Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Toaleta Thetford duza z kaseta - ciągły problem z pompką
Autor Wiadomość
Sosna91 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Dołączył: 08 Wrz 2017
Skąd: UK
Wysłany: 2019-06-06, 23:01   Toaleta Thetford duza z kaseta - ciągły problem z pompką

Temat wydaje sie prosty ale to już ostatnia droga dla mnie przed poprowadzeniem do tej pompki jakiegoś kabla na krotko i włącznika.

na kostce która dochodzi do toalety po wyjeciu kasety jest poprawny prąd, napięcie zgadzające sie z tym na akumulatorze. Pompka natomiast raz chodzi raz nie albo zareaguje raz na 1000 nacisnięć. Przez dłuższy czas olewalem temat ale uznałem ze pora to naprawić, kupiłem nową pompkę choć stara dobra ale zeby byc pewnym.


styczniki teoretycnzie dobre, sprawdzałem omomierzem, dla pewnosci wywaliłem ten który sprawdza czy kaseta jest wsunieta. Nie pomogło to go dałem zamiast tego głownego bo uznalem ze sie mniej napracował w swoim życiu, również jednak nic to nie dało.

co dziwne i skłaniam sie ku jakiemuś zwarciu jeśli łapie przed pompą przewód plusowy razem z woltomierzem i łapie minusową sondę multimetru w ręke to gdy stoje poza łazienką pokazuje ok 0.3v a jak stane juz gołymi stopami w łazience na kabinie prysznicowej która trochę zawsze wilgotna to pokazuje 7,6v.

nic innego mi chyba zatem nie zostaje niż rzeźbienie z racji tego iż szanse na wymiane tego przewodu są bliskie zeru, toaleta jest zabudowana na stałe w kamerze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 242/87
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2019-06-08, 11:08   

Sprawdź przejście prądu od masy tzw (-), z plusem wszytko jak piszesz sprawdziłeś. Teraz zajmij się minusem.
:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dominik 
stary wyga


Twój sprzęt: FIAT DUCATO 2,3 Burstner Nexxo T740
Nazwa załogi: dominiki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Piwa: 12/18
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2019-06-08, 13:43   

Ewidentny brak styku w obwodzie, lub utleniony styk, obwód zamyka się przez rezystancję. Idź drogą przewodów, a poprawa styku napięcia po wejściu do prysznica pewnie pod spodem są przewody. Pewnie trzeba będzie ominąć uszkodzony odcinek nowym przewodem. Sprawdzaj woltomierzem i żarówką np 21W od kierunków.
_________________
Ewa i Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 242/87
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2019-06-08, 14:17   

Hm. Myślę, że ten nowatorski sposób mierzenia napięcia miernikiem do plusa i trzymanie ręką minusa niczego nie wnosi. Tyle tylko, że bosy człowiek lepiej przewodzi prąd, ale to wiadomo ze szkoły i nie szukałbym przyczyny pod brodzikiem.
:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***