Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LiFePo4 - czy już nadaje się do użycia w zabudowie?
Autor Wiadomość
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-12, 21:41   

Tak jak tu? brakuje tylko paneli...jutro jadę kupić (chyba) jedną sztukę 138Ah mam nadzieje ze sie nada.

 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-13, 20:35   

i już w domu :ok bateria amerykańskiego producenta Valance, bateria klasy Victron (138Ah Victrona to było ze 1500€) używana w profesjonalnych zastosowaniach, dość ciężko osiągalna dla indywidualnych klientów, kupiona za 650 €.

20190713_195751.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 262,24 KB

 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-16, 20:44   

Miniuszek napisał/a:
.... A jeszcze jedno ten LiPo ma światełko mrugające i na razie mruga na zielono, czyli jest zadowodoly z takiego traktowania....


Z tego co pamiętam światełko powinno mrugać w odstępie pięciosekundowym, co jest oznaką ze BMS jest aktywowany.

Świstak napisał/a:
Miniuszek napisał/a:
bez żadnych hmm no tych BMS


Jesteś pewien??? Poświęciłem 30 sekund na sprawdzenie o czym piszemy i wyszło mi to: http://www.mhi.org/media/...56894904110.pdf
Poszukaj dokładniejszych informacji - być może masz już wbudowane wszystko czego potrzebujesz...


Balanser jest wbudowany w akumulator, do aktywacji potrzebny jest Valence U-Charge XP Battery Management System (BMS)

http://www.mesaveteranspo...agement-system/

bez aktywacji jest to "goły" LiFoPo4

Na filmie cały system aktywacji i zarzadzania .

 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-16, 21:42   

Ponieważ ja nie mam tego "aktywatora" muszę/chciałbym go dokupić. Dla pojedynczego aku. sprawa niezbyt atrakcyjna, bo sprzedawca chce za to 200€, sam sprzedaje w zestawach 2 X aku.+BMS+zaprogramowanie.(1400€) Mi udało sie zbić tą cenę, dla dwóch akumulatorów.

i teraz...

Mam pytanie, czy cena 1000€ za dwie baterie LiFePo4 138 Ah z BMS + zapr. (276Ah..to z 500Ah z kwasa!!!) to atrakcyjna cena? taką propozycje otrzymałem przy zakupie większej ilości takich zestawów...powiedzmy 10szt. Czy byli by chętni? Prawdopodobnie możliwe inne konfiguracje np: 10 akumulatorów+BMS+zapr. :mrgreen: co kto lubi... i być może można popracować minimalnie nad ceną...była to luźna, chociaż długa rozmowa...Mi się to wydaje atrakcyjne, wszelka krytyka mile widziana ;)
ps.

Baterie są nowe, pochodzą ze zlicytowanej fabryki samochodów elektrycznych. Możliwa faktura.
  
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-17, 10:05   

Taka ciekawostka dla tych co nie lubia lutować i zgrzewać .
jeden ze sposobów budowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-17, 18:12   

Panowie i Panie , lifepo4 tylko - bezpieczne, nie zapalą się i wychodzi około 6eur/ah na 12v razem z kontrolerem, tylko trzeba sobie samemu zmontować. Chyba otworzę montownię baterii ;)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-18, 06:16   

W mojej wersji, przy zakupie dwóch aku. wychodzi 3,6€/Ah i wraz ze zwiększeniem ilości aku. np: cena spada, bo kontroler potrzebny jest jeden. ;)
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-18, 08:04   

JanKowal, Ja zwykle nie robię równoległuych stacków - tylko kilka baterii równolegle z osobnymi BMSami, ale tak też można. - widze że masz dostep do lifepo4 poniżej 1 eur/ah / celkę? na evpower wychodzi około 1.1 eur/ah/cele a trzeba 4 na 12v stack :)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-07-18, 08:33   

Może i ja skuszę się na jeden czy dwa takie zestawy w celach badawczych. Spróbujemy podsłuchać co tam gaworzą sobie po CAN a później rozbierzemy na elementy pierwsze i pomęczymy te ogniwa. Joko też wywąchał gdzieś jakąś tańszą alternatywę - chyba przyszły rok będzie przełomowy.
JanKowal - napisałem do Ciebie na PW - proszę o kontakt.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2019-07-18, 10:01   

Świstaczku Drogi miałeś dzwonić .
Jak coś to jestem :spoko
Dla pewności napisz wcześniej SMS, bo jak nie znam numeru nie zawsze odbieram (namnorzyło się telemarketerów naciągaczy :haha: )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-18, 20:02   

VirMan napisał/a:
JanKowal, Ja zwykle nie robię równoległuych stacków - tylko kilka baterii równolegle z osobnymi BMSami, ale tak też można. - widze że masz dostep do lifepo4 poniżej 1 eur/ah / celkę? na evpower wychodzi około 1.1 eur/ah/cele a trzeba 4 na 12v stack :)


Chyba za skomplikowane jak dla mnie :lol: ja jestem tylko zwykłym odbiorcą prądów wszelakich, bez wnikania jak powstają... nawet nie próbuję dyskutować. :spoko

edit.

Jednak częściowo rozumiem ;) gdybyś mógł napisać to bardziej zrozumiale dla laika, byłbym wdzięczny.

************************************************

joko napisał/a:
(namnorzyło się telemarketerów naciągaczy )




https://komorkomat.pl/jak-zablokowac-niechciany-numer-telefonu-poradnik/
  
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-31, 12:56   

Fajne paluszki,



  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GreG-ryb 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Cze 2016
Piwa: 2/1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-10, 14:35   

Jak wykonywaliście wyrównywanie ogniw lifepo4 przed połączeniem szeregowym ? Nie posiadam zasilacza laboratoryjnego .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-09-10, 21:56   

Najprościej spiąć je wszystkie równolegle na kilka godzin. wyrównają potencjały choć niezbyt delikatnie.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2019-09-10, 23:55   

GreG-ryb napisał/a:
Jak wykonywaliście wyrównywanie ogniw lifepo4 przed połączeniem szeregowym ? Nie posiadam zasilacza laboratoryjnego .


Chcesz je "wyrównywać" naładowane czy rozładowane?

Bez zasilacza faktycznie może być to dosyć gwałtowne jeśli są naładowane w mocno różnym stopniu.

Możesz je czymś najpierw rozładować do jak najbardziej zbliżonego napięcia (np. z 2.8-2.9V).
I wtedy dopiero połączyć równolegle na jakiś czas do wyrównania.

Co prawda wtedy po naładowaniu BMS będzie miał dużo pracy.
_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***