Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2019
Autor Wiadomość
Outlaw 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Cze 2019
Piwa: 1/1
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-06-12, 21:46   

Czy droga oznaczona w google maps jako SH20 jest przejezdna dla kampera? Na podglądzie satelitarnym wygląda jakby była szutrowa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcinPK 
zaawansowany
ARCA Integra, 2,0 LPG...


Twój sprzęt: Dethlefs Beduin 1999, Kamper Iveco DIY-2008,
Nazwa załogi: MarcinMariola+7niedorosłych+ czarna Kotka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2016
Piwa: 19/4
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-06-13, 01:59   

Ty mnie tam Tomku w tej Albanii wypatruj z drona stacji LPG auto gazu... bo wiesz... gdy za rok tam pojedziemy swoim... to musimy mieć "gos" do silnika i kuchenki... bo wiesz bez tego się nie da... aaa i na mapie takowe zaznaczaj... buśka kochani...
_________________
Marcin & Mariola & Weronika & Julia & Patrycja & Agatka & Milenka & Martynka & Laura i czarna Kotka...

Moja pomoc w budowie http://www.camperteam.pl/...c3d224d5f142fad
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-06-13, 19:57   

Nooo... w przyszłym tygodniu jedziemy, choć ponoć upały niemiłosierne. Ciemno to widzę ale prawdopodobnie bardziej będę żałował rezygnacji z planów. A'propos waluty. Z wywiadu, można płacić w Eur, ale nie zawsze będzie korzystnie i pewnie nie wszędzie, więc walutę lokalną warto mieć. Gdzie najkorzystniej? Zapytaj w swoim banku jaka prowizja? Może wypłata w bankomacie okaże się najtańsza. Inne możliwości to bank i kantor. Różnice nie powinny powalać. Jeśli ktoś ma świeże doświadczenia, to proszę o info. Droga SH 20 z mojej wiedzy jest przejezdna i też od początku mam ją na uwadze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2019-06-13, 20:22   

zdjęcia Googlemaps są z 2016 roku, teraz podobno(?) jest położony asfalt na całej długości - jak pojedziesz, to napisz , co i jak :lol:
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2019-06-13, 20:27   

Nam po podroży do Azerbejdżanu i Armenii w 2019 oraz po pokonywaniu ichniejszych, bocznych dróg, to zaorane pole jawi się nam jako droga szybkiego ruchu !
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-13, 20:28   

Najlepiej z bankomatow, ale nie raffaizena, bo pobiera 700lek prowizji przy kazdej wyplacie, jedzcie, jak, a goraco bedzie to nad Syri iKalter podjedzcie, tam mikroklimat i o 10 odczuwalnie mniej

Marcin Pk, a Ty co sie z Lpg napierdzielasz :lol: , gazu tam dostatek, a co do drona, to kurna wypuscilem swojego,fajny filmik nawet mam po wifi ale urwal sie z zasiegu i polecial..... Na Korfu.......
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Niewierny 
trochę już popisał

Twój sprzęt: FORD TRANSIT HOBBY
Nazwa załogi: Agnieszka i Jarek
Dołączył: 28 Lip 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Rąbień
Wysłany: 2019-06-13, 20:37   

Cześć, podczas naszych pobytów w Albanii miejscową walutę pobieraliśmy z bankomatów, przy płatności w Euro był bardzo niekorzystny przelicznik. Niestety w Albanii jest bardzo mało bankomatów więc trzeba sie rozejrzeć - w Skodrze jest kilka. My w tym roku będziemy przejeżdzać prze Albanię ale dopiero w sierpniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-06-13, 21:34   

W Albanii paliwo, jedno z najdroższych na świecie (-: https://pl.globalpetrolprices.com/Bosnia-and-Herzegovina/diesel_prices/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-06-18, 09:28   

Nie śpimy w Serbii https://all4camper.com/cs/srbske-gangy-radi-na-benzinovych-pumpach-a-poskozuji-karavany-za-ucelem-drahe-opravy/ Serbskie gangi pędzą na stacje benzynowe i uszkadzają karawany za drogie naprawy!

Dzisiaj skontaktował się z nami karawanista Jiří Makovský z prośbą o opublikowanie tych informacji! Natychmiast to sprawdziliśmy i okazało się, że szaleństwo serbskich gangów na stacjach benzynowych jest prawdziwe i każdego dnia pojawia się coraz więcej wiadomości, zarówno na forach czeskich, jak i zagranicznych.



Jak szaleją gangi

Przybywasz na stację benzynową, parkujesz i śpisz. Po upływie godzin otwarcia pompy członkowie tego gangu zaczynają niepostrzeżenie poruszać się po karawanach, aby uszkodzić karawanę w celu naprawy.

Usterki mogą być różne, ale scenariusz jest zawsze taki sam - rano, po przebudzeniu, przyczepa nie uruchamia się i za chwilę technik serwisowy wydaje się oferować pomoc w holowaniu i serwisowaniu. Z wielu różnych włókien dowiedzieliśmy się, że prawie zawsze jest to serwis samochodowy FICO, a średnia naprawa samochodu kosztuje 1000 euro.

Ochrona nie jest!

Ponieważ problem się powtarza, karawany próbują składać skargi do różnych władz. Niestety, nikt nic z tym nie robi! Z wiadomości, że karawany same przekazują sobie nawzajem zarówno na forach, jak iw wiadomościach e-mail, jasne jest, że te gangi są również uzgadniane z lokalną policją, właścicielami stacji benzynowych i tym podobnymi! Więc nie pomaga też wezwanie policji!

Więc jaka jest ochrona?

Nie spać w Serbii na stacjach benzynowych lub lądowaniach. Niestety, doświadczone przyczepy kempingowe, które jadą od wielu lat i uważały, że tak nie jest, musiały potwierdzić to doświadczenie! Po prostu im się stało.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie długoterminowe i mamy nadzieję, że media wkrótce nadążą za tymi informacjami i poinformują czeskie karawany o tej kwestii w taki sam sposób, w jaki Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyda ostrzeżenie przed tymi nieuczciwymi praktykami! Proszę rozpowszechniać te informacje między sobą, udostępniać je jak najmniej.

Gdzie to się dzieje?

Najczęściej z Belgradu do granicy z Macedonią.

Stałeś się ofiarą tego gangu?

Pan Makovský zbiera obecnie wszystkie informacje o ofiarach w celu przesłania tych informacji do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej. Możesz skontaktować się z nim przez e-mail: jirimakovsky@atlas.cz

Opowieści karawanowe

Źródło Caravan24: https://www.caravan24.cz

„Jeśli pojedziesz na południe przez Serbię, nie zatrzymuj się na postoju przy stacji benzynowej przy zjeździe 31, wiosce Kolari . Mężczyzna z kamizelką spróbuje przekonać cię do zaparkowania między ciężarówkami. W nocy masz problem z silnikiem, rano zostaniesz ostrzeżony przez mężczyznę z miotłą, a następnie polecisz w pobliżu (400 m) samochód FICA (VW, Mercedes, Audi, Fiat). Jest ukryty za drzewami obok lądowania, 50 mw linii prostej. Tam chętnie zabiorą Cię i wymienią turbosprężarkę, wtryskiwacze lub pompę paliwa. Cena 1 700, - do 2 300, - eur. Oferują także odbiór do oddalonego o 7 km bankomatu Smederev, gdzie można wypłacić pieniądze kartą. Na koniec stawia mechanika samochodowego na dziesiątkach kilometrów po naprawie, aby upewnić się, że „naprawa” zakończyła się powodzeniem (lub jeśli nie poszedłeś na policję?). Zdarzyło nam się to w czerwcu 2016 r., Podejrzewaliśmy oszustwo, ale nie byliśmy tego pewni. W czerwcu 2017 roku w Grecji spotkaliśmy czeską karawanę, która odbyła się w tym samym miejscu, z tymi samymi ludźmi, w podobnym wydarzeniu. I całą noc na strzeżonym parkingu policji. ”

„Słuchajcie więc, co mi się przydarzyło w tym roku w drodze przez Serbię: poszłam do Peloponów 24.8.17 z tym, że spałabym na stacji benzynowej tuż pod Belgradem , wiem, że gdy się rodzą, wszędzie są złodzieje. Nie zamierzam go przedłużać, w nocy na dwie benzyny zgasła i cała załoga, w tym pinklů patrolowane. Ale nie wiedzieli, że na nich czekam, nie włączyłem wewnętrznego pióra i nie otworzyłem się, a tu za chwilę dwaj faceci, cicho otwierając drzwi do salonu , ale już w tej chwili mieli twarze pełne wysokiej jakości pieprzu, po prostu życzyłem im dobrze. (Witamy), w ciągu pięciu minut benzyna świeciła, jakby nic się nie stało.
Ale teraz poważnie, wszędzie, ale tak naprawdę wszędzie na stacjach benzynowych są pomperzy powiązani z mafią, niedaleko Belgradu z miejscowymi, z Niszem z Bułgarem, z dołu z Macedończykiem i wszędzie z glinami. Nawet jeśli jesteś bezpieczny, zamknięty przez zasuwę, nic ich nie powstrzyma. Jedynym sprawdzonym miejscem w Serbii do spania jest Motel Prodejen, gdzie dziadek siedzi z tobą całą noc na krześle, kosztuje 12 EUR, w przeciwnym razie nie próbuj spać poza obozem. Bardzo niebezpieczne są parkingi TIR, jak pisze kolega. Tak mile widziane, a może dobre… BALKANS TO EUROPE.



