Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupię działkę/dom w CRO
Autor Wiadomość
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-03, 18:39   

Może to Cie zaiteresuje ja nie mam poparcia przy składaniu wniosku ,a płacą 500 + ojro przez trzy lata
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brys 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pössl Duo Van 1998 / Marco Polo 2001
Dołączył: 24 Sty 2019
Piwa: 4/3
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2019-07-05, 17:18   

https://www.njuskalo.hr/n...-oglas-26829989

Dom na obrzeżu miejscowości, w ktorej spędzaliśmy wakacje kilkanaście razy. Nie widzę żadnych „haczyków” bo znam tę lokalizacje bardzo dobrze, dziesiątki razy spacerowałem obok tego domu. Gdybyś chciał więcej informacji typu droga dojazdowa, dojście do plaży itp. to śmiało pisz PW :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-07-05, 20:44   

Dzięki, piwo za pierwszy oficjalny link się należy wiec stawiam tym razem Karlovaćko bo tylko takie TU mam.
Trochę duża ta chata, aż taka nie jest mi potrzebna ale... Dubrownik troche daleko od lotniska to też kwestia kompromisu, no i wysepki są.
270k€ to sporo ponad przyjęty limit można ducha wyzionąć, ale tu też może być „ale” i „bo...” i potomstwo się dołoży.
Jest pytanie czy 9m łódź w pobliżu da się parkować na dłuższe okresy lub czy da się wybudować
własną marinę (w sensie fizycznym, nie prawnym), to istotne i warunkuje w planie. Działka raczej nie sięga plaży ale kto wie.
Zachowam link, sam decyzji nie podejmę z ostrożności więc muszę konsultować, na razie zamiast odpoczywać to się uczę, ale z pasją i celem :)
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-07-05, 21:55   

mnie z racji na nację CRO raczej nie pasuje bardziej skłaniam się na E
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2019-07-06, 12:03   

koko napisał/a:
mnie z racji na nację CRO raczej nie pasuje bardziej skłaniam się na E


Oj chyba nie miałes doczynienia z Baskami lub prawdziwymi Katalończykami :-P

Chorwaci chyba nam bliźsi kulturowo czy mentalnie.......choć wyjątkiem ci z domieszką kwi serbskiej ........na tych to rzeczywiście uważac trzeba . inna sprawa ,że teraz z powodu bumu turystycznego ; tabunów niemców;włochów czy francuzów mentalnosc chorwatów sie zmieniła .
Szukają zarobku na każdym kroku . Nie istotne skąd turysta.....ta sama miara :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-07-06, 12:32   

Jeżeli plan jest taki, że do domu wakacyjnego fruniemy a nie na kołach to bym się nawet 5 sekund nie zastanawiał i kupił coś w Grecji lub na greckiej wyspie (oczywiście połączonej sensownie promowo z miastem lotniskowym). Pewnie taniej, lepiej, spokojniej, ładniej no i bez mieszkańców Bałkanów (tam większość ma z lekka "zryty beret"). Nie bez powodu od setek lat jest tam "kocioł bałkański".
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-07-06, 19:13   

W Zatonie w zeszłym roku małżeństwo z USA pochodzące z CRO sprzedawało nowo wybudowany dom
pod wynajem pytam dlaczego sprzedają ---- Mentalność sąsiadów jest niedowytrzymania
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-07-06, 19:47   

Dziś natknąłem się na For Sale. Zagadalismy, stara konoba, nad nią duże mieszkanie i spore podwórko z ogrodem. Wszystko do odrestaurowania.
400k€ !!! No ale ścisłe centrum mikromiasteczka z ogromna piękna marina Vrboska.
Upadek był twardy. Zacząłem szperać po internatach i... da się. Naprawdę da się tylko musze posłużyć się kimś obytym lub jakimś biurem/agencja.
I chyba jednak działka. Jak się zrobi papiery to budowa w moment.
.
Teraz inna szczerze serio opowieść, trochę pod posta Koko nawet.
Wczoraj węszyłem za winem i owocowo smakowymi rakijami ale od rolnika, ze straganiku przy domu na wsi a nie w mieście. Jak wywęszyłem, zagadałem o co mi chodzi i Chorwat zaprosił mnie na podwórko. 2 Kolesi siedziało, powiedział że to jego 2 pryjatelij, wiec podałem łapę i powiedziałem ze jestem waszym pryjatelij z Polski. Wiecie co odpowiedzieli? Polako dobre pryjatelij nasze, turkich pogonili pod Wiedniem i Europę od Turków uratowali. (Spolszczylem to co zrozumiałem)
Nigdy większego zaskoczenia tutaj nie spotkałem, to było tak miłe ze brak słów i żałuje ze ja po ichniemu nie gadam. Degustacja wina i rakiji odbyła się już w wesołym swobodnym klimacie. Kupiłem oczywiście i to nie jedna a 3 :)
Za kilka dni pojadę tam jeszcze raz ale z Ewą, niech sobie coś wybierze bo „oferta” szeroka.
To taki miły akcencik w poważnym temacie, musiałem o tym napisać.
.
.
.
Ad Bajaga. Dobrze piszesz ale jest kilka warunków osiągniętych kompromisem.
1 Ja nie latam i nie zamierzam latać. Strach i kupa w gaciach.
2 Dzieciaki latają i fruwają a ja tylko na glebie i wodzie się poruszam. Temat nie do przeforsowania ze mną.
3 Łódź jest dzieciaków. Jest ogromna i musi mieć swój parking i oni sfinansują ten warunek.
4 Dlatego moj dojazd do siebie tam chce realizować w 24h autem osobowym, nie kamperem.
Cokolwiek to będzie, nie ma na celu działalności gospodarczej czy turystyczno komercyjnej.
Prywatne w 100% bez banków po drodze.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-08-21, 12:22   

Bajaga, "kocioł bałkański" to określenie sytuacji na bałkanach sprzed I wojny i dalej. Zmagania krajów bałkańskich z Turcją i między sobą, kiedy nie dogadali się ze sobą po pokonaniu Turcji odnośnie podziału odzyskanych terenów. Konkretnie Serbia z koalicjantami wystąpiła przeciw Bułgarii, która domagała się więcej. I Grecja to też bałkany. Poza tym interesów swoich dopatrywały się tam Rosjanie, Niemcy, Austrowęgry. Socale, bierzesz pod uwagę zawirowania dziejowe, konfiskaty majątków lub stworzenie takich regulacji prawnych, które puszczą z torbami każdego obcokrajowca posiadającego grunty czy nieruchomości? Upadek Jugosławii to wciąż historia ostatnich 20 lat. Nie było to 2, 3 wieki temu. Kiedy do władzy dojdą niewłaściwi ludzie, nie będzie sentymentów. Ja analizowałem temat zakupu kilku arów 17 lat temu. To było 10 lat po wojnie. Zrezygnowałem również z powodu unieruchomienia, uwiązania się w jednym miejscu. Doglądania, pilnowania etc. Minimum 2,3 razy w roku trzeba być. Nie wiesz jakich sąsiadów trafisz. Mogą pomóc albo uprzykszyć posiadanie. Ale może być też pięknie i żadne z powyższych nie zaistnieje. Realizuj marzenia i podejmuj decyzje autonomicznie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-08-21, 14:21   

spanian napisał/a:
Bajaga, "kocioł bałkański" to określenie sytuacji na bałkanach sprzed I wojny i dalej. Zmagania krajów bałkańskich z Turcją i między sobą, kiedy nie dogadali się ze sobą po pokonaniu Turcji odnośnie podziału odzyskanych terenów..

Mi się zdaje, że w latach 90tych też tam się ładnie mordowali.... Oraz, że np Serb z Chorwatem nie znoszą się serdecznie.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***