Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska Europejskie - Mińsk 2019
Autor Wiadomość
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2019-07-03, 12:47   

Jak widać bodzio wszystko kwestia na kogo na granicy się trafi.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-03, 20:49   

Zajechaliśmy na Łotwę na kemping Rugumi z park4night-N 56°42’25.7688” E 21°3’37.8108”
polecam na plaży kompletnie nikogo tylko my, potem wrzucę jakieś foty- cena za 3 osoby + prąd + kamper= 22E.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-03, 20:50   

Rav napisał/a:
Jak widać bodzio wszystko kwestia na kogo na granicy się trafi.


A ty miałeś jakiś problem z przekroczeniem granicy?
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2019-07-03, 21:29   

Mnie tam w sumie bardzo dobrze obsłużono. Jedynie w drodze powrotnej jeden z białoruskich pograniczników był bardzo podejrzliwy i dopytywał:gdzie? kto z kim grał? kto wygrał? itp. Weź mu tłumacz, jak ja byłem na badmingtonie. Zaproponowałem mu obejrzenie zdjęć z aparatu to dopiero odpuścił.

Za mnie w Połowcach nawet wypełniono deklarację celną, więc naprawdę dostałbym świńskiego ryja gdybym narzekał. Ba, w Kuźnicy jak ominąłem korek i prawie do linczu stojący się zbierali miła Pani od razu się zaopiekowała i przepuściła dalej (nasłuchałem się tylko od cwaniaków itp.) - pojechałem pasem dla pojazdów służbowych.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-04, 12:03   

Rav napisał/a:
Mnie tam w sumie bardzo dobrze obsłużono. Jedynie w drodze powrotnej jeden z białoruskich pograniczników był bardzo podejrzliwy i dopytywał:gdzie? kto z kim grał? kto wygrał? itp. Weź mu tłumacz, jak ja byłem na badmingtonie. Zaproponowałem mu obejrzenie zdjęć z aparatu to dopiero odpuścił.

Za mnie w Połowcach nawet wypełniono deklarację celną, więc naprawdę dostałbym świńskiego ryja gdybym narzekał. Ba, w Kuźnicy jak ominąłem korek i prawie do linczu stojący się zbierali miła Pani od razu się zaopiekowała i przepuściła dalej (nasłuchałem się tylko od cwaniaków itp.) - pojechałem pasem dla pojazdów służbowych.


Mnie też podpytywali ale ja ze stickim spokojem mówiłem nie rozumiem i się uśmiechałem.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-07-04, 12:16   

Aha, czyli jakbyście odpowiedzieli, że nie byliście na igrzyskach, to by Was nie wypuścili ?
A może klapsa w dupę by dali ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
woycieh 
początkujący forumowicz


Dołączył: 27 Lis 2017
Piwa: 1/3
Skąd: silesia
Wysłany: 2019-07-04, 15:29   

Ja jeszcze z szybkim pytaniem - stoję na granicy w Kuźnicy. Po lewej pas oznaczony na ciężarowe, pusty, po prawej na osobowe, pełno. Z tego co pytałem, to podobno 3-4h czekania. Czy w związku z tym, że mamy bilety mam jakieś przywileje? Mogę np. wrypac się na ten pusty pas dla ciężarówek, czy odstac trzeba swoje, a dopiero sama procedura odprawy jest dla nas uproszczona?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2019-07-04, 15:34   

Możesz skorzystać z dwóch pasów po lewej (osobówki stoją na dwóch pasach po prawej, oddzielonych barierą)
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-04, 18:05   

woycieh napisał/a:
Ja jeszcze z szybkim pytaniem - stoję na granicy w Kuźnicy. Po lewej pas oznaczony na ciężarowe, pusty, po prawej na osobowe, pełno. Z tego co pytałem, to podobno 3-4h czekania. Czy w związku z tym, że mamy bilety mam jakieś przywileje? Mogę np. wrypac się na ten pusty pas dla ciężarówek, czy odstac trzeba swoje, a dopiero sama procedura odprawy jest dla nas uproszczona?


sama procedura.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-04, 18:29   

Dziś kamperek dowiózł nas nieopodal Rugumi ale tym razem za free miejscówka z park4might
N 56°33’27.3528” E 20°59’58.5564” polecam jak by ktoś się tutaj zaszwędał . miejscówka przy samym morzu długie betonowe molo a z kilometr w morze idące, centrum i sklepy blisko.
https://zapodaj.net/b700dd21e0a6c.jpg.html


plaża przy campingu Rugumi - widok bezcenny.fotka zrobiona 3 lipca więc w szczycie sezonu a to tylko 500km od kołobrzegu. :ok
https://zapodaj.net/79b00a4ae918c.jpg.html
_________________
Bodzio i Aga
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
woycieh 
początkujący forumowicz


Dołączył: 27 Lis 2017
Piwa: 1/3
Skąd: silesia
Wysłany: 2019-07-05, 12:35   

Dzięki za szybką odpowiedź, niestety nie zorientowałem się wcześniej jakie nam przysługują przywileje i wpakowałem się na prawy pas. Zanim odczytałem Wasze posty było już za daleko i zbyt ciasno, żeby zawracać. Moja wina, swoje odstałem. Na granicy straciłem prawie 4h, z czego ok. 1,5h z tego powodu, że pomyliłem pasy. Także ogólnie dosyć kiepsko, jeśli na przyszłość pojadę znów na Białoruś, to z pewnością wybiorę małe przejście w Połowcach, na dużych to jednak zbyt wielka loteria.
I jeszcze taka historyjka - stojąc na tym nieszczęsnym prawym pasie przyszedł do nas pogadać Białorusin. Bardzo spoko gość, pogadaliśmy sporo, zniknął na jakieś 15min po czym wraca i mówi, że pogadał z celnikiem i kierowcami, którzy stoją przed nami i utorują nam przejazd bokiem, zjadą na pobocze. Tak się złożyło, że było to kilkanaście samochodów białoruskich i jeden, zaraz przed nami, polski. Białorusini powiedzieli, że to oczywiste- jeśli mamy takie prawo, to nas puszczą. Pan z volvo z Białegostoku potwierdził niestety starą prawdę, że prędzej zagranicą pomoże ci obcokrajowiec niż rodak - zawziął się, powiedział, że nikogo puszczać nie będzie i stanął autem na samym środku :)
Po jakiejś godzinie, jak już wykaraskaliśmy się do kolejnego etapu odprawy, mogliśmy go na szczęście minąć \naszym pasem VIPowskim :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2019-07-10, 10:36   

Dzisiaj 10 lipca więc ostatni dzień na opuszczenie Białorusi po igrach. Opiszcie swoje wrażenia z pobytu.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2019-07-10, 15:41   

My bylismy od 28.06 do 7.07.
Spodziewaliśmy się czegoś innego, a tu pusto, spokojnie, miło, przyjemnie...
Objechaliśmy południe wzdłuż Prypeci, po wsiach i miasteczkach (jeśli to można tak nazwać), po jeziorach i rzekach. Czysto, miło.... ale drogo
Odpoczynek super.... na 100% wrócimy. Tak sobie myślimy, że może niech oni nie pchają się do UE, niech zostanie taka enklawa spokoju i ekologicznej czystości.
Pozdrawiamy wszystkich
:spoko :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***