Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW LT 40 - 2.4TD 102KM - słaby i kopci
Autor Wiadomość
rasoir 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Sty 2015
Piwa: 1/30
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2019-05-16, 17:50   

Po demontażu turbiny, okazało się że jest pęknięta jeszcze w kilku innych miejscach po stronie ciepłej. Turbo które kupiłem za 200zł, również jest pęknięte, ale tylko w dwóch miejscach (wg mnie mniej groźnych). Jako że dostęp nie jest trudny postanowiłem je zamontować, z pozytywnym efektem. Nie jest może idealnie, ale na pusto pod górę wyjeżdżałem na 3 biegu z trudem, natomiast po wymianie wyjeżdżam na 5. Okazuje się, że większość dostępnych turbin jest popękanych, ale znalazłem firmę która deklaruje się że za 1300zł doprowadzą taką padakę do pełnej używalności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rasoir 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Sty 2015
Piwa: 1/30
Skąd: Kasina Wielka
Wysłany: 2019-07-05, 23:52   

Problem został rozwiązany. Udało mi się kupić nowe turbo bez wirnika, jakiś leżak magazynowy od Helmuta za 200zł i do tego koras za 500. Wszystko ładnie poskładałem, wymieniłem olej na 10W40 + 50g dwusiarczku molibdenu i jazda próbna... Okazało się że auto w końcu zaczęło reagować na gaz, przyspieszać i wykazywać oznaki życia co niezmiernie mnie cieszy, teraz czuć te 102KM pod pedałem. Kwestie mechaniczne (wymiany olejów, filtrów i płynów) już załatwiłem, teraz zostaje "odszczurzanie" nadwozia i porządna konserwacja, a potem to już tylko żółte tablice. Jeszcze na pewno się odezwę!

SZEROKOŚCI!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***