Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2019-06-13, 18:56
Wypożyczenie zastępczego kampera z OC sprawcy
Autor Wiadomość
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2019-06-13, 08:44   Wypożyczenie zastępczego kampera z OC sprawcy

Witam
z góry przepraszam jeśli to nie ten dział, ale nie znalazłem nic bliższego.
Rzecz wygląda następująco: wczoraj gość na parkingu wyrwał mi wieszak z rowerami i kawałkiem tylnej ściany w alkowie (stara drewniana zabudowa). Jest zerwane poszycie 2 x 10x20 cm, uszkodzona konstrukcja drewniana i wypuklona ściana. Wieszak nie istnieje i uszkodzone 2 rowery.
Idą wakacje i mamy planowy wyjazd z dziećmi od 10 lipca a potem od 15 sierpnia.
Czy ktoś przerabiał sprawę wypożyczenia kampera z OC sprawcy?
Czy da się rozliczyć to bezgotówkowo?
Czy znacie firmy, które takie usługi świadczą i już to przerabiały?
Będę wdzięczy za wszelkie informacje.....
dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2019-06-13, 13:35   

Musisz skontaktować się z ubezpieczycielem i dopytać jak wygląda sprawa kosztu doby wynajmu takiego rodzaju auta u nich.Zastępczy należy się tobie od dnia kolizji do czasu przywrócenia twojego auta do stanu z przed kolizji.Wynajmujesz sobie kampera i jeździsz gdzie ciebie oczy poniosą.tylko dogadaj koszt doby i to wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2019-06-13, 14:42   

Najważniejsza informacja, to o jakim samochodzie rozmawiamy(szacunkowa wartość pojadu) do wyjazdu masz prawie miesiąc. A ubezpieczenia chętnie przyzna Ci szkodę całkowitą w przypadku starszego campera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2019-06-13, 15:36   

Uto jest stare, ale w dobrze utrzymane. Rozmawiałem z ubezpieczycielem i nie ma problemu. Jest tylko kwestia rozliczenia i finansowania. Jeśli mam zapłacić za wynajem 300 zł /dobe plus kaucję plus opłaty różne to 14 dniowy wyjazd robi się sporą kasą - jak dla mnie. Oni to opłacą, ale na podstawie wystawionej FV i umowy. Mi najbardziej pasowałoby aby go wynająć a wypożyczalnia rozliczyła się bezgotówkowo z ubezpieczycielem.
Dziś był rzeczoznawca i troszkę załamał ręce. Wyrwane mocowanie/wieszak pociągnął konstrukcję ściany i ściana ma wybulenie ok. 3-4 cm, są 2 dziury w poszyciu, uszkodzona listwa i zderzak. Nie istnieje wieszak na rowery i jeden rower ma skrzywiona ramę alu (29,5 cala kola też nie istnieją).
Powiedział, że wycenę nie on będzie robił tylko jacyś fachowcy od pojazdów specjalnych. Będzie to chwile trwało, potem szukanie kogoś kto to naprawi. Nie wygląda to dobrze.
Mi szkoda auta, którym od 3 lat robię po 20-25 000 km rocznie i jest jak szyte na miarę dla nas.
Na razie szukam wypożyczalni co rozliczy to bezgotówkowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2019-06-13, 16:25   

Nie w twojej gestii jest szukanie wypożyczalni,likwidator musi zapewnić tobie auta zastępcze co najmniej takiej samej klasy jak twój i to jest ich problem.Puki co "wypożycz" kampera od znajomego i przedstawisz im umowę najmu dopóki nie zorganizują tobie auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolmen 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: ognista pieczara
Dołączył: 02 Maj 2018
Piwa: 1/8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-06-18, 18:01   

Dopilnuj aby odpowiedź otrzymać na piśmie
Wystarczy nawet mailowo
Do czasu rozliczenia szkody będziesz miał pojazd zastępczy za darmo , a w zależności od wyceny (oby nie zatwierdzili szkody całkowitej) dużo dłużej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2019-06-19, 14:11   

Dzięki za rady, Mam nagrane rozmowy telefoniczne z likwidatorem i informacją, żebym sobie pożyczył auto zastępcze w swoim zakresie a potem oni mi zwrócą kase. Teraz wyjazd 19.06 i zobaczymy co będzie po powrocie za 10 dni. Wtedy się bedę z nimi rozliczał.
pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***