Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Autor Wiadomość
DarekK 
zaawansowany

Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Piwa: 2/7
Wysłany: 2019-06-10, 23:03   IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci

Żona kazała sprzedać mi kampera. W zasadzie ma rację bo jak pozwalała mi kupić od forumowego kolegi tego trzeciego - obiecałem że chociaż jednego się pozbędę. Tak więc żeby nie mówiła - staram się.
Na pierwszy ogień idzie IVECO - jak w temacie. Samochód sprowadzony w 2008 roku z Włoch do dziś w moich rękach. Marka mało znana ale podobne egzemplarze przynajmniej w necie można znaleźć. Podejrzewam że jest to produkcja małej włoskiej manufaktury - choć do końca nie ogarniam na czym to polega. Rok produkcji samochodu 1983. Pierwsza rejestracja za granicą 1994. Wyposażenie (lodówka toaleta bojler do ciepłej wody czy pompka wody ciśnieniowa) - produkcja pierwsza połowa lat 90. Stan zabudowy - w tej chwili dobry, szczelny, bez zapachów miękkich ścian i wszystkiego co się z tym łączy. Nie ukrywam że doprowadzenie do tego stanu rzeczy wymagało sporo czasu serca i nakładów. W momencie zakupu (11 lat temu) nie miałem pojęcia co mogę znaleźć pod tapetą ale jakoś daliśmy radę. Mogłoby wyjść ładniej - ale dobrze że wyszło solidnie.
Ponieważ niedługo po kupnie IVECA trafiło się fajne hobby na fiatku ze zdrową zabudową, a fundusze były - stałem się szczęśliwym posiadaczem drugiego kampera. Miało to tą zaletę że iveco przejęły dzieci (miały wtedy koło 20 lat) a fiatek służył mi i żonie. Skutkowało to tym że mechanicznie iveco było zawsze dopieszczone tak żeby nie ratować dzieci gdzieś w środku europy. Nowe opony, pilnowane zawieszenie hamulce i co tam tylko trzeba było. Zamontowane 2 zbiorniki po ok. 12 litrów paliwa dawały ten komfort że jak kasa się skończyła to po przełączeniu na 2 zbiornik paliwa starczało im na powrót.
Samochód miał silnik 75 koni co niestety powodowało osiąganie prędkości jazdy w okolicach autosanów z PKS-u. Nadrabiał skrzynią biegów (jedynka jak w ciężarówkach - można drzewa wyrywać lub wjeżdżać pod pionowe ściany) i wiadomo było że młodzież wiele nie poszaleje.
I trwało to lat kilka, aż dzieci "wyrosły" z tego typu podróżowania. Fiata pożyczyłem dla brata a samemu postanowiłem ulepszyć to co włoch wymyślił. Tak więc poświęciłem busa 35-12 i przy pomocy znajomego mechanika kamperek dostał 120 koni 2,5TD. Jeździł trochę szybciej - z tirami w stadzie bez problemu dawał radę ale.... okazało się że silnik niestety ale njie był pierwszej jakości i pod Mikołajewem k. Odessy ukręcił się wał korbowy. Powrót na sztywnym holu zmiana silnika na ten co był i.... kolejny wyjazd w plecy. Błąd mechanika spowodował że straciłem płyn chłodniczy, poszła uszczelka pod głowicą i powoli zaczynałem myśleć nad przeróbką iveco na stróżówkę na budowie. Niestety ambicje wzięły górę nad rozsądkiem - trzeba było udowodnić wszystkim że pomysł z silnikiem był dobry tylko zadziałał pech. Tak więc inny mechanik, silnik z angielskiego autobusu z przebiegiem 80 tysi razem ze skrzynią biegów i inne takie - gdy w grę wchodził "honor" kasa nie grała roli.
Udało się - dziś zapala z półobrotu bez grzania świec w każdych warunkach, głośny ale idzie niezależnie od ukształtowania terenu, szybkościomierz i licznik km przekłamują (inny typ) ale sprawdzone że jeździ i nie powinno już być kłopotów.
I jak już wydawało się że sytuacja została opanowana diabeł musiał postawić na swoim. Braciszek połknął bakcyla kamperowania - ale realiów posiadania kupowania i wszystkiego co z tym się wiąże za bardzo nie doświadczył. Tak więc jak coś się trafiało to podsyłałem mu jak wydawało mi się na tyle lepsze od fiatka że powinno go usatysfakcjonować. Kilka samochodów obejrzałem i trafił się ten jeden który.... no właśnie. Dla nie go nie do przyjęcia - dla mnie - pewne zalety można dostrzec dopiero doświadczywszy pewnych rzeczy.
No i stało się. Dla mojej pani wytłumaczyłem że jak by te dwa nasze sprzedać to na pół tego trzeciego by się nazbierało a te drugie pół przecież jakoś poradzimy. No i teraz mi mówi żebym coś zrobił. No to ja że nie ma czasu, że trzeba by trochę środek w ivecu odnowić, fiatek u braciszka i takie tam - ale ona swoje - sprzedaj.
Tak więc jeśli ktoś miał chociaż nienaciąganą 4 z prac ręcznych w podstawówce i coś tam potrafi pomajsterkować, na zimę potrafi zapewnić dla staruszka jakikolwiek ale dach nad alkową i chciałby jeszcze te wakacje spędzić w domku na kółkach - zapraszam do kontaktu: tel:602-858000
Żeby nie marnować komuś za wiele czasu jak zadzwonisz postaram się zniechęcić Cię przed przyjazdem na oględziny - wolę wszystko dokładnie opowiedzieć, obfotografować niż mieć wyrzuty sumienia że komuś coś innego się wydawało niż jest w rzeczywistości.
I jeszcze jedno - najdroższe w kamperowaniu to czas - miej tego świadomość zanim zdecydujesz się na samochód który jednak demonem prędkości nie jest. Ze swojej strony oferuję pomoc w przypadku jakichś problemów mogących wyniknąć po ewentualnym zakupie - choć szczerze nie przewiduję takowych.
I na koniec najtrudniejsze - kasa. Za samochód kiedyś tam zapłaciłem 4000 EUR. W chwili obecnej to zupełnie inne auto - w dużo lepszym stanie. Sprzedam za tyle ile ktoś zaoferuje, ale pomijając to co zostało w kampera wpompowane - chciałbym odzyskać choć okolice tej pierwotnej ceny. Proszę nie wykorzystywać za bardzo tego że jestem pod presją małżonki.... z góry wielkie dzięki.

IMG_1548.JPG
Plik ściągnięto 712 raz(y) 119,57 KB

IMG_1547.JPG
Plik ściągnięto 712 raz(y) 116,34 KB

IMG_1520.JPG
Plik ściągnięto 712 raz(y) 137,17 KB

Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu