Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam opinii o silniku Renault Master 2.5 dCi, 07 r.
Autor Wiadomość
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2019-06-03, 06:24   

Efekt takich danych w dowodzie rejestracyjnym niezgodnych z rzeczywistością to jest wynik niedopilnowania właściciela podczas rejestracji, sam taki błąd kiedyś popełniłem a zorientowałem się dopiero po czasie. Przez 7 lat miałem w swoim dowodzie wpisane: DUCATO/PILOTE a posiadam TABBERT EUROPA 560MS i niedawno przy wymianie dowodu z powodu braku miejsca na pieczątki zrobiłem z tym porządek i teraz mam wpis taki jak na tabliczce znamionowej zabudowy.. Jak się samemu tego na początku nie dopilnuje w wydziale podczas rejestracji to w przypadku pojazdów kempingowych oni wpisują to co akurat mają w systemie.. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-06-03, 17:39   

Cytat:
Druga: w realu jest to kamper firmy Weinsberg i tak jest on oznaczony na zabudowie (napisy Weinsberg). A w DR jest Renault/Knaus. No i w dokumentacji auta jest jeszcze inaczej: Knaus/Tabbert.
Trochę tych nieścisłości jest? :shock:


To żadna nieścisłość. Jedna grupa producencka kilka marek w jednej fabryce - wyrabiają jedną homologacje dla danych zewnętrznych zabudowy i kilka marek klepią .
Np. kampery z nazwą Elnagh mają w dowodach SEA

Ważniejsze jest sprawdzić czy dane podwozie wyszło z fabryki u producenta zabudowy czy to był bus z paką
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-06-03, 18:09   

Mam Mastera (a właściwie Interstara) z silnikiem 2.5dCi w wersji 100KM, 260 lub 270Nm. Obecnie przejechane ok 250 tys km.
O silniku mogę powiedzieć, że wydaje się słaby do mojego L3H3, ale przyzwyczaiłem się. 120km / godz to max. 130 z górki. Podejrzewam, że z alkową będzie gorzej. Silnik sam w sobie jest dobry, oprócz wycieków płynu chłodniczego, gdy kupiłem auto, to się nic nie działo. Odpala nawet przy wszystkich walniętych świecach żarowych (co prawda u mnie nie ma mrozów po -20*C ;) ). A, zaraz - pekła na spawie plastikowa rura od turbo - dwa razy. Raz na górnym spawie, a w zeszłym roku, po zaliczeniu srogiej dziury we Francji - na dolnym spawie. Naprawa za pomocą wklejenia rurki na gorąco i uszczelnieniu kosztowała grosze - nowa rura ok 600 zł (jeśli dobrze pamiętam).
Mam skrzynię 5-kę. Czasem przydałby się 6-ty bieg :) Auto jak na swoją masę i wymiary jest ekonomiczne. Poniżej 10 nie jest wyczynem, gdy do 100km/godz jeżdżę. Poniżej 9 też spokojnie można zejść.
Słyszałem, że te silniki były w trzech wersjach - 100KM, 120KM (inny soft) i 136KM (inna turbina).
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2019-06-03, 20:46   

Andrzej wszystko jest OK => prawdą jest, że to Renault? Prawdą. Prawda jest też, że to Knaus? Prawdą. I to wpisali w dowodzie, Na resztę, czyli Tabbert i Weinsberg po prostu miejsca w dowodzie nie starczyło :) A co do pojemności i mocy - to w pierwszym przypadku tylko sie cieszyć że ma mniejszą pojemność - jest lżejszy. A moc? A mocy i tak wiekiem zwykle ubywa. To normalka. Andrzejku, jak Tyś kupił pierwszego kamperka? Choć z drugiej strony - chciałbym być tak dociekliwy i pedantyczny - pewnie dzisiaj bym miał worek pieniędzy :) )). To żart, nie gniewaj się. Pozdrawiam Cię serdecznie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2019-06-04, 12:06   

Nie wiem czy temat aktualny . Po zdjeciach wnioskuje ,ze mam (prawie?) taka sama zabudowe ( Weinsberg Orbiter 591) na takim samym podwoziu ale z nieco mocniejszym motorkiem 115KM. Powiem tak - mnie wystarcza , jezdzi sie dobrze . Moze na autostradach troche gorzej . Pod wiatr czasami sa trudnosci z rozwinieciem predkosci powyzej 100 km/h i gorke wyczuje np na autostradach w terenach gorzystuych np w Austri pod gorke czasami wyprzedzaly mnie TIR y , ktore ja wyprzedzalem wczesniej na rownym.
Reasumujac ; mnie sie jezdzi fajnie - jesli ktos nie zapuszcza sie za kazdym czasem do Portugalii lub rownie dalekich stron i nie potrzebuje leciec na leb na szyje, wydaje mi sie ze w zupelnosci wystarczy ten motorek.
_________________
przewodnik górski- sudecki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2019-06-04, 16:19   

kisielak, hej, wszystko jest "ok", ale ja odpuściłem ten egzemplarz. Pierwszego kampka kupiłem, bo w papierach i realu miał wszystko ok.
Natomiast jestem mocno przewrażliwiony po drugim zakupie. Sprzedał mi sąsiad po swoim zmarłym ojcu. Ufałem mu, bo to w końcu sąsiad. :mrgreen: Wydział Komunikacji poznałem od podszewki. Ponad rok trwała procedura spadkowa dotycząca kampera po ojcu sprzedającego. Łącznie "woziłem" się prawie 2 lata. Już nawet nie pamiętam ile papierów ode mnie żądano?
Teraz, przy najmniejszych wątpliwościach, po prostu odpuszczam.
Po raz 2 nie chcę być zablokowany znowu na 2 lata. Po co mi to. Ja już swoje przeszedłem. :lol:

W końcu bez kampera też da się żyć, choć łatwo nie jest. :roll: Osobowego też się pozbyłem. Teraz jestem goły i wesoły. :wyszczerzony: Ale za to więcej latam i podróżuję środkami komunikacji publicznej. Cały czas jestem w drodze.

Będę cierpliwie szukał nadal. Może kiedyś i ja trafię na "swój" egzemplarz i tego sobie życzę. A worek kasy grzecznie czeka. :mrgreen:

Pozdrawiam Ciebie i dziękuję Wszystkim za cenne porady. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2019-06-05, 16:01   

o tym aucie pisałeś?
Renault Knaus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-06-05, 16:32   

kisielak napisał/a:
o tym aucie pisałeś?
O TYM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2019-06-05, 18:02   

kisielak, o tym egzemplarzu nie. :mrgreen:

Tobie trochę zazdraszczam kamperowania przy takiej pogodzie jak dzisiaj. Ludzie to mają dobrze. Ja muszę cierpieć. Ale za co? :lol:

Kamperuj i baw się dobrze. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***