Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to koniec "wolnej" Portugalii ?
Autor Wiadomość
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-07-10, 15:38   

" to nie znaczy ze jestem gorszy"

A gdzie napisałem Kolego, że uważam że jesteś gorszy?

" i nie moge tu czegoś twierdzić, "

Zdaje się że napisałem że masz pełne prawo do swojego podejścia do ogarniania świata który Ciebie otacza.

"pisanie ze nie dotyczy to tylko j. polskiego jest nie na miejscu."

To ostatnie zdanie pod względem logicznym jest poprawne. No chyba, że uczysz się absolutnie wszystkiego oprócz j.polskiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-10, 17:36   

Bim napisał/a:
Cytat:
albo oglądasz przy kominku zdjecia w internecie z tych miejsc.


Panie Kowal widzę że czerwona mucha nie pasuje ci do garderoby byłbyś przystojniejszy w krawacie :diabelski_usmiech


o co Ci chodzi kolego? nie rozumiem :shock:
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-10, 17:48   

Chyba mnie zmusicie tymi postami . by tam pojechać i sprawdzić co w trawie piszczy i napisać jak sprawa naprawdę wygląda... w tej Portugalii :mrgreen:

Tak na spontana ? kto jeszcze smiga w tym kierunku?
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-10, 17:51   

JanKowal napisał/a:
o co Ci chodzi kolego? nie rozumiem


może dlatego tego nie rozumiesz bo "młody" jesteś stażem na tym forum nikt nikomu nie zarzuca ,że się bywa wirtualnie tak jak postąpiłeś do Endiego.

Już jedno ostrzeżenie za coś dostałeś następne może być tylko czytanie, a nie pisanie :bajer
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2019-07-10, 18:40   

Znów mam chwilkę na neta, więc zaglądam na CT a tu...

Niektórzy chyba niedokładnie czytali moje posty.

joko JA NIE CHCĘ NIC ZA DARMO :!: i nie uważam, że wszystko mi się należy.... :!:

Wychodząc z założenia, że każdy kto wjeżdża na taki parking w jakiś sposób go niszczy, itp, itd..., niech zrobią za wjazd opłaty.
OK, ja jestem 2 razy większy to niech mi każą 2 razy więcej zapłacić. I to zrozumiem.
Ale nie rozumiem, dlaczego na klepisko przy samej plaży może wjechać każdy za free, a ja muszę stanąć na kempingu lub nawet kamperparku oddalonym o kilka kilometrów :gwm i zapieprzać z buta :evil: pomijając fakt, że muszę za to wcale niemało płacić :(

I tak jak napisał erikson, w przypadku braku toalet, ci z osobówek, srają i szczają wszędzie dookoła, a ja u siebie w kamperku. To kto robi większy syf :?: i powoduje degradację jakiegoś pięknego zakątka :?: :bajer :-P

Skoro w jakimś państwie krążą "tabuny" kamperów to trudno, może należy podwyższyć opłaty za parkowanie powyżej doby, tak aby zniechęcić ich do stania tygodniami na jednym miejscu.

Ale dlaczego od razu całkowicie zakazywać parkowania :?:
A właściwie wprowadzać "zakaz ruchu"... Bo takie są to znaki.... :chytry
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-10, 18:42   

Bim napisał/a:
nikt nikomu nie zarzuca ,że się bywa wirtualnie tak jak postąpiłeś do Endiego.


:shock: absurd :haha:

Może ja niejasno napisałem, może Ty nie zrozumiałeś, w sumie to nawet nie wiedziałem że napisałem do "Ediego"...raczej moja intencją było napisanie do wszystkich na tym świecie...o ile byłoby to możliwe.

Spróbuje jeszcze raz... może jaśniej :roll: takie urokliwe miejsca jak opisuje..."Edi" kończą sie także, ponieważ dostęp do nich starają sie utrudnić z różnych powodów różni ludzie...czy dobrze czy źle....ciezko ocenić...


...i jeszcze schodząc z gór, Wstąpmy na chwile do Portugalii, a dokładniej do Algevre...

https://www.sulinformacao...pode-subsistir/

Pozdrawiam :spoko
  
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-07-10, 19:19   

"Ale nie rozumiem, dlaczego na klepisko przy samej plaży może wjechać każdy za free, a ja muszę stanąć na kempingu lub nawet kamperparku oddalonym o kilka kilometrów "

Może dlatego, że musieli by zbudować infrastrukturę do płatnego parkingu a im się nie chce, albo nie opłaca. Pozioma brecha za 5,50 na wjeździe załatwia sprawę.