„ Cześć, odkąd zostałem ofiarą fałszywego gangu samochodowego Fica trzy dni temu, dodam swoje doświadczenie. Po snu na benzynie rano nie było możliwe uruchomienie samochodu Fiat Ducato. Z przywiązani liną I że wtryskiwacze nie jest olej i dlatego przed tankowaniem pomysł złej Zatkany filtr paliwa, a więc przyszedł zamiatarka miotłę, co się dzieje i że jest wokół stacji paliw rogu, gdzie mogę pomóc wezwanie pomocy przytłoczony dwóch towarzyszy, że samochód musi diagnozować w przeciwnym razie usterka nie zostanie przypadkowo znaleziona na holowanym holowanym pojeździe podlewanym w serwisie w celu zdiagnozowania, a wada została ujawniona Dwa do trzech strzałów są złe i mogą je poddać przeglądowi, w ciągu dwóch godzin trzy wtryskiwane odnowione trzeba było wyczyścić cenę 1150 euro, czy zgadzamy się, że nic innego nie zostało i pomimo podejrzeń zapłaciłem 700 gotówki resztą karty.

W przeciwnym razie wszystko jest takie samo, jak ktoś napisał ofertę, aby przejść do bankomatu i oferuje nam eskortę do 100 km, że wszystko jest w porządku . Zatrzymałem się na pierwszej benzynie, gdzie mieli internet i zaczęli szukać i znalazłem ten wątek. Poszedłem do faceta, który poszedł do nas i powiedział, że nas oszukali i że chcę zwrócić pieniądze, inaczej zadzwonię na policję za pół godziny, kiedy przyjechał o Fica, a potem wyciągnął kieszenie moich 700 euro i więcej, których nie chcemy, żebyśmy przynajmniej kupili samochód i zatrzymali się na granicy macedońskiej, wszyscy byliśmy pewni, że wszyscy pracownicy obsługi i jego szef byli jednym gangiem przestępczym i nie mieli z tym nic wspólnego ... ”



„To, co stało się z MIKISEN, miało miejsce 28 kwietnia 2018 r. W drodze do Turcji. Tuż po północy zatrzymaliśmy się na wyżej wymienionej stacji benzynowej za Belgradem, że będziemy spać przez chwilę. Nie mogliśmy zacząć o 4.30 rano. Ponieważ przeczytałem coś o takiej sprawie, natychmiast zrozumiałem, że intencją oszustów jest. A kiedy rozejrzałem się dookoła, ta poranna godzina była blisko lawety, zapalił się samochód (około 200 m od pompy) i ktoś się tam poruszał. Byłem po prostu zaskoczony, ponieważ nie wiedziałem, co jest przyczyną.

Na szczęście obok czeskiego autobusu wycieczkowego, więc pytam przechodniów, czy nie mogę nikomu doradzić, jakie awarie można pomalować, aby nie trzeba było otwierać kaptura. Przyczyna została znaleziona: na dole silnika znajduje się pompa paliwa. Jeden z el. złącza zostały wyciągnięte. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć je z powrotem i samochód natychmiast się uruchomi. Aby tego dokonać, nie potrzebujesz dużej osłony ani czasu, jest to kwestia 5 sekund na doświadczony romans. leżeć pod samochodem i wyciągać kontakt. ”



„ Cześć, ja również należę do grupy, którą doją w Serbii. Po powrocie z Grecji spaliśmy około 50 km przed Belgradem . Budzę się rano i nie mogę zrobić samochodu (Fiat). Czyszczenie terenu, jeśli nie potrzebuję pomocy. Byłem pod presją, więc się zgodziłem. Byli tam za minutę. Prawdopodobnie czekali, aż się obudzimy. Zabrali nas do serwisu diagnostycznego. Serce maski silnika. Skomentowali więc usterkę jednostki sterującej. I że jest droga i kosztuje 1200 euro, ale może to naprawić. Podejrzewałem TUNNEL. Ale co zrobić, gdy jednostka zostanie usunięta i zabrana? Po skontaktowaniu się z dealerem Fiata dokonałem „naprawy” w wysokości 400 euro. Mój błąd ..

