Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"TurboWent" w wydaniu amatorskim
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-10, 20:06   

andi at napisał/a:
Zamontowany przez fabryke w 2009 r .Na najniższych obrotach słychać jak kreci się .Mam webasto i zacznę kombinować z poborem powietrza z pod auta do chłodzenia środka


Od dawna stosowane w przyczepach, nawet mozna kupic na alle niedrogo z demontazu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-07-19, 20:21   

Zakończyłem temat mojego "Turbo venta" i jestem bardzo zadowolony z efektu :idea
Wentylator chodzi znakomicie i wieje w obie strony, obroty zmieniają się płynie i kierunek obrotów za pomocą przełącznika. Regulator jest naprawdę fajny i dobrze współpracuje z wiatrakiem, jedyną "wadą" jest to że nie odłącza on zasilania (dioda świeci się cały czas) kwesta z czego weźmiemy 12V. Max prąd to ok 3A ale dla spokojnej pracy wystarcza ok 1A.
Przewody od wentylatora puściłem po suficie i koszulce z plecionki w kolorze beżowym - docelowo ma być w dachu ale to przy okazji zrobię. :wyszczerzony:
Koszt ok 150zł ze wszystkim i kilka godzin pracy - polecam sobie zrobić.

IMG_20190719_182246.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 129,89 KB

IMG_20190719_182315.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 113,22 KB

IMG_20190707_185738 (1).jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 112,5 KB

_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Rumburak 
zaawansowany

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2017
Piwa: 31/13
Skąd: Krajna
Wysłany: 2019-07-19, 22:29   

Z moim turbowentem byłem drugi raz na weekendowym wyjeździe. Mam podobne spostrzeżenia: za niewielkie pieniądze można podnieść standard kamperowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-02-16, 22:08   

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, ja mam ochotę spróbować z takimi wentylatorami 4szt Takie jakie chce zakupić
Będę chciał je złożyć w pakiet 4 koło siebie i osadzić na płycie ze spienionego pcv z zastosowaniem polecanego przez Was regulatora. Jakieś krytyczne uwagi? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Meyer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Iveco Daily
Dołączył: 27 Cze 2020
Piwa: 11/6
Skąd: Mazovia
Wysłany: 2021-02-16, 22:45   

Wentylatory tego typu mają jedną zaletę są ciche. Jeśli chodzi o ich wydajność to ze względu na małą moc/prędkość jest nie tylko słabo ale bardzo słabo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-02-16, 23:51   

Właśnie głównym czynnikiem na który zwróciłem uwagę jest hałas, ale myślisz ze faktycznie wydajność 4 szt będzie beznadziejna i nie warto?

Edit: już znalazłem te co dałem 4 szt ok 200cfm a ten co montowaliscie 1300cfm to faktycznie będzie przepaść. Dzięki za info, nie zwróciłem uwagi na to wcześniej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-02-17, 21:10   

maxiek napisał/a:
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, ja mam ochotę spróbować z takimi wentylatorami 4szt Takie jakie chce zakupić
Będę chciał je złożyć w pakiet 4 koło siebie i osadzić na płycie ze spienionego pcv z zastosowaniem polecanego przez Was regulatora. Jakieś krytyczne uwagi? :)


na szybko wystrugałem takie coś z tego co było pod ręka na potrzebę chwili

jakieś silent AAB z usuniętymi ledami

szału nie ma ale róznicę było czuć , i nic nie było słychać
na pewno warto zabudować całe światło okna żeby wzmóc efekt - to ambitny plan na ten rok

wiatraki.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 759,96 KB

_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-02-18, 05:42   

chris_66 napisał/a:
maxiek napisał/a:
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, ja mam ochotę spróbować z takimi wentylatorami 4szt Takie jakie chce zakupić
Będę chciał je złożyć w pakiet 4 koło siebie i osadzić na płycie ze spienionego pcv z zastosowaniem polecanego przez Was regulatora. Jakieś krytyczne uwagi? :)


na szybko wystrugałem takie coś z tego co było pod ręka na potrzebę chwili

jakieś silent AAB z usuniętymi ledami

szału nie ma ale róznicę było czuć , i nic nie było słychać
na pewno warto zabudować całe światło okna żeby wzmóc efekt - to ambitny plan na ten rok


Dlaczego chcecie zabudować całe okno ? Złączyć wentylatorki razem i powiesić na jakiś listewkach .Najlepszy jest nadmuch a nie wyciąg .U mnie jak latem jest gorąco to na najmniejszych obrotach po około 15 min. muszę się przykryć kołdrą letnią bo robi się zimno .Te najmniejsze obroty są za wysokie no i szumi wentylator .Dlatego będę coś kombinował z poborem powietrza z pod auta .Mam zamontowany fabrycznie turbo vent nad łóżkiem :bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-02-18, 07:34   

andi at napisał/a:
Te najmniejsze obroty są za wysokie no i szumi wentylator .