":gwm i zapieprzać z buta :evil: pomijając fakt, że muszę za to wcale niemało płacić :( "

Może dlatego że tybylcy też chcieli by po pracy skorzystać z plaży a w przypadku zajęcia przez cały sezon najbliższego parkingu przez obcych musieli by jak to trafnie określiłeś chodzić dzień w dzień dystans który Ty musisz pokonać tylko kilka razy w ciągu pobytu.

Może Twoje pieniądze( czytaj kamperowców) nie są ważniejsze od tego że w sezonie chcieli by mieć jak najmniej utrudnień związanych z ruchem turystycznym.

W przyrodzie zgodnie z I prawem Newtona reakcja jest zawsze po akcji. Brecha jest reakcją na coś co ją wywołało. Ta zasada jest prosta. Trzeba się pogodzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-07-10, 19:29   

Wszyscy wolnościowo oszczędni wielbiciele wolnych gówien w krzakach muszą zrozumieć że parkingi są do parkowania a kampingi do mieszkania i rozmawiania o jakości telewizorów.
Niech mi nikt nie piepszy o hipisach na dzikiej plaży CHODZI WAM WSZYTSKIM O KASĘ a dorabianie ideologii to tylko pic na wodę.
Znakomity podróżnik spędzający kilka zim na płw Iberyjskim zaprosił mnie na nocowanie na dziko
w Portugalii podjechałem wieczorem klepisko nad oceanem stoi ok 15 camperów jest to parking pobliskiej dyskoteki całą noc łomot "muzyki" ok 4-5 rano łomot do drzwi Policja dokumenty mówię
parking a stopień do wychodzenia a antena na dachu .Znajomy wenątrz ma koszlkę z napisem policja
oraz jakiś tam dokument udaje emeryta policyjnego jego nie spisują nam nerwy niepotrzebne
Właściciel dyskoteki z braku miejsc dla gości poprosił policję o pomoc i wcale mu się nie dziwię.Inny
Towarzysz podróży po awarii auta oddzielił się ode mnie pojechał z poznanym znawcą dzikich plaż
Greckich po tygodniu odjechał od wielbiciela ze względu na zasrane te dzikie plaże.
Jesteście w odwrocie i w mniejszości i czas żeby to zaakceptować .Jestem na forum od początku
i obserwuje jak proporcje się zmieniają i znakomita większość się cywilizuje .NIE będę odpowiadał na polemikę !!!!!!!
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
HENRYCZEK, Viper, Bronek, Simbus
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-10, 19:42   

Ja rozumiem że można nie rozumieć że ktoś ma inne potrzeby i upodobania...Tylko na dziko!(chociaz zdarza mi sie od czasu do czasu zgrzeszyć i kamperować na kampingu...z potrzeby) i nich nikt mi nie pieprzy że NAM WSZYSTKIM CHODZI O KASĘ...szanuje i życzę udanego wypoczynku kamperowiczom komperujacym na kempingu, ale mnie to nie bawi, mam całkowicie inne potrzeby i pozostanę "dzikusem" z wyboru...będę odpowiadał na polemikę.
Ostatnio zmieniony przez JanKowal 2019-07-10, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-10, 19:42   

Kamperowcy psują sobie sami życie,,,

W ubiegłym roku mogłam na własne oczy widzieć,
wjechałam w F do małej zatoczki/ ślepa droga nie utwardzona . gdzie zawsze osobówki i wedkarze i miejscowe 3 domki mialy wjazd.

Długo sama nie stałam. zjechały się 4 wielkie wypasione , kampery to nie mozna juz zwać,,,

Zaczeli się goscić. agregaty itp, odpalać,,,mnie to szło na nery ale gadam sobie... jesteś przejazdem wytrzymasz,,,

Sobota i Niedziela trwała ta sielanka ,,,w poniedziałek z rana wszyscy uciekali jak szczury, bo przyjechali robotnicy miastowi z szyldami zakazu parkowania dla kamperów,,,a tak fajnie tam było,,,

ostatnia opusciłam pole walki :mrgreen:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-07-10, 20:10   

Dzisiaj dotarliśmy na Costa Rei. Przed wjazdem w rejon tego pięknego wybrzeża ukazał się nam znak.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-10, 20:20   

i co dalej, pytam bo lookam w te strony,
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 21:11   

koko napisał/a:
Wszyscy wolnościowo oszczędni wielbiciele wolnych gówien w krzakach muszą zrozumieć że parkingi są do parkowania a kampingi do mieszkania i rozmawiania o jakości telewizorów.
Niech mi nikt nie piepszy o hipisach na dzikiej plaży CHODZI WAM WSZYTSKIM O KASĘ a dorabianie ideologii to tylko pic na wodę


Dobrze prawisz. Piwko dla Ciebie.
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-07-10, 21:42   

[quote="Andrzej 73"]Dzisiaj dotarliśmy na Costa Rei. Przed wjazdem w rejon tego pięknego wybrzeża ukazał się nam znak......