Oni mają to wszystko w szczegółach. Od odkurzacza do holowania i rejestracji na jednostce sterującej (o wyciągnięciu kabla z pompy). Rano nic nie znalazłem. A potem, kiedy demontują jednostkę sterującą, jesteś ich. I nadal szukają pomocy w potrzebie. Zrobiłem zdjęcie usługi, laweta i BOSE.
Przypominam sobie, co właśnie powiedziałem w tym wątku, jak bezpiecznie jest w Serbii . ”

„ Cześć, dokładnie tak samo, zdarzyło mi się, odłączyłem złącze pompy , rano obracam się i nic, wspinam się, pokażę pierścienie wokół i na szczęście idę dalej .. TAK UWAGA .. Informacja o rozpoczęciu SRBY-tygodnia ... jak”

„Ofiary tych serbskich rabusiów to nie tylko nasze karawany. Wiele jest również napisane na forach niemieckich . Sztuczki mają więcej i nie muszą się zdarzać tylko w nocy. Wszystko, co musisz zrobić, to zatrzymać się na chwilę na chwilę i spryskać olej tarczą hamulcową. Po drogiej naprawie w garażu. Na przykład wymiana półosi na „nową”, która oczywiście nie musi być zmieniana, zostanie wykonana w następujący sposób. Zdemontowane, zabrane tak, jakby miały ze sobą próbkę w sklepie ND. Gdzieś ją sprzątała, spryskając czarnym sprayem i przynosząc ją jako nową, mówiąc, że w zamian muszą opuścić stary. Niemieccy koledzy piszą także o południowoamerykańskich sztuczkach działających w podobny sposób w Hiszpanii lub gengach w Szwecji, które pochodzą z republik bałtyckich. Ale najbardziej aktualna jest prawdopodobnie tylko Serbia, więc bądź czujny dzień i noc, szczególnie między Belgradem a Niszem.



Życzymy wszystkim szczęśliwej podróży bez wypadku i problemu oraz dziękujemy za udostępnienie tych informacji, a także innym karawanom, które mówią o tym i dzielą się tymi informacjami. I oczywiście, panie George, który przesłał nam tę informację z prośbą o jej publikację.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-06-18, 20:24   

Dzięki, dobrze, że to opublikowałeś :bukiet:

Zrobię wszystko by nocować w Macedonii a nie w Serbii.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-06-18, 20:37   

LukF napisał/a:
Dzięki, dobrze, że to opublikowałeś :bukiet:


Może i dobrze przestrzeże ludzi , którzy jadą z duszą na ramieniu :lol:

Ciekawi mnie jedno jak typują potencjalną ofiarę po ściskoszczęku jak mijają nas po trasie ?
Czy po innych specyficznych odzanakach np takich jak stan posiadania?

To krąży po sieci od dłuższego czasu , to są stare metody moga was spotkać wszędzie w Turcji i innych południowych krajach nie nakręcajmy się ,czasami ktoś z młodych pomacha wam pistoletem na wodę i mają ubaw 8-)

Czy macie info ,że kogoś zatrzelili ;)

Trochę zdrowego rozsądku i mniej paniki w oczach ,a urlop będzie udany :mrgreen: :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-18, 20:46   

Ja piernicze, z tym podejsciem do swiata to moze jedzcie nad jeziora najblizej domu. Serbia to super kraj, super ludzie a jak ktos jest ciulem to go i w Polsce zrobia na szaro, i potem caly swiat jest zly a delikwent taki biedny.....
Sorki nad jezioro tez nie jedzcie bo traficie na takich samych, tylko po polsku beda gadali...
Ja tam jestwm co roku, spie po drodze gdzie wypadnie, Kumanowo, Novi Sad, Vranje, itp. Ale nigdy nie spie na autostradzie, to okazja czyni zlodzieja. A zjedz jeden z drugim z 10km w bok, ludzie mili, super kraj, widoki...
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-06-18, 21:02   

tom-cio napisał/a:
A zjedz jeden z drugim z 10km w bok, ludzie mili, super kraj, widoki..


Tomcio do czego ty namawaiasz ludzi w ciemnice ich gonisz ? :mrgreen:

Pod latarnią najbezpieczniej nie ma to ja być anonimowym w grupie :-/
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-06-18, 23:08   

Jutro wyjeżdżam. Ubezpieczenie zdrowotne do 200000 na osobę całej rodziny w Warcie 305 pln na 15 dni. Będę przedłużał jeśli wszystko będzie szło pomyślnie. Jadę przez Bośnie i Czarnogóre. Wyjadę prawdopodobnie w okolicach Szkodry i będę się przemieszczał w kierunku Grecji. Kotor sobie odpuszczam. W wolnych chwilach wieczorami będę relacjonował i konsultował sprawy ze znawcami regionu (-:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Puch4 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: plan: CamperVan
Dołączył: 17 Cze 2019
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-19, 12:09   

Powodzenia i udanego urlopu :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***