Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mala hulajnogw elektryczna czy spalinowa ???
Autor Wiadomość
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2019-08-10, 22:22   

Bronek,możesz podzielić się opinią na temat hulajnogi,nie ukrywam że wygląda całkiem,fajnie i chodzi mi po głowie kupno właśnie tego modelu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-10, 23:25   

Jest tego w necie, głównie po hiszpańsku. To chińczyk brandowany. Niby hiszpańska. U nas Plus GSM dawał o innej nazwie. 36volt, niby 700 wat. Jedzie... 3 tryby itd. To wszystko jest w necie. Monika waży ok 60 kg, to ok, nawet i po górkach Po płaskim nie ma sprawy są radę i że 100kg facetem.
Podest lekki, bo bateria w kolumnie, to może walnąć w kostkę przy podnoszeniu np na krawężnik.
Pompowane opony, bez amortyzacji.
Zalety to :cena, jakość, disajn, waga, zasięg i moc jak na to napięcię WYMIENIANY AKUMULATOR,, dobrej firmy Panasonic, szybkie składanie bez wysiłku. Ma być aplikacja. Gwarancja

Wady, ten podest, ale to kwestia przyzwyczajenia gdy podnosimy przednie koło, trzeba po prostu przytrzymać go mogą. Jak dla mnie to napęd przód i jeden hamulec.

Ja tym nie jeżdżę, mam swoją 52v 1000wat 50km/h zasięg ponad 50-60 km napęd tył amlrtyzacja
Ale testowo zrobiłem rundkę i fajna.

PS i jak dla mnie wąski podest ale mam nawyk trzymania dwóch stóp obok siebie jak na nartach a nie jak na snowboardzie. (u siebie wstawiłem nawet poszerzającą deseczkę).
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2019-08-11, 09:45   

Bronek,dzięki wielkie :pifko poleciało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2019-08-19, 13:05   

Założenia nowej ustawy o hulajnogach elektrycznych.

https://tech.wp.pl/hulajnogi-elektryczne-znamy-zalozenia-nowej-ustawy-6411675533428865a
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-19, 13:38   

Jako już wieloletni użytkownik (dziaj też jazda do pracy ), jestem za ograniczeniem jazdy dzieciakom, ograniczeniem prędkości (ale przed wypadkami, tego nikt nie sprawdzi), więc pie, rdzielenie i martwe to prawo.
Zakaz jazdy w kilka osób.

Natomiast jak jest i będzie, to każdy widzi np z rowerami. Pieszy a rowerzysta, rowerzysta a samochody itd jak będą tam idioci, nic nie pomoże. To kolejna chęć regulacji ludzkich zachowań bez wychowania i zrozumienia istoty problemu.
Ale jestem za. Baba i tak wlezie na ścieżkę, a rowerzysta nie zasiądzie przed pasami itd....

Nie ma obowiązku kakakasku, idiotyczne 30 km/h, wtedy można po, takiej ulicy hulajnogą Ale jak to sprawdzać z chdnika czy ścieżki rowerowej? .... Taki urzędnicze głupoty. Nie chodzi o bezpiecze;stwo tylko o pozory działania.
Najgorsze jak się spotka głupi kierujący z głupim policjantem wśród innych głupich użytkowników drogi

Ograniczona waga hulajnogi, to największa głupota, 20kg, a to dla chłopa po zawale z artretyzmem, ogranicza mu jej zasięg i do monopolowego może biedaczyna nie zajechać :mrgreen:
Nie da się mieć np. dużej baterii. Silnej konstrukcji sprzętu, dla otyłych. Dyskryminacja.
Ale jest na to sposób, np. Torba, sakwa z bateriami itd :mrgreen:
Ograniczenia mocy, prędkości to też do obejścia programowo jak w rowrrach itd...
Czyli mogą cmoknąć.
Owszem po śmiertelnym wypadku, analizach, biegłych itd.... Ale kto by tam myślał o tym. Nam coś? My coś? Niemożliwe! To jak z przeważonymi kamperami :bigok Nic nam się stać nie może.

Każda hulajnoga, rower czy autobus lub tramwaj to mniej samochodów. Mniejsze korki itd.
Hejt związany z hulajnogami, to tradycja w mediach i forach. Tak mamy. Spróbuj a potem gadaj jeden z drugim. :spoko To nie do Was :mrgreen:

Mnie to.. Wisi nie jeżdżę szybko, bo szkoda fajnego życia na 6 tyg w gipsie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-08-20, 08:06   

Zabawa jest przednia. Tak mnie napięło, że .... może jakoś to rozchodzę. Ale Bronek powyżej 40km/h nigdy po trzeźwemu. Musisz być nieźle naperfumowany, bo wtedy ciało bardziej lejące jest i mniej podatne na urazy. 39km/h to prędkość spadku swobodnego z 6 metrów co odpowiada upadkowi z drugiego piętra. Dla większości trzeźwych kończy się w wiadomy sposób. I te 8" kółeczka. Osa bardzo mnie rajcowała, bo włoskie skutery były tylko w marzeniach, ale widziałem co o wiele większe kółka potrafią zrobić z niefortunnym jeźdźcem. Hulajnoga naprawdę piękna sprawa, ale jak pomyślę o tych wszystkich idiotach którzy je dosiądą to ciarki przechodzą. I nie żebym tak przejmował się idiotami, bo jakaś selekcja naturalna musi być. Koledze rowerzysta na chodniku połamał biodro tak, że został kaleką. Hulajnoga jest jeszcze niebezpieczniejsza, bo podcina nisko. Myślę, że powinien być całkowity bezwzgledny zakaz jazdy po chodnikach. Nie umiałem się nadziwić jak kolejne miasta z zachwytem wpuszczały wypożyczalnie hulajnog. Naprawdę szkoda, bo to fajna sprawa jest, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze od fajności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-20, 08:19   

Wypożyczalnie to zgroza jeszcze z innego powodu. Szanowania sprzętu. Porzucania go gdzie popadnie i chęci wygłupów za niewielką cenę
JEST za tanio! A przynajmniej za łatwo.


Moc jest potrzebna aby dała radę takim jak jak ok 100KG żywej wagi. Prędkość w granicach do 25/30 to i tak dużo przy tych małych kółeczkach i niemal prostej kierownicy. U mnie 10"
Cecotec, ten o którym tu pisałem ma duży promień skrętu i dobrze no to ze wzgl bezpieczeństwa.
Moja ma moc, szybkość itd, ale jako stary motocyklista wiem, że jak saper mylimy się raz.
Tu nie ma litości.
Nie jadę 40 km/h. :spoko Moc ograniczyłem bo silnik się przegrzewał..
Po chodniku na pewno wśród ludzi nie można zapier... Niemniej uważam że rower jest bardziej niebezpieczny mniej mobilny. Jeżdżę i jednym i drugim.


Na koniec , to kwestia kultury i obycia . Wystarczy popatrzeć na ulice miast w indochinach , tam skuterki i samochody jada jak ławice ryb . Kwestia kultury i doświadczenia
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-08-21, 21:32   

Pokazali w TVN24 pożar takiej hulajnogi nawet wybuchowo było
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-21, 21:46   

Cały czas, jak już nie ma nic w Polsce to UK kogoś zabiło.
JEST temat. Codziennie giną piesi, kierowcy Itd.. Moda :spoko

A Merytorycznie.. Cóż , to litowego akumulatorki i z nimi trzeba odpowiednio postępować.
WYPOŻYCZALNIA :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-08-23, 09:02   

Czar małych kółek
http://warszawa.wyborcza....al-kazdego.html

Podobne zagrożenie stanowią skutery używane do jazdy w terenie, tak chętnie nabywane przez kamperowców.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-23, 09:20   

Wszystko co małe jest do :dupa y i w przenośni też
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-08-23, 09:56   

Bronek o czym Ty piszesz, niedawno czytałem dyskusję z Twoim udziałem, gdzie pisałeś o bezpieczeństwie, a adwersarz, że duże to nieładne są.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-23, 12:41   

Cytat:
, a adwersarz, że duże to nieładne są.


Duże mu się widocznie nie podobały... Kompleks?


Nie wiem, zapominam co gdzie i kiedy. A poglądy zmieniam na bieżąco :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-08-23, 19:07   

I tak czymaj. W ten sposób na pewno nie zginiesz, i zawsze będziesz miał rację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***