Ale ty masz półintegrę i pewnie stanołeś ? :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-07-10, 22:06   

Roberto, nikt Ci nie zarzuca , że chcesz coś za darmo (moja wypowiedź była skierowana personalnie do Ciebie tylko ze względu na to , że jesteś założycielem wątku). Tym bardziej jednak jeśli chcesz coś za pieniądze , a ktoś Ci tego nie chce dać i z tego powodu masz o to pretensje , to oznacza że nie uznajesz prawa innych do decydowania o tym, gdzie , kogo i na jakich warunkach chcą wpuszczać na teren , który jest ich własnością. Rozprawianie o tym, że skoro na dany teren z zakazem wpuszczane są innego rodzaju pojazdy, to co stoi na przeszkodzie aby wpuszczać tam kampery, jest pozbawione sensu.
Zachowując porównanie , którego użyłem poprzednio, dotyczącego "goszczenia" obcych we własnym domu, to to co napisałeś o tym, że Ty przecież chcesz zapłacić , można porównać do sytuacji w której jakiś nie proszony gość chciałby Ci zapłacić za udostępnienie mu domu na imprezę , Ty nie chcesz się zgodzić , a on ma z tego powodu wielkie pretensje .
Wieszczysz koniec jakiejś wolności nie biorąc pod uwagę tego, że "wolność jednego człowieka kończy się tam , gdzie zaczyna się wolność drugiego".
Jeżeli gdzieś pojawia się zakaz skierowany konkretnie do kamperów, to nie jest to przypadek , tylko celowe działanie właściciela terenu. Nic nie dzieje się bez powodu. Jaka by nie była jego motywacja, to ma do tego prawo , bo mieści się to w granicach jego wolności.
Czysto po ludzku rozumiem Twoje zmartwienie z powodu tego, że coraz bardziej kurczą się możliwości takiego kamperowania jaki lubisz i uznajesz, ale trzeba się będzie z tym pogodzić , że lepiej to już było.
Kiedyś kiedy kamper był rzadkością nie wzbudzał negatywnych opinii a biwakowanie czy nocowanie , gdzie nam się podoba było czymś na tyle egzotycznym, że większość ludzi nie miała na ten temat nawet własnego zdania, nie mówiąc o pomysłach na jakieś regulacje prawne.
Dzisiaj liczba kamperów rośnie lawinowo, podobnie zresztą jak ogólna liczba ludzi podróżujących w taki czy inny sposób i zwyczajnie w miejscach turystycznie atrakcyjnych , robi się ciasno. Do tego dochodzi fatalna opinia o kamperowcach stojących na dziko oraz indywidualne przykre doświadczenia właścicieli takich atrakcyjnych turystycznie miejsc i mamy pełny obraz sprawy.

Zgadzam się z wypowiedzią Koko, że ten styl uprawiania karawaningu jaki Roberto preferujesz, jest już stety/niestety w odwrocie . Coraz więcej ludzi staje się właścicielami kamperów i są to również coraz to młodsze osoby, których co innego "kręci" i potrzebują zupełnie innych warunków do uprawiania tej dyscypliny. Do tego dochodzą osoby z już sporym "stażem" w karawaningu, które od "dzikuska" wolą ten zorganizowany i poukładany kemping z odpowiednią infrastrukturą.
Osobiście nie neguję walorów kamperowania "na dziko" i sam wielokrotnie z tego korzystałem , ale musi na to być odpowiedni czas i miejsce. Generalnie jeśli w danej lokalizacji mam wybór , to zawsze wybieram na nocleg miejsca zorganizowane ...... jeśli tego wyboru nie będę miał to zasadniczo niewiele się z mojego punktu widzenia stanie . Generalnie dla mnie większym problemem i powodem do zmartwienia była by sytuacja w której spadała by liczba porządnych kempingów niż dzikich miejscówek :spoko
Ostatnio zmieniony przez joko 2019-07-10, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***