Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cannes
Autor Wiadomość
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-20, 22:50   Cannes

Cannes jest całe rozkopane, ciągłe roboty drogowe i plac budowy nowego kompleksu uniwersytetu, kina itd.
Jeśli możecie omijajcie Cannes, bo korki masakryczne.
Straciliśmy ponad 1h w staniu w korkach.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-06-20, 23:07   

OK, Cannes odpuścimy ale może przejezdżałeś lub byłeś na granicy francusko włoskiej na stellplatzu w Menton, 43.784439,7.5287632 jak to wygląda ? jest czynny ? a może zlikwidowany ?

Będziemy pokonywać w spacerowym tempie ..Route des Grandes Alpes i być może zakończymy właśnie w Menton.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-22, 15:23   

Endi napisał/a:
OK, Cannes odpuścimy ale może przejezdżałeś lub byłeś na granicy francusko włoskiej na stellplatzu w Menton, 43.784439,7.5287632 jak to wygląda ? jest czynny ? a może zlikwidowany ?

Będziemy pokonywać w spacerowym tempie ..Route des Grandes Alpes i być może zakończymy właśnie w Menton.


Menton ominęliśmy, bo jechaliśmy częściowo wybrzeżem Liguryjskim na którym straciliśmy dużo czasu, ruch duży, korki, wąskie uliczki. Widoki piękne, ale jak będziemy wracać to autostradą, bo za dużo czasu taka jazda zajmuje i za dużo stresów na wąskich uliczkach. Straciliśmy za dużo czasu w Ligurii i odpuściliśmy Menton - wjechaliśmy na autostradę. Wiem że jest tam kamping zarządzany przez miasto, gdzieś na wzgórzach, ale nie byłem.
Teraz jesteśmy na kempingu Au Paradis des Campeurs ale te 4* to ktoś im dał na wyrost, wg mnie max 3*. Po drodze widziałem na dziko w kilku miejscach m-dzy nami a Cannes zaparkowane kampery na poboczu.
Za to blisko do ładnych plaż, sklep i restauracje po nosem. Niedaleko do Saint Tropez i do Frejus, Saint Maxime.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-06-23, 23:31   

Tamtam napisał/a:


Menton ominęliśmy, bo jechaliśmy częściowo wybrzeżem Liguryjskim na którym straciliśmy dużo czasu, ruch duży, korki, wąskie uliczki. Widoki piękne, ale jak będziemy wracać to autostradą, bo za dużo czasu taka jazda zajmuje i za dużo stresów na wąskich uliczkach. Straciliśmy za dużo czasu w Ligurii i odpuściliśmy Menton - wjechaliśmy na autostradę. Wiem że jest tam kamping zarządzany przez miasto, gdzieś na wzgórzach, ale nie byłem.
Teraz jesteśmy na kempingu Au Paradis des Campeurs ale te 4* to ktoś im dał na wyrost, wg mnie max 3*. Po drodze widziałem na dziko w kilku miejscach m-dzy nami a Cannes zaparkowane kampery na poboczu.
Za to blisko do ładnych plaż, sklep i restauracje po nosem. Niedaleko do Saint Tropez i do Frejus, Saint Maxime.

Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedż :bukiet:
Route des Grandes Alpes podejmiemy od Thonon-les-Bains i tak naprwdę nie musimy jej kończyć w Menton. Lazurowe w okresie letnim dostarcza wiele stresu i kłopotu, praktycznie we wszystkim. To jest bardzo męczące i tak jak piszesz ...szkoda czasu. :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-26, 07:58   

Endi napisał/a:


Dzięki za odpowiedż :bukiet:
Route des Grandes Alpes podejmiemy od Thonon-les-Bains i tak naprwdę nie musimy jej kończyć w Menton. Lazurowe w okresie letnim dostarcza wiele stresu i kłopotu, praktycznie we wszystkim. To jest bardzo męczące i tak jak piszesz ...szkoda czasu. :spoko


Ruch nie jest tak duży jak widzę na Lazurowym, da się normalnie jeździć poza Cannes, Port Grimaud i Saint Tropez - korki i jeszcze raz korki.
Pozostałe miejscowości sa ok, z wyjątkiem dni gdzie odbywa się targ w danej miejscowości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2019-07-16, 13:13   cennes

nie narzekajcie!
wszystkie te korki i inne utrudnienia są niczym w porównaniu do "elegancji Francji"
mm na dziko
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-07-16, 21:34   Re: cennes

majmarek napisał/a:
nie narzekajcie!
wszystkie te korki i inne utrudnienia są niczym w porównaniu do "elegancji Francji"...


A nikt nie narzeka , niby dalszego ? :mrgreen: ,,elegancje Francję,, czyli Route des Grandes Alpes :) aktualnie zakończyliśmy w Evian nad Lac Leman.

Jeśli chodzi o korki i utrudnia przejazdu ,największe doświadczyliśmy na Col du Galibier - 2646 m n.p.m. :szeroki_usmiech

Pzdr :spoko

2019-07-16 20.46.20.jpg
Ewunia....wiadomo !!
Plik ściągnięto 14 raz(y) 1,71 MB

_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***