Gdzieś na forum było o wymianie rezystora w TurboVencie i wtedy uzyskamy spadek obrotów i szumu.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-02-18, 16:24   

andi at napisał/a:
Dlaczego chcecie zabudować całe okno ? Złączyć wentylatorki razem i powiesić na jakiś listewkach .Najlepszy jest nadmuch a nie wyciąg .U mnie jak latem jest gorąco to na najmniejszych obrotach po około 15 min. muszę się przykryć kołdrą letnią bo robi się zimno .Te najmniejsze obroty są za wysokie no i szumi wentylator .Dlatego będę coś kombinował z poborem powietrza z pod auta .Mam zamontowany fabrycznie turbo vent nad łóżkiem :bukiet:


no właśnie mam tak zrobione, 4 wiatraki na dwóch listewkach

mogę ssać albo pchać , zależy jak wstawię to w okno

bez regulacji bo to co daje to nie jest wcale za mocne i praktycznie nie hałasuje

a uszczelnić chcę na próbę, czy będzie lepiej czy bez różnicy
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2021-07-01, 19:28   

Wzięło i mnie . Dziś na szybko, bo w sobotę wyjazd zrobiłem sobie wyciąg - nawiew.
Nie jest to estetyka pierwszej klasy, ale na lato wystarczy i nie zniszczyłem kampera :wyszczerzony:
Nie mogłem zrobić jak koledzy bo mam inne okno. Mojego wiatraka nie dało się wcisnąć między moskitierę a okno zewnętrzne.
No i trzeba było kombinować.
Nie chciałem zbytnio REZAĆ auta bo nie lubię.
Po kolei.
Sterownik który montowali koledzy przede mną był tylko w Chinach, a ja nie mam czasu.
Znalazłem jakieś plastikowe pudełko w domu i włożyłem do środka to:
REGULATOR
Pudełko schowałem pod sufitem w szafie.
Wentylator kupiłem 12 bo się zmieścił taki
WIATRAK
Poza tym żeby mi nic nie wisiało, przy regulatorze zamontowałem "wtyczkę" a do wentylatora 0,5m kabla z "gniazdkiem".
Pozwala mi to szybko wypiąć wentylator i schować do szafki.
Sam wiatrak wkładam, obracam i leży sobie grzecznie na dwóch aluminiowych blaszkach.
Blachy są aluminiowe i mają grubość 2mm. Wiatrak opiera się z lewej z prawej na blaszkach, a z przodu na "futrynie" okna.
Do wiatraka dostałem 4 klipsy montażowe i to na nich leży wiatrak. Testowałem na max obrotach w lewo i w prawo i nawet nie drgnie.
Blachy przykręciłem śrubami które trzymają okno, więc rezania nie było :wyszczerzony: Kurtyna i moskitiera pracują jak przed montażem blach.
Parę fotek, może się komuś przyda :spoko

IMG_20210701_135550.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 338,62 KB

IMG_20210701_135929.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 239,67 KB

IMG_20210701_174759.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 228,87 KB

IMG_20210701_135955.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 253,89 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-02, 11:13   

rigg napisał/a:
No i trzeba było kombinować.


Zeby przestawic na nawiew trzeba smiglo przekręcić na druga stronę? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2021-07-02, 11:18   

zbyszekwoj napisał/a:
rigg napisał/a:
No i trzeba było kombinować.


Zeby przestawic na nawiew trzeba smiglo przekręcić na druga stronę? :roll:


:roll: :roll: Kombinować w sensie zrobić inne mocowanie niż poprzednicy w TYM poście....
Bo okno mam inne. Napisałem też, że kręci w obie strony.... Nic nie muszę przekręcać
Czytamy ze zrozumieniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-07-02, 11:39   

Tylko szkoda że ten wentylator jest czarny - przeźroczysty albo choć biały byłby bardziej fajny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2021-07-02, 11:48   

MaxL napisał/a:
Tylko szkoda że ten wentylator jest czarny - przeźroczysty albo choć biały byłby bardziej fajny

Potwierdzam, ale tak jak wspominałem będę go używał tylko w ekstremalnych upałach, żeby wyssać saunę z kampera :mrgreen: wkładam ściągam i po kłopocie. W ciągu dnia mam dwa sprawdzone od lat wiatraki obrotowe z klipsem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***