Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
wojtekjanus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,0 tdci
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Cze 2014
Piwa: 12/1
Wysłany: 2019-05-17, 10:51   

Nie ma co rozwijać tematu, bo... zwija się w boleściach.
Ford otworzył akcję serwisową, bo we wtryskach (to są Continental, dawny Siemens) padały cewki. Z tego co wiem (nie jestem tym zainteresowany osobiście) padały wtryski serii AB.
Teraz montują wtryski serii AC, ale też okazują się wadliwe feralne cewki, tyle że wytrzymują większe przebiegi.

Pierwotna, główna przyczyna jest znana, pisano o tym nieraz (nierealne ekonormy narzucane odgórnie przez technicznych laików), wtryskiwacze, a w sumie cała armatura wtryskowa w tych silnikach pracują na parametrach przedtem niespotykanych. Wadliwość nieopanowanej do końca technologii musi być więc duża. VW przejechał się na tym pierwszy, próbował wybrnąć oszukując...
_________________
Zgredzik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-17, 11:45   

Problem z wtryskami FORD ma odkąd weszły silniki TDCi. Co jo godom, co jo godom: Problem z wtryskami mają użytkownicy odkąd weszły silniki TDCi. Oczywiście jak wszędzie są znafcy którzy w jakiś cudowny niewytłumaczalny sposób potrafią "dbać" o silnik i oni problemu nie mają (do czasu, aż to na nich padnie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-05-17, 11:54   

bardziej chodziło mi o rozwinięcie tematu dot. szczegółów akcji serwisowej Forda - gdzie tego szukać? na stronie UOKiK nic nie ma a dealerzy Forda twierdzą, że nie znają tematu...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-05-17, 11:58   

to nie jest akcja mająca związek z bezpieczeństwem w związku z tym jest to tylko wewnętrzna fordowska bo nie ma się czym chwalić . Nie znajdziesz oficjalnej informacji raczej, tylko fora i właściciele z podobnym problemem
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2019-05-17, 12:08   

ZEUS napisał/a:
....na stronie UOKiK nic nie ma a dealerzy Forda twierdzą, że nie znają tematu...

Była ale tyczyła innych silników:
http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=16142
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-05-17, 13:01   

Suliki napisał/a:
to nie jest akcja mająca związek z bezpieczeństwem w związku z tym jest to tylko wewnętrzna fordowska bo nie ma się czym chwalić

otóż to :-P ... dlatego nie można określać tego jako akcja serwisowa... :(
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtekjanus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,0 tdci
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Cze 2014
Piwa: 12/1
Wysłany: 2019-05-17, 13:50   

jsaluga napisał/a:
Problem z wtryskami FORD ma odkąd weszły silniki TDCi. Co jo godom, co jo godom: Problem z wtryskami mają użytkownicy odkąd weszły silniki TDCi. Oczywiście jak wszędzie są znafcy którzy w jakiś cudowny niewytłumaczalny sposób potrafią "dbać" o silnik i oni problemu nie mają (do czasu, aż to na nich padnie).

Takie problemy mają wszyscy producenci silników diesla CR. Tylko VW wystartował z problemami kilka lat później, bo wszedł w technikę pompowtryskiwaczy, myśląc, że CR nie rozwinie się. Ale stało się odwrotnie, musieli przejść na CR i zaliczyli dużą wpadkę.

Generalnie problem polega na tym że nie wszystkie wtryskiwacze w danym modelu padają, tylko ich stosunkowo duży (za duży) procent. A na forach raczej pojawiają sie z opiniami nie ci, którzy nie mają problemów, ale ci którzy je mają. Siłą rzeczy przeważa w publicznym obiegu opinia negatywna.
Przecież tych Transitów nie robią rocznie kilkadziesiąt sztuk, ale dosłownie dziesiątki tysięcy sztuk - i jakoś jeżdżą... Te silniki są też montowane do wersji osobowych Fordów - w sumie 200.000 silników 2,0 EcoBlue tdci rocznie.
_________________
Zgredzik
Ostatnio zmieniony przez wojtekjanus 2019-05-17, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-05-17, 13:55   

.... i nawet na benzynie :haha:
(źródło : autopsja)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Globe Traveller Voyager X
Nazwa załogi: Salki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2013
Piwa: 20/22
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2019-05-17, 14:42   

Jeździ u nas na wsi kurier transitem i trochę już kilometrów nalatał. Nie miał problemów do tej pory żadnych z tym samochodem... Trafił na dobre wtryski?
_________________
https://www.camperteam.pl...p=778461#778461 - Nasz Globe Traveller Voyager X
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2019-05-17, 15:01   

Tankuje dobre paliwo. Wtryski zabija kawitacja, ale kto wie co to jest i jak temu zjawisku zapobiegać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-05-17, 18:35   

[quote="wojtekjanus"]
jsaluga napisał/a:

Takie problemy mają wszyscy producenci silników diesla CR. Tylko VW wystartował z problemami kilka lat później, bo wszedł w technikę pompowtryskiwaczy, myśląc, że CR nie rozwinie się. Ale stało się odwrotnie, musieli przejść na CR i zaliczyli dużą wpadkę.


Wszyscy?, a FIAT który to wymyślił, AUDI, itd. Problem w tym, że FORD zupełnie olewa klientów. Z napraw zrobił sobie źródło dochodów. Jak wymieniałem w Focusie wtryski, to w autoryzowanym serwisie właśnie Transitów mieli wystawkę słoików z ropą rzekomo klientów. Miało to wytłumaczyć czemu te wtryski,,,, A gdzie był filtr paliwa?. Prawda była taka, że łuszczyły się pompy ciśnieniowe i zapychały wtryski. Wtedy piezoelektryczne dzieliły dawkę na dwie injekcje. Jak wyczytałem, że te nowe maja tak precyzyjne otworki, że dzielą, aż na siedem części: słownie: siedem. To wlos mi się zjeżył na mej łysej pale. I niech ktoś powie, że obecne problemy, to taki przypadek i wszyscy tak maja, a ci co maja problem to sami sobie winni, Bo wiadomo nie dbali o silnik, ergo lali gówniane paliwo, ergo,,, Zaraz też odzywa sie cała masa kretynów, co podobno wie jak należy dbać o wtryski, turbiny, dwumasy, panewki korbowodowe itp. Nie. FORD poprzednio olewał klientów i teraz robi dokładnie to samo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-06-25, 23:49   

W trakcie ostatniego długiego weekendu po raz pierwszy zapaliła mi się kontrolka rezerwy AdBlue - system informował, że mogę jeszcze pokonać 2400km. Jak poziom AdBlue spada poniżej 5,6l to silnik nie wystartuje - zbiornik ma pojemność 22l. Zakładając, że odebrałem samochód z pełnym zbiornikiem (tak poinformował mnie dealer) to przepaliłem 10,14 litra na dystansie 4885km - co daje średnią 0,21 l/100km - wynika z tego, że rezerwa zaczyna pipczeć gdzieś w okolicy połowy pojemności zbiornika. Te 10 litrów kosztowało całe 22,21PLN - koszt w zasadzie pomijalny w stosunku do kosztu ON - na dystansie 4944km przepaliłem 557l ON minus kilka litrów przepalonych na ogrzewanie.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2019-06-26, 07:01   

u mnie zużycie AdBlue lokuje się pomiędzy 0,14 a 0,22 l/100,
natomiast zużycie ON - najniższe 7,14 l/100 a najwyższe 11,1 l/100, najczęściej "wychodzi" :-P minimalnie ponad 9 l/100 (ogrzewanie gazowe) aktualny stan licznika > 27 tys. km
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2019-08-09, 13:59   

Od nowego sezonu Ford wycofuje się z 5-co letniej gwarancji na podwozia do kamperów.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-08-09, 15:47   

kaimar napisał/a:
Od nowego sezonu Ford wycofuje się z 5-co letniej gwarancji na podwozia do kamperów.


Nie są więc zbyt pewni swoich silników...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***