Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
Autor Wiadomość
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 13:33   Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Przepraszam, że zakładam nowy temat, ale nie mogę znaleźć źródłowego tekstu, w którym była omawiana firma ubezpieczeniowa, o której chciałbym napisać parę słów.
Parę dni temu wróciłem z dwumiesięcznej wyprawy do Maroka. Przed wyjazdem, zachęcony pozytywnymi opiniami na forum, wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w firmie EUROPA. Przed zakupem polisy upewniłem się telefonicznie odnośnie wszystkich szczegółów. Zakup polisy przez internet szybki i bezproblemowy. Przykry zbieg okoliczności sprawił, że w trakcie powrotu, podczas pobytu na południu Hiszpanii, zmuszony byłem skorzystać z pomocy lekarskiej. Po czterogodzinnych, wielokrotnych konsultacjach z centrum "pomocy" firmy EUROPA otrzymałem radę, abym udał się do najbliższego państwowego szpitala, ponieważ tak będzie cyt. "szybciej i prościej". Tak też i zrobiłem, co okazało się bardzo dobrym pomysłem biorąc pod uwagę poziom obsługi i podejście do pacjenta na hiszpańskim SOR.
Ta przygoda nauczyła mnie, że nigdy i pod żadnym pozorem nie należy kupować dodatkowych ubezpieczeń w działających w Polsce firmach ubezpieczeniowych. Zwodzenie przez cztery godziny ledwie żywego człowieka, a potem poradzenie mu aby poszedł sobie do państwowego szpitala, chociaż ma wykupione prywatne ubezpieczenie, jest dla mnie szczytem cynizmu i bezczelności. Chciałbym również ostrzec wszystkich, którzy chcieliby wykupić ubezpieczenie w firmie EUROPA - jest to transakcja wysokiego ryzyka.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 15:55   

Chciałem dodac ,że bez ubezpieczenia korzystałem w Maroku dwukrotnie z pomocy lekarskiej na SORze i nie chciano ode mnie żadnej kasy . :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2019-05-31, 16:04   

Korzystalem kiedys we Wloszech z dodatkowego ubezpieczenia jednej z firm - innej niz wymieniona i bez problemu skorzystalem z malej prywatnej kliniki znajdujacej sie w tej miejscowosci nie muszac jechac do wiekszego miasta po pomoc do panstwowego szpitala. Wszystko odbylo sie szybko sprawnie bezgotowkowo i na telefon wiec mam w miare dobre doswiadczenie. Pozniej przyszlo tylko pismo ze zaplacili za usluge cos ok 4 tysiace zlotych . lekarz , przeswietlenie i jakas szyna gipsowa czy tez inne usztywnienie reki.
_________________
przewodnik górski- sudecki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 17:11   

zbyszekwoj napisał/a:
Chciałem dodac ,że bez ubezpieczenia korzystałem w Maroku dwukrotnie z pomocy lekarskiej na SORze i nie chciano ode mnie żadnej kasy . :ok

Stałem w Sidi Ifni przy latarni morskiej obok szpitala przez 3 dni. Bardzo fajne miejsce. Maroko to inny świat, mający swoje strony dodatnie i ujemne.
Wracając do T.U. EUROPA. Wisienką na torcie było, jak następnego dnia zadzwoniła do mnie panienka z tejże ubezpieczalni z pytaniem, czy jestem zadowolony z wczorajszych konsultacji i poziomu usług świadczonych przez jej firmę. W krótkich żołnierskich słowach przedstawiłem swoją opinię o T.U. EUROPA i co z nimi zrobię po powrocie do Polski. Panienka szybciutko zakończyła badanie mojej satysfakcji.
W Hiszpanii nie trzeba mieć karty EKUZ, wystarczy dowód osobisty lub paszport. Na SOR przy wejściu trafia się do osoby, która w minutę wypełnia z pacjentem wstępną półstronicową ankietę z danymi personalnymi, krajem pochodzenia itp. Nie ma żadnych cyrków z oświadczeniami RODO i tym podobnych polskich durnot. Potem prowadza klienta do lekarza
( bez kolejki ), który robi wstępny wywiad ( po angielsku ), przykleja nalepkę odpowiedniego koloru, nadaje mi numer kodowy i sporządza pierwszą dokumentację medyczną. Następnie ochroniarz prowadzi pacjenta do poczekalni. Nie ma tłumu siedzącego już 10-ta godzinę, ani pijanych meneli obsługiwanych poza kolejnością. Pacjentów przyjmuje jednocześnie 7 lekarzy. Po 20 minutach na wielkim ekranie w poczekalni wyświetlił się mój numer kodowy i numer gabinetu lekarskiego. Lekarz zapytał w jakim języku chciałbym rozmawiać i po 2 minutach na linii telefonicznej był tłumacz języka polskiego. Potem analizy ( sama analiza krwi zajęła 3 strony wydruku - nie wiedziałem, że tyle rzeczy można badać w krwi ) i pod kroplówkę. Personel podaje sobie pacjenta z ręki do ręki. Wielka hala, ze 40 foteli wzdłuż ścian. Ze 20 pielęgniarek cały czas krąży i pilnuje pacjentów. Nikt z personelu nie siedzi i nie gada o bzdetach. Poziom organizacyjny nieosiągalny w polskich realiach. Przy wypisie dostałem receptę na antybiotyk. Laboratorium ustaliło już, na jakie leki są wrażliwe bakterie, które u mnie wykryto. Poszedłem do apteki. Rachunek 1 euro 16 centów. Mój wniosek jest następujący - jeśli się leczyć, to tylko w Hiszpanii.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 21:04   

[quote="MER-lin"]jeśli się leczyć, to tylko w Hiszpanii.

Ja byłem na SORze w Sidi ifni własnie. Cały pobyt trwał ok 1 godz.

Przedwczoraj za to byłem z podobnymi dolegliwosciami na SORze w Lublinie. Masakra- 8 godz , recepta i błędna diagnoza. Dzisiaj potwierdził to specjalista.
Pielęgniarz wykorzystywał mnie do transportowania bardziej chorej starszej pani rtg, potem na usg. Siedziałem sobie godzinami na łózku i czekałem na wypis. Chciałem odstąpic miejsce dla osoby z wypadku, al lekarz odmówił, kazał leżec jej w karetce. Ratownik interweniował,że blokuje karetke, ale lekarz cóż moze poradzic jak wszystkie łóżka zajęte. Czułem się jak w matrixie. :gwm :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ludzik
trochę już popisał

Dołączył: 11 Lut 2016
Wysłany: 2019-06-21, 08:35   

Cóż, dziwna sprawa. Generalnie skoro zostala zawarta umowa ubezpieczeniowa, to w razie W możesz dochodzić roszczeń. Nawet przed sądem - chociaż z tego co wiem, to raczej TU wywiązują się ze swojej roli poprawnie.
Znam TU Europa - chociaż nigdy nie korzystałem. Warto moim zdaniem korzystać z tych największych takich jak PZU czy AXA - są to duże, poważne towarzystwa ubezpieczeniowe, którym po prostu nie opłaca się kombinowanie.
Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem jak coś: https://wygodnie.pl/ - porównywarka ubezpieczeniowa.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***