Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Integra plusy i minusy.
Autor Wiadomość
MOPAR 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Matrix
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 4/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-31, 12:28   Integra plusy i minusy.

Cześć.
Po kilku latach jazdy dużą alkową przymierzam się do zakupu integry. Jak to z nimi jest. Różne opinie słyszałem jednak to tylko gdzieś wyczytane. Chętnie poczytam opinię Was użytkowników integrali 2007+. Chodzi mi głownie o szumy, piski, brzęczenia itp tematy oraz temat "rzekomego" przeciekania i pękania zabudów.
Pozdraiwma :spoko
_________________
OFF ROAD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mikie 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: ITINEO TB690
Dołączył: 20 Sty 2016
Piwa: 2/1
Skąd: RADOM
Wysłany: 2019-08-31, 13:50   

dokładnie tak jest: szumy , trzeszczenia , piski , strach że się rozsypie i oczywiście przecieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-08-31, 14:57   

Wszystko zależy od wieku ,marki i utrzymania.
Pełna integra to moim zdaniem najwyższy luksus mieszkania, wypoczynku i podróżowania.
Oczywiście porównując z analogicznymi ,alkową , półintegrą czy blaszanką., Miałem cztery integry. Ale nie tylko.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-31, 22:19   

Nie wiem co tam piszą o słabości konstrukcji i śmierci niechybnej, ale nawet jeśli to prawda, to i tak następna będzie integra o ile będzie? Jedno co pewne z integry mnie nie będą wycinać a jedynie wygrzebią

To jak z kobietami, czy mężczyznami.
Kochamy partnera nawet paskudnego, kurdupla lub dryblasa, głupiego itd.. Ale fajnie by było aby był piękny, inteligentny, i "wyposażony".

Tak jest z integrami... To taki przystojny, idealny niemal partner

A bardzie "Merytorycznie" , to tylko alkowa, jako tako może konkurować przestrzenią..

AD awarie, to jak w domu starym i nowym... Rupieć to Rupieć, i babol nawet nowy to babol... najczęściej jaka kasa taka jakość... aczkolwiek też nie zawsze

Krytykują Ci co nie mają. lub mieli ale musieli kupić co innego i wiadomo.. Ego. :mrgreen:

Dla dwojga , gdybym sypiał z swoją żoną w sensie dosłownym.. To brałbym jak chyba Omega? radził bez wyrka nad kabiną. Wtedy to już "sala gimnastyczna" i wiadomo moja fobia "face to face" czyli salon panoramique :mrgreen:
Tylko takiego układu a "średniowiekowch" kamperach trudno znaleźć. Bo albo były w staruszkach albo teraz w nowych.

Gdy siedzimy na zewnątrz można nawet pogodzić się z vanem. Samo prowadzenie integry jest fajne, a na postoju te ok 30 parę cm w kabinie pozbawia klaustrofobi.

Dla ceniących wygodę na postoju, to albo alkowa wielka albo integra, duża a nawet średnia.
Szumy..wiadomo z g... nego silnika diesla, i u mnie czasem spowodowane przez "autobusowe lusterko" - (gwizdek przy odpowiednim wietrze i prędkości?). Zabudowa jest cicha. Słychać gary itp. bo mamy to w nosie. Tradycyjnie czasem harmonijka na oknach bocznych złożone... Wszystko można wyciszyć np kawałeczkiem filcu...czasem dokładniejszym złożeniem Tylko :oops: mamy to w nosie... Podobnie jak woskowanie karoserii :mrgreen: Flejtuchy jesteśmy :oops:
Teraz już tworzywa są lepsze, nie mniej integra z bliska to jestv plastik czyli lipa, jak teraz wszystko. Tylko kabina np, Ducato to też nie rewelacja, bo to tylko buda z dostawczaka budżetowego i do tego ciasna.
Od roku dużo nie jeździłem ale czasem po takich dziurach, offroad niemal. Buda trzyma się kupy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-08-31, 22:35   

Do kompletu wymienionych już niewątpliwych zalet od trzasków po piski brakuje jeszcze problemów z wagą i kosztowych szyb czołowych oraz braku aut w katalogach ubezpieczycieli, przez co rozstrzał w ubezpieczeniu AC jest ogromny jak przestrzeń w kabinie :chytry
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-08-31, 23:25   

aviator napisał/a:
Do kompletu wymienionych już niewątpliwych zalet od trzasków po piski brakuje jeszcze problemów z wagą i kosztowych szyb czołowych oraz braku aut w katalogach ubezpieczycieli, przