Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja lipic 2019
Autor Wiadomość
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2019-07-31, 08:07   

witam
Ja bylem w Turcji w tym roku z dwoma duzymi psami ,mialem te badanie co piszecie ,zadnego miareczkowania ,Kontrola na granicy Tureckiej nawet nie chciala ogladac psich paszportow ,oni szukali uchodzcow.Trudno bylo by schowac 2 duze psy,poprosili tylko bym wyprowadzil je z kampera ,aby celnik mogl popatrzyc w kamperze
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-31, 09:01   

Cytat:
Kontrola na granicy Tureckiej nawet nie chciala ogladac psich paszportow ,oni szukali uchodzcow

to jest innia sprawa ,
co Turcy kontrolują i to nie jest to najważniejsze dla posiadacza psa bo:

Przepisy Unijne mają inne wymagania !
Przy wjezdie do unii Europejskiej z krajów nie unijnych wprowadzane zwierzęta koniecznie potrzebują mieć badania krwi na przeciwciaŁa na Wściekliznę!

Co może być?,,,nie mający takowych będzie badany na wjezdzie do EU-- od momentu badania i pozwolenia na wjazd do EU trwa kwarantanna do 3 miesięcy !

Nie jest to to czego byśmy chcieli dla naszych pupilów i dla siebie.
Nie radzę by to lekceważyć, bo w razie kontroli przez EU funktionariuszy można ciężko się rozczarować!

Basi dano poprawne informacje co to miareczkowania tzw, /Titer test/
:spoko

Przetłumaczone z translator przepisów:

TEST KRWI TOLLWUT / wscieklizna - Tylko RAZ!

Jeśli wymagane jest badanie krwi (wścieklizna) (na przykład w przypadku podróży powrotnej do UE, np. Z Turcji): badanie krwi (jeśli udowodniono szczepienie zwierząt przeciwko wściekliźnie) należy wykonać tylko raz w życiu psa, pod warunkiem że zawsze otrzymuje szczepionki odswiezające systematycznie na czas.
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-07-31, 16:21   

gryz3k napisał/a:
Żadnego miareczkowania. Bzdura. Badanie kliniczne przed wyjazdem z Polski i wklejka o odrobaczeniu.
Zmień weterynarza.
o miareczkowaniu mówił powiatowy lekarz.Nasz weterynarz podbije badanie kliniczne które mam /nie pamiętam/z lutego 2017 wtedy jechaliśmy do Hiszpanii.Jedrek zadzwoni jeszcze do mnie jak będzie miał paszporty psów.Dziekuje gryzkowi,Izoli za potwierdzenie tematuBarbara :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-02, 19:06   

Kolejne spostrzeżenie. Jechaliśmy nocą ok 2.00 kiedy wszystkie sklepy przy drodze były już zamknięte. Przed nimi jednak, przy drodze stały wystawione towary. Bez żadnego zabezpieczenia. Ciekawe jak długo postałyby w Polsce?

Wczoraj dokonałem zakupu butli z gazem. Po zmianie uszczelki można podłączyć Turecką do naszego reduktora. Koszt 90 lirów butla i 40 gaz. Przed wyjazdem z Turcji mamy zamiar oddać butlę w sklepie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-03, 09:06   

:kawka:
Ale przed opuszczam ziemi Tureckiej, trza się obzezać.
Wybrałeś już odpowiednie miejsce :bajer


Miłego powrotu :spoko

W Bułgarii pokup sera grilowego, jest :ok
Może dowieziesz mi z jeden plaster. :wyszczerzony: :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pala 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T3
Nazwa załogi: Tripciak Crew
Dołączył: 13 Gru 2014
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-08-04, 14:26   

Mam pytanko, pamiętacie ceny paliwa, gdy jechaliście do Turcji, bo nie wiem jak zaplanować sobie tranzyt. Czy jechać przez Serbię czy przez Rumunię :)


Co do miareczkowania to w wielu krajach tego nie sprawdzają np. na Bałkanach i wielu ludzi potem wprowadza w błąd, że nie potrzeba takiego badania, bo i tak nie sprawdzają. O ile łatwo wywieźć zwierzę z UE to wiele trudniej jest już je wwieźć. Raz się uda, drugi raz się uda bez badania, a co w momencie, gdy trafi się służbista i postanowi to sprawdzić?
Jeździliśmy po Europie z kolegą i jego psiakiem (bez badania) bo on już zjeździł z nim kawał Euripy i nigdy nie chcieli badań, więc po co je robić... Do momentu jak raz nas poprosili o takie badanie na granicy i był problem i to duży problem, bo chcieli psa zabrać na kwarantannę na miesiąc, oczywiście na koszt właściciela + komplet badań. Na całe szczęście udało się ubłagać celników i wjechać do kraju.
Miareczkowanie przeprowadza się raz w życiu psa, jeśli pilnuje się ciągłości szczepień, więc jednorazowy koszt tych 200zł za badanie to chyba nie dużo jak za święty spokój na granicach :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-05, 09:30   

Co do ceny benzyny to w Rumunii i Bułgarii jest tańsza niż w Serbii. Pamiętam z zeszłego roku, że w Serbii była masakrycznie droga.Rumunia i Bułgaria ropa ciut tańsza niż w Polsce. Turcja kupujemy od 5.65 lira do 6.50.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-08-06, 12:53   

Wczoraj spotkaliśmy na trasie kamperka Polski i to jeszcze z CT. Spędziliśmy razem wieczór nad morzem. Dzisiaj niestety pojechali dalej. Nie piszę nica bo nie zapytałem czy mogę ich ujawniać. Jak będą chcieli to sami się przyznają. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2019-08-26, 13:16   

Witajcie1
To nas spotkaliście , dziękujemy :bukiet: za miły wieczór!
Pojechaliśmy dalej szukając plaż i ciepłej wody. Spotkaliśmy jeszcze jednego kampera z Polski - z Turcji wyjechaliśmu po 10.08.2019 po 40 dniach pobytu
Przymierzamy się do napisania realcji.
Pozdrowienia! :spoko
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-10-07, 09:39   

https://www.o2.pl/artykul...32450675664513a
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-10-07, 09:43   

Ahmed napisał/a:
https://www.o2.pl/artykul/turcja-oglasza-wojne-amerykanie-wycofuja-sie-6432450675664513a


Zgadza się. Tylko zauważ, że odległość z np Istambułu do strefy wojny jest coś ok odległości z Polski do Splitu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-10-07, 10:21   

Ja mam lecieć w marcu i październiku 2020 , do Aleppo wcale nie tak daleko , jakieś 800 km.

Aleppo.png
Plik ściągnięto 24 raz(y) 439,79 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-10-07, 11:52   

gryz3k napisał/a:
Kolejne spostrzeżenie. Jechaliśmy nocą ok 2.00 kiedy wszystkie sklepy przy drodze były już zamknięte. Przed nimi jednak, przy drodze stały wystawione towary. Bez żadnego zabezpieczenia. Ciekawe jak długo postałyby w Polsce?

Wczoraj dokonałem zakupu butli z gazem. Po zmianie uszczelki można podłączyć Turecką do naszego reduktora. Koszt 90 lirów butla i 40 gaz. Przed wyjazdem z Turcji mamy zamiar oddać butlę w sklepie.


Z oddaniem miałem problem, mają chyba kilka typów butli i ten który pasuje do naszego reduktora nie jest chyba za bardzo popularny. Oddałem za friko żeby nie wozić ze sobą :(

Pies - Turcja bez problemu, ale na granicy Grecko/Macedońskiej bez paszportu to byśmy nie przejechali .... to samo Serbia/Węgry. Paszport był zawsze wystarczającym dokumentem, nic więcej nie chcieli.

Pozdrawiamy
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-10-07, 13:10   

Suliki napisał/a:
Z oddaniem miałem problem, mają chyba kilka typów butli i ten który pasuje do naszego reduktora nie jest chyba za bardzo popularny. Oddałem za friko żeby nie wozić ze sobą


Ja miałem Aygazu. Problemu z oddaniem nie było. Problemem była kasa jaką oferowali za zwrot tzn ok 10 pln u dealera Aygazu. Przywiozłem prawie pół butli. Zostawiam na następny raz lub może ktoś by chciał to mam.

Ahmed napisał/a:
do Aleppo wcale nie tak daleko , jakieś 800 km.


Czyli mniej więcej tyle ile miałeś z domu do wojny w byłej Jugosławii.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-02-13, 15:49   

Coraz bardziej mi się ta Turcja podoba. Przelicznik walutowy też korzystny. Piszcie więcej, każda informacja przyda się. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***