś
Nie pomyślałem, bo ja jadę raz w roku, głównie na dziko więc mi się raczej nie przyda. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***