Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2020-06-16, 23:35
Szyby zatrzymujące promieniowanie cieplne
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-07-05, 16:46   Szyby zatrzymujące promieniowanie cieplne

Ostatnio w osobówce przyciemniałem szyby (w każdej przyciemniam).
Pan instalator w pogaduchach mówił, że jest jakaś nowa hipersuper folia 3M, przeźroczysta, prawie nic nie przyciemnia ale ma rewelacyjne właściwości. Blokuje niemal całkiem promieniowwanie słoneczne. On sam swe auto tym wykleił i zdumiony jest mocno.
Oni żyją teraz głównie nie z oklejania samochodów tylko biurowców (taka super folia tam zwraca się w 3 lata w oszczędności na klimatyzacji). Mówił, że w słoneczny dzień parapet pod oknem tak oklejony nie jest zbyt ciepły a gorący nigdy.
Folia ma podobno 200 warstw i ma też walor antywłamaniowy. Oklejenie drzwi kabiny i przedniej szyby to około 1 tys. zl (bo o to pytałem z punktu widzenia kamperowicza) Myślę że dla kolegów zwiedzających Bardzo ciepłe kraje to nie głupia rzecz. Nie wiem czy można to kleić do okien plastikowych, jak gładkie i bez rys to pewnie tak.
A wiadomo, że wszelkie zaciemniające maty czy rolety od wewnątrz i tak nie powodują że samo okno za nimi nie jest grzejnikiem. Przed dłuższym wyjazdem w Bardzo ciepłe kraje chyba warto to zrobić..
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-05, 21:13   

Zaciekawiła mnie,znalazłem tańszą i klejona wewnętrznie,więc nie zarysuja jej wycieraczki

https://ramykultury.pl/1498/Folia-przeciwsloneczna-wewnetrzna-selektywna-Clear-IR.html

Tylko nie wiem jak kupić ,wysłałem zapytanie,będę pierwszym co przetestuje
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-07-05, 21:36   

tom-cio napisał/a:
Zaciekawiła mnie,znalazłem tańszą i klejona wewnętrznie,więc nie zarysuja jej wycieraczki

https://ramykultury.pl/1498/Folia-przeciwsloneczna-wewnetrzna-selektywna-Clear-IR.html

Tylko nie wiem jak kupić ,wysłałem zapytanie,będę pierwszym co przetestuje


Ja nie reklamuję w żadnej mierze. Zaciekawiło mnie to że facet dystrybutor/dealer był naprawdę mocno podniecony i napalony na to. I jak udam się na zimowanie w Grecji to pewnie skorzystam z takich usług. Ale nie namawiam bo to nie mój biznes.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-05, 21:59   

Miałem taką lub podobna, tyle że przyciemniającą w VW T4, powiem że rzeczywiscie czuło się różnice miedzy przyciemnianym tyłem, a szyba w kabinie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***