Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PC, ostatni raz, niestety
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-29, 08:04   

Ja jak przeglądnę w sklepie , to przy okazji wszystko co interesujące przeczytam.. :mrgreen: Tyle tego,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-29, 10:23   

Bronek napisał/a:
:mrgreen: Tyle tego,

Też uważam że interesujących spraw jest tam tyle ,że można poczytać na stojąco,niestety.
Oby kolejnym krokiem PC nie było foliowanie czasopisma.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emkacar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethlefs A5250
Dołączyła: 07 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Borówiec
Wysłany: 2019-08-30, 06:26   

darek 61 napisał/a:
Bronek napisał/a:
:mrgreen: Tyle tego,

Też uważam że interesujących spraw jest tam tyle ,że można poczytać na stojąco,niestety.
Oby kolejnym krokiem PC nie było foliowanie czasopisma.


Wtedy, znając życie i na folii walną reklamy :lol: :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek PolskiCaravaning 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Takiego, jakiego dostaję na testy ;)
Dołączył: 26 Maj 2017
Piwa: 3/5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-10-28, 10:51   

Dzień dobry, dziękuję za ten wątek, cieszę się, że powstał samoistnie. Od przeszło 4 lat próbuję zaktywizować naszych Czytelników do tego, by wyrażali opinię na temat całego naszego tytułu. Jak już słusznie zauważyliście, dziś Polski Caravaning to nie tylko magazyn. To również portal internetowy, gigantyczna społeczność, uczestnik social media i wkrótce... cóż, o tym jeszcze mówić nie mogę.

Wracając do opinii. Przeprowadziłem w tym roku ankietę internetową (https://polskicaravaning.pl/artykuly/statystyczny-czytelnik-pc-wyniki-ankiet,53575), w której swój głos wyraziło przeszło 100 Czytelników. Wśród pytań można było znaleźć "zwykłe" pytania na temat wieku lub płci, ale były również pola otwarte, w których można było napisać, czego brakuje w naszym magazynie.

Wnioski "na szybko" wyciągnięte z tej ankiety są następujące. Po pierwsze, nasz Czytelnik jest osobą sprawnie posługującą się Internetem i nowymi technologiami, ale nadal uwielbia czytać papier. Podobnie jak ja - mam 28 lat, jestem internetowym dzieckiem, ale nie wyobrażam sobie e-booka (a na ekranie smartfona czytam tylko krótkie treści/artykuły). Stąd decyzja, że kontynuujemy wydawanie magazynu (zwłaszcza, że liczba prenumeratorów stale się powiększa).

Po drugie, najliczniejsza grupa pod kątem zarobków to ta od 3500 do 5000 zł "na rękę". Mało, dużo? Nie nam to oceniać. Łącząc jednak ten fakt z tym, że 85% ankietowiczów dokonuje zakupów w sklepach caravaningowych wysnuliśmy wniosek, że nasi Czytelnicy są raczej osobami majętnymi dla których caravaning to pasja nielicząca kosztów - podobnie jak wędkarstwo czy "jachting".

Po trzecie, Polski Caravaning to, obok dużej społeczności gromadzącej kilkadziesiąt tysięcy osób, biznes. Tak, jesteśmy firmą, która zarabia na swojej działalności. Utrzymujemy dość duże wydawnictwo (obecnie, nie wiem, około 50 osób?), ludzi, sprzęty i całą resztę, która jest z tym związana. Logiczne jest więc, że reklamy pojawiać się muszą i się pojawiają. Na nich tak naprawdę zarabiamy i pokrywamy koszty, sam zakup magazynu (lub prenumeraty) zwraca tylko koszt wydruku i logistyki.

Działamy na tej samej zasadzie jak wszystkie inne magazyny branżowe. Nie jesteśmy alfą i omegą, więc posiłkujemy się wiedzą innych. Stąd tematy techniczne opracowywane razem z firmami - wspomniany Dometic jest tu świetnym przykładem. Sam nie jestem w stanie stworzyć autorskiego materiału, więc muszę skontaktować się z ekspertem. Stąd np. test video akumulatora nagrany wspólnie z Dariuszem z serwisu ALPO czy tekst Rafała o historii absorbcji napisany wspólnie z Dometic'iem. Reklama? Raczej standardowe podziękowanie za pomoc w przygotowaniu treści - normalne w dziennikarstwie, w którym pracuję od 18 roku życia (czyli już 10 lat).

Zachęcając ludzi do kupna magazynu od razu pytam, czy dokonali już zakupu i jak im się podoba magazyn. W zdecydowanej większości (nie wiem, 90%?) piszą mi, że takowy im się bardzo podoba, są zadowoleni z tekstów, ich poziomu, merytoryki. Przykład z minionych targów:
- "Bardzo lubię czytać PC ze względu na prezentowane nowe kampery, nowości w akcesoriach, rozwiązaniach technicznych pomimo tego, że nie planuję na razie zmiany pojazdu."

I ja takie osoby doskonale rozumiem. Sam oglądam Top Gear czy czytam Auto Świat przeglądając recenzje samochodów za kilkaset tysięcy złotych - dla przyjemności, satysfakcji. Przecież i tak mnie (przynajmniej na razie) na nie nie stać ;)

W tej sytuacji nie można jednak nie wspomnieć o uwagach, które pojawiły się w ankiecie, tym wątku i różnych, innych miejscach. Część rad jest słuszna. Mi brakuje publicystyki na temat caravaningu, Polski Caravaning w ostatnim czasie (w moich oczach) stał się katalogiem nowości - czy to przyczep czy kamperów. Chcę to zmienić, Szefa złamałem i mam nadzieję, że od przyszłego numeru w skład magazynu wejdzie stała rubryka. Często piszecie o braku tekstów nawiązujących do napraw kamperów, poradników typu "zrób to sam". I tu mamy problem, ponieważ nasi dziennikarze takimi tematami się nie zajmują. Korzystamy z uprzejmości innych firm, które tłumaczą, co można zrobić samemu a w jakich sytuacjach trzeba się zwrócić do autoryzowanego serwisu. Uważam jednak, że takich tekstów jest za mało i też pracuję mocno na tym by to zmienić.
Ostatnio zmieniony przez Bartek PolskiCaravaning 2019-10-28, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-28, 11:05   

Cytat:
I tu mamy problem, ponieważ nasi dziennikarze takimi tematami się nie zajmują. Korzystamy z uprzejmości innych firm, które tłumaczą, co można zrobić samemu a w jakich sytuacjach trzeba się zwrócić do autoryzowanego serwisu. U


A może poprosić tu , kogoś kto by opisał temat w zarysie ... A Wy go zredagujecie , dacie do ponownej konsultacji i wtedy nie będzie wielu baboli .

Po prostu : w tym wątku pytanko : "chcemy napisać o tym i o tym" . Może ktoś na priv zasugeruje co w nim ująć . ?? Itd .

Zawsze chyba ktoś coś gratis podrzuci dla dobra ogólnego ?
Serwisy maja inny pkt widzenia czasem wynikający z tego ,że nie mogą też czegoś robić, lub nawet nie wiedzą o potrzebach i pomysłach. ITD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2019-10-28, 11:14   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Często piszecie o braku tekstów nawiązujących do napraw kamperów, poradników typu "zrób to sam". I tu mamy problem, ponieważ nasi dziennikarze takimi tematami się nie zajmują. Korzystamy z uprzejmości innych firm,

czyli wszystko po staremu, nadal będziecie żerować na tekstach innych (znalezionych np na CT), może chociaż tym razem podacie źródło
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek PolskiCaravaning 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Takiego, jakiego dostaję na testy ;)
Dołączył: 26 Maj 2017
Piwa: 3/5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-10-28, 11:29   

Cytat:
czyli wszystko po staremu, nadal będziecie żerować na tekstach innych (znalezionych np na CT), może chociaż tym razem podacie źródło


Jeżeli taka sytuacja wystąpiła, proszę o informację. Wyciągniemy odpowiednie konsekwencje.

Cytat:
A może poprosić tu , kogoś kto by opisał temat w zarysie ... A Wy go zredagujecie , dacie do ponownej konsultacji i wtedy nie będzie wielu baboli .


Tak właśnie powstają relacje z podróży.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2019-10-28, 11:49   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Korzystamy z uprzejmości innych firm, które tłumaczą, co można zrobić samemu a w jakich sytuacjach trzeba się zwrócić do autoryzowanego serwisu.


Bronek napisał/a:
A może poprosić tu , kogoś kto by opisał temat w zarysie ...

Bronek
Czy myślisz, że ktoś kto ma firmę (czyli teoretycznie ma odpowiednią wiedzę i umiejętności) i utrzymuje się z napraw np. elektroniki będzie chętnie dzielił się swoją, często przez lata zdobywaną, wiedzą :?: W dodatku za free :?: :!: :?: :!:
Z drugiej strony, chciałbyś aby za darmo doradzał Ci ktoś, kto coś gdzieś usłyszał albo podejrzał i na tej podstawie uważa się za fachowca w danej dziedzinie :?:
Do kogo będziesz miał pretensje, kiedy takie "doradztwo" skończy się np. spaleniem kampera :?:

Zapytam przekornie, czy wysłał byś swoją żonę do lekarza, który uczył się "z Internetu" :confused :chytry :-P
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-28, 11:58   

O Jezu nie przeginaj .

Na pewno nie powinni opisywać montażu LPG stacjonarnego w stodole .
Ale SOGa czy Kamerki juz mogą . Naprawy itd . :mrgreen:
Zresztą to tylko propozycja , jak nikt się nie zaoferuje , to napiszą kolejna bzdurę i już na pewno nigdy nie kupie tego czasopisma .
Tak to w ogóle przepis kulinarny po którym dostane sraczki nadaje sie do prokuratora . Strach sie bać ..


Generalnie to czarno widzę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2019-10-28, 13:57   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Jeżeli taka sytuacja wystąpiła, proszę o informację. Wyciągniemy odpowiednie konsekwencje.


https://www.camperteam.pl...p=416685#416685
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-232-jezioro-slupeckie,4118

Co więcej Polski Caravaning pisze, "moja własność, tak że bez problemu dla kamperków z CT"
Czyżby PC przywłaszczył sobie nie tylko tekst, ale też działkę?

https://www.camperteam.pl...p=363728#363728
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-133-jezioro-koronowskie,4007

https://www.camperteam.pl...p=424213#424213
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-267-potok-wetlina,4153

https://www.camperteam.pl...p=436417#436417
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-283-lopata-polska-i,4175

https://www.camperteam.pl...p=436419#436419
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-284-lopata-polska-ii,4176

https://www.camperteam.pl...r=asc&start=165
https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-319-jezioro-tarnowskie-duze,4222

itd, sami zresztą wiecie lepiej które teksty z CT i innych upadłych forów wkleiliście na waszą stronę bez podania źródła
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-10-28, 21:31   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:

Wracając do opinii. Przeprowadziłem w tym roku ankietę internetową (https://polskicaravaning.pl/artykuly/statystyczny-czytelnik-pc-wyniki-ankiet,53575), w której swój głos wyraziło przeszło 100 Czytelników. (...)

Po drugie, najliczniejsza grupa pod kątem zarobków to ta od 3500 do 5000 zł "na rękę". Mało, dużo? (...)

Utrzymujemy dość duże wydawnictwo (obecnie, nie wiem, około 50 osób?), (...)

Działamy na tej samej zasadzie jak wszystkie inne magazyny branżowe. Nie jesteśmy alfą i omegą, więc posiłkujemy się wiedzą innych.
(...)
Mi brakuje publicystyki na temat caravaningu


OK, napiszę, choć ja w przeciwieństwie do Was robię to gratis a jutro kupa roboty.
1. Ankieta wśród czytelników ma wartość zerową. To jak zrobić ankietę wśród członków partii x z pytaniem czy partia x jest fajna. Co powiedzą? Że jest na 200% fajna bo jakby powiedzieli, że nie fajna tzn. że są idiotami.
2. Nie zaglądając nikomu do portfela... ale z 3500 na rękę to można mieć fajny rower turystyczny a nie kampera.
3. PC utrzymuje 50 osób? Albo to naprawdę czerstwy żart albo nieopatrzne odsłonięcie się :-) Chyba jutro konkurencję założę, ze szwagrem i dwoma kumplami osiągniemy bez problemu poziom napisania (nie skopiowania, otrzymania itp) 3 tematów na 3 miesiące (kwartalnik).
4. Otóż inne magazyny branżowe chcą być alfą i omegą. Zatrudniają pasjonatów/fachowców. Robią testy samochodów, telefonów, komputerów, pieców, centrali rekuperacyjnych, drzwi antywłamaniowych, rowerów itp itd. Mierzą, ważą, badają, oceniają w oparciu o możliwie dużą ilość, możliwie obiektywnych kryteriów.
5. Nam też brakuje tej publicystyki...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek PolskiCaravaning 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Takiego, jakiego dostaję na testy ;)
Dołączył: 26 Maj 2017
Piwa: 3/5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-10-29, 11:01   

Cytat:
1. Ankieta wśród czytelników ma wartość zerową. To jak zrobić ankietę wśród członków partii x z pytaniem czy partia x jest fajna. Co powiedzą? Że jest na 200% fajna bo jakby powiedzieli, że nie fajna tzn. że są idiotami.


Kompletnie się nie zgodzę. Badania rynku są kluczowe do tego, by kontynuować swoją działalność. Pytając klienta (zwłaszcza tego wieloletniego) wiemy, co mu się podoba a co nie, czy zmiany, które podjęliśmy są dobre, czego mu brakuje a co powinniśmy zostawić. Każdy szanujący się magazyn taką ankietę przeprowadza bo liczy się ze swoimi Czytelnikami. My możemy sobie pisać wszystko, ale to musi się podobać odbiorcom. Bez nich nie ma nas, dziennikarzy.

Cytat:
2. Nie zaglądając nikomu do portfela... ale z 3500 na rękę to można mieć fajny rower turystyczny a nie kampera.


Stąd właśnie gigantyczna popularność naszego działu Ogłoszenia z używanymi przyczepami i kamperami. W tym sezonie wzrost odwiedzin tego działu duuużo przekroczył nasze oczekiwania.

Cytat:
3. PC utrzymuje 50 osób? Albo to naprawdę czerstwy żart albo nieopatrzne odsłonięcie się :-) Chyba jutro konkurencję założę, ze szwagrem i dwoma kumplami osiągniemy bez problemu poziom napisania (nie skopiowania, otrzymania itp) 3 tematów na 3 miesiące (kwartalnik).


Mówiłem oczywiście o całym Wydawnictwie, wydajemy kilka różnych magazynów branżowych w tym PC. Wybacz za niedopowiedzenie.

Cytat:
4. Otóż inne magazyny branżowe chcą być alfą i omegą. Zatrudniają pasjonatów/fachowców. Robią testy samochodów, telefonów, komputerów, pieców, centrali rekuperacyjnych, drzwi antywłamaniowych, rowerów itp itd. Mierzą, ważą, badają, oceniają w oparciu o możliwie dużą ilość, możliwie obiektywnych kryteriów.


W mojej prywatnej opinii to i dobrze i źle. Dobrze, bo Czytelnik ma jasny pogląd na wszystko. Źle, bo tak jak powiedziałem wcześniej, żaden dziennikarz nie jest ekspertem we wszystkim. Stąd nasze korzystanie z zewnętrznych źródeł, czyli firm, z którymi współpracujemy.

Cytat:
itd, sami zresztą wiecie lepiej które teksty z CT i innych upadłych forów wkleiliście na waszą stronę bez podania źródła


Musiałbym to sprawdzić. Po pierwsze, myślałem, że chodzi o teksty a nie o bazę miejscówek. Z tego co kojarzę (a tak muszę napisać bo gdy tworzyła się baza miejscówek mnie jeszcze w PC nie było) była to luźna wymiana informacjami po to, by nigdy takowa baza nie znikła. Z naszej strony deklaruję możliwość dopisania jako współtwórców tej bazy użytkowników niniejszego fora. Co więcej, wspólnie możemy tę bazę powiększyć, ogłosić oficjalną współpracę - ja jestem od zawsze otwarty na relację z małymi i dużymi społecznościami caravaningowymi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2019-10-29, 15:55   

Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Z naszej strony deklaruję możliwość dopisania jako współtwórców tej bazy użytkowników niniejszego fora


wystarczy do opisów, które nie powstały na Polskim Caravaningu lecz zostały przepisane z innych stron internetowych dodać informację z adresem strony, gdzie opis umieszczony został pierwotnie (np: opis zaczerpnięty z www.camperteam.pl )
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-06, 18:16   

krimar napisał/a:
Bartek PolskiCaravaning napisał/a:
Z naszej strony deklaruję możliwość dopisania jako współtwórców tej bazy użytkowników niniejszego fora


wystarczy do opisów, które nie powstały na Polskim Caravaningu lecz zostały przepisane z innych stron internetowych dodać informację z adresem strony, gdzie opis umieszczony został pierwotnie (np: opis zaczerpnięty z www.camperteam.pl )


coś kolega z PC zamilkł a źródło skąd tekst został zaczerpnięty dalej nie podane , a minęło już kilka miesięcy ...

https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-232-jezioro-slupeckie,4118
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***