Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Namiot dachowy w busie, czy ciepło i bezpiecznie w nocy?
Autor Wiadomość
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2010-12-14, 10:21   

Pozwolę sobie odgrzać temat.

Bielki, po awatarku wnoszę, że T4 z namiocikiem już masz. Mam co do namiotu praktycznie te same pytania, którymi rozpocząłeś wątem 8-) . Mógłbyś się podzielić wrażeniami po użytkowaniu? Szczególnie: jak się sprawuje przy gorszej pogodzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bielki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T4 WestFalia (Składak :-)
Dołączył: 04 Wrz 2008
Skąd: Warszawa/Pruszków
Wysłany: 2010-12-14, 10:59   

koder,

Namiot testowałem przez miesiąc na przełomie lipca i sierpnia, podczas wyprawy dookoła polski.

Bus TEST zrobiliśmy chyba w czerwcu i w nocy temperatura spadła do 10stopni,
ja spałem z dziećmi (2 i 4 lata) na dole a żona aby sobie odpoczęła od dzieci na górze, przy otwartym lekko oknie w drzwiach przesuwanych na dole temperatura była optymalna przy zastosowaniu śpiwora 250, żona tamtej nocy zmarzła i dlatego na główny wyjazd zabrała dodatkowo chyba ze trzy koce, które przy wyższych temperaturach w nocy nie były potrzebne.

Gdy w nocy temperatura oscylowała na poziomie 15-20stopni, to na dole wystarczyło się przykryć śpiworem a na górze żona nawet otwierała sobie okno w namiocie.

Przy pierwszej większej ulewie zauważyłem że w aucie w niektórych miejscach jest mokro,
woda głównie spływała po materiale namiotu do miejsc gdzie jest przymocowany, a następnie różnymi innymi drogami metodą kropelkową przedostawała się na dolny pokład.

Podczas pierwszej ulewy musiałem zamknąć namiot i wszyscy spaliśmy na dole, bo na górze pół materaca było mokre.

Po dodaniu dodatkowego punktu na trasie zwiedzania, zakupiłem silikon i pistolet do tego, po napakowaniu tej substancji w wielu miejscach gdzie uszczelka nie wystarczała, problem praktycznie zniknął. (estetyka poszła na drugi plan, ważne było aby nie utonąć)

Na dole faktycznie przydał by się dodatkowy materac kilku centymetrowy, bo łóżko z siedzenia w multivanie nie jest idealnie płaskie i trzeba się przyzwyczaić, no ale ja stwierdziłem że taki materac niestety się nie zmieści i musiałem się trochę przemęczyć, pod koniec wyjazdu po zamianie miejsc z żoną stwierdzam że na górze spało mi się o wiele wygodniej na tych cieniutkich materacach, chociaż przy moim wzroście 180cm, leżałem trochę po skosie aby nie zaczepiać stopami o namiot i żeby mi głowa nie dyndała.

Po rozwiązaniu problemu ze szczelnością oraz braku przymrozków, nocowanie w busie było nawet znośne, (biorąc pod uwagę ilość oraz wiek uczestników wyprawy).

Ogrzewania postojowego praktycznie nie używałem.

To tyle na start, proszę ewentualnie o bardziej szczegółowe pytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2010-12-14, 11:51   

Bielki, w zasadzie wyczerpałeś temat. Obawiałem się właśnie przeciekania i uciekania ciepła przez namiot. Jeśli dobrze Twoje doświadczenia interpretuję (przez moje potrzeby :-) ) to w zasadzie sprawdził by mi się wyłącznie przy dobrej pogodzie.

Chciałbym jeszcze zapytać - przy aktualnej pogodzie, dachu oczywiście zamkniętym, ucieka przez niego dużo ciepła? Chodzi mi o możliwość nocowania na dole zimą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bielki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T4 WestFalia (Składak :-)
Dołączył: 04 Wrz 2008
Skąd: Warszawa/Pruszków
Wysłany: 2010-12-14, 12:04   

koder,

Nocowałem w busie tylko podczas wakacji, wiec trudno mi odpowiedzieć na to pytanie,
jeśli dach nie jest jakiś pokrzywiony i dobrze przylega, to nie powinno być problemu.

Ale jeśli na zewnątrz będzie -20 stopni, to nie wiem jaka temperatura będzie w środku nawet przy wydajnym ogrzewaniu. Chętnie sam bym poznał odpowiedź na pytanie czy da się to przeżyć, bo w kamperze to mają kilka centymetrów ocieplenia i jeszcze wydajne ogrzewanie, a jak jest w busie, może ktoś się podzieli wrażeniami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-17, 23:41   

NIe da się - nawet przy wyższych temperaturach. chyba że masz polarny ekwipunek:)
Autko trzeba niestety zaizolować i przystosować.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2019-07-25, 16:10   

Czy namiot dachowy, konkretnie typu "szczęka" (taki jak na zdjęciach z t4 w tym wątku) da się zamontować na kamperze??
Nie kamperze - blaszance, zaadoptowanym busie, tylko typowym kamperze o nadwoziu i dachu konstrukcji szkieletowej (czy jak to się tam fachowo nazywa).
Na takim np. VW T4 karmann colorado czy VW LT karmann missouri czy innaj alkowie??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2020-08-13, 13:58   

Rok minęło i nikt nic?
Jest na forum właściciel karmana colorado lub misouri?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***