Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lipiec - Polska, góry, ten pierwszy raz
Autor Wiadomość
k1313 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-31, 22:56   Lipiec - Polska, góry, ten pierwszy raz

Witam wszystkich,

niby mamy za sobą ten pierwszy dziewiczy raz kamperem, kilkudniowy wyjazd do Legolandu z dwoma noclegami po drodze plus pobyt na miejscu. Ale..
Planujemy, a w zasadzie juz jest zabukowana przyczepka, wyjazd z dwójką dzieci i psem:). Czasu niestety mam tylko dwa tygodnie, ale mam nadzięję, że bakcyl zostanie połknięty przez młodzież.
I teraz. Po uuuuuważnym, mozolnym, acz bardzo ciekawym (tu ikonka wazeliny;) studiowaniu postów na forum, widzę, że kamperowanie to: ogólny zarys planów i fantazja.:)))
I w to mi graj! Ogólny zarys to jest to co tygrysy lubia najbardziej.
Więc zarys mam: Nie ma pogody - ruszam przez Bawarię na Słowenię. Jest pogoda - zostajemy w kraju.
Prośba do Was:
- polskie stellplatze z prądem w górach? bywaja takie? bo chyba o brak prądu martwię się najbardziej... ot takie zgryzoty "zielonego" :spoko
- gdzie? chcę połączyć wyjscia w góry z wodą (baseny, górskie termy) i oczywiscie kampingi coby postawic przyczepę
- o wyposazeniu na pierwszy wyjazd nie wspomnę:D:D:D dwie strony A4 drobnym maczkiem
nic, pojedziemy, frycowe zaplacimy, bedziemy mądrzejsi na następny raz. oby z uśmiechem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-06-01, 13:16   

Cytat:
uuuuuważnym, mozolnym, acz bardzo ciekawym (tu ikonka wazeliny;) studiowaniu postów na forum, widzę, że kamperowanie to: ogólny zarys planów i fantazja.:)))

Tak tak, i zachowaj to na codzień , bo wtedy kamperowanie robi sens i uciechę :szeroki_usmiech
Zbyt wiele nie planuj, bo i tak inaczej live wyjdzie...

Powodzenia i uciechy życzę :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k1313 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-01, 22:17   

wypiszę szminką na przedniej szybie;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2019-06-02, 11:42   

Cześć.
Kampingi wcale nie są koniecznością - tłok, hałas, widoczków zazwyczaj brak. Dwa lata temu spotkałem pięcioosobową rodzinkę w Rumunii. Jechali z dużą przyczepą i niemal cały czas na dziko. Spotkałem ich w takim miejscu, że sam miałem wątpliwości czy tam się pchać kamperkiem. A oni z cepką (ciągnęli VW touranem) i trójką małych dzieci. Prądu wiele nie trzeba (oświetlenie, pompa, wody, elektryka bojlera, podładować komórkę). Jak zabraknie, to na kamping. Nie znam się na przyczepach, więc zapytam: Czy akumulator zabudowy można doładowywać w czasie jazdy z aku samochodowego?
Miłego wyjazdu, dokądkolwiek miałby być. ... a dzieciaki lubią takie klimaty. Mój syn to nawet na 1,5-miesięcznej wyprawie za telewizorem nie tęskni (na pokładzie oczywiście brak "pudła z trubadurami"), a nie mamy w zwyczaju puszczania mu bajek z laptoka lub dawania telefonów i innych tego typu "uciech" do łapy.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-06-02, 11:53   

yahoda napisał/a:
Czy akumulator zabudowy można doładowywać w czasie jazdy z aku samochodowego?

Można z alternatora :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2019-06-02, 12:38   

No tak: z alternatora. W kamperze mam tak akumulatory spięte, że ładują się nawzajem. Jak z alternatora, to rozruchowe (mam dwa) "dzielą się" prądem z zabudową, a jak z solara, to zabudowa "dzieli się" z rozruchowymi. W zabudowie mam 60 Ah i w zupełności mi wystarcza, a w czasie postoju, kiedy nie ma słońca, odłączam rozruchowe od zabudowy, no ale telewizorów, ekspresów, suszarek i innych takich nie używamy. Ostatnio jeździłem bez solara i też ten aku wystarczył, ale często się przemieszczałem.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxtz 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 19 Cze 2018
Piwa: 25/5
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-06-02, 13:06   

Nie planuj za dużo bo i tak większości nie zrealizujesz :wyszczerzony:
W 2016 wzięliśmy od rodziców przyczepę i pierwszy raz w życiu cała rodziną (2+2) ruszyliśmy z nią w trasę, celem była Rumunia i morze czarne.
Przez całe dwa tygodnie na kempingu byliśmy dwie noce reszta wszędzie na dziko a to jakiś parking w Górach Rumuńskich a to MOP przy autostradzie czy też plaża nad samym morzem :wyszczerzony:
Było zmieniono automatycznie na - bardzo interesujący i uważam jak dotąd że to były najlepsze jak dotąd nasze rodzinne wakacje.
Oczywiście z zaplanowanych miejsc do odwiedzenia nie udało się zrealizować nawet połowy, tak więc trzeba tam jeszcze wrócić :diabelski_usmiech
_________________
T4 w wersji mini camper się buduje https://www.camperteam.pl...pic.php?t=30657
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k1313 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-02, 22:04   

a, no właśnie... jak to u Was wygląda z ładowaniem z samochodu? w ogóle nie myślałem o tv, chodzi mi o światło, żeby wieczorem posiedzieć przy planszówkach z dzieciakami czy o pompie wody.
nie wiem kompletnie jak duży i czy jest aku w przyczepie? może coś zawczasu kupić? coś co pozwoli na dziko, a jednocześnie ze światłem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-06-02, 22:11   

k1313 napisał/a:
a, no właśnie... jak to u Was wygląda z ładowaniem z samochodu? w ogóle nie myślałem o tv, chodzi mi o światło, żeby wieczorem posiedzieć przy planszówkach z dzieciakami czy o pompie wody.
nie wiem kompletnie jak duży i czy jest aku w przyczepie? może coś zawczasu kupić? coś co pozwoli na dziko, a jednocześnie ze światłem?


Mało tu kolegów co ciągają przyczepki ja bym zaproponował lampki LED na czoło :mrgreen:
Tu jest skarbnica wiedzy co i jak
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-06-03, 14:47   

Kolego znam fajną bazę wypadową 10 km od Zakopanego i ok 7 od term Chochołowskich. Miejsce to Dolina Chochołowska . po wjeżdzie do niej, pierwszy parking po lewej na przeciwko ziębówki. Będziesz miał tam prąd (są już słupki) jest gdzie wyrzucić kota,oraz można nabrać wody. Ceny jak na razie super ,. I dodam widok na Tatry . :spoko Nie jest to po drodze do Bawarii ale może się przyda .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
k1313 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-06-04, 23:17   

O! Jest konkretny pościk :ok
Dziękuję! i zaraz sprawdzam..
edyta prosi o bardziej szczegółowe namiary, znalazła camping w dolinie, "ale czy to to?" ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***