Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Garmin 660LMT 770LMT
Autor Wiadomość
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-06-21, 22:02   

Sam miałem dwie bardzo nieprzyjemne przygody z mapami Google we Włoszech, ale zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, a zbyt zaufałem nawigacji. W porównaniu z innymi i tak są najlepsze i najaktualniejsze. Ale każdy może mieć swoje najmojsze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-06-21, 22:20   

Mapy googla są świetne do sprawdzenia aktualnych informacji o korkach i objazdach ale „offline” już jest lepsza automapa z nastawianymi wymiarami pojazdu i możliwymi prędkościami.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-06-22, 08:59   

andrzej627 napisał/a:
jsaluga napisał/a:
Mapy Google są nie do przebicia. Jedyny minus, że offline działają tylko przez 30 dni. Potem , żeby działały bez netu znowu trzeba pobrać potrzebne obszary.

Można pobrać całą Europę, albo jakiś cały kraj?

W telefonie po włączeniu nawigacji:
w górnym lewym rogu naciśnij trzy kreski
w menu wybierz mapy offline
wybierz własną mapę
pojawi się okienko a pod spodem mapa
szczypiąc zmniejszysz skalę, potem przesuń się nad potrzebny obszr i zatwierdź. Będziesz musiał zebrać wiele zachodzących odrobinę obszarów. Potem w menu wybierz opcję Tylko WI-FI, żeby nawigacja nie korzystała z inernetu przez Twój telefon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-06-22, 09:26   

aviator napisał/a:
Mapy googla są świetne do sprawdzenia aktualnych informacji o korkach i objazdach ale „offline” już jest lepsza automapa z nastawianymi wymiarami pojazdu i możliwymi 8prędkościami.


Czy te ustawianie wymiarów nie jest równoznaczne z kierowaniem przez nawigację na autostrady?

Mieszkam w aglomeracji, gdzie jest bardzo gęsta sieć dróg. Jeżdżąc po znanych miejscach włączałem nawigacje, żeby sprawdzić jak wybierają trasy. Miałem trzy nawigacje: Auto Mapa przeładowana opcjami, przekombinowana dla pasjonatów komputerowych. Wręcz niemożliwa do użycia po włączeniu. Gdy zmienisz trasę na każdym rozjeździe stara się zawrócić, nie pomaga nawet zmiana priorytetów trasy (skraca się jedynie odcinek upierdliwych nakazów zawracania. I te komputerowe poskładane z pojedyńczych słów komunikaty bez żadnego akcentowania przyprawiające o ból głowy. Druga IGO którą kupiłem w wersji na telefon (ale mapy te same co we wszystkich IGO) spartańska w ustawieniach, wręcz nieprzyjazna. Kupiłem ją przed wyjazdem do Włoch. Najpierw poprowadziła mnie jakąś dziwną drogą z Dąbrowy Górniczej do Bytomia. Ale gdy na moim osiedlu próbowała mnie pokierować przez ślepą uliczkę na której końcu nikt z Was niechciałby się znależć kamperem (pomyślałem u pułapkach we Włoszech i więcej jej nie włączyłem. Trzecìą była Mapa Map, tę wspominam najlepiej, ale Google przebija wszystko i jest najbardziej aktualne. Jej dużym minusem jest brak możliwości wyboru rodzaju trasy. We Włoszech po wyłączeniu autostrad (czasem chcę rozejrzeć się po okolicy) potrafi pokierować niemal polnymi drogami i nie jest to bezpieczne, ani przyjemne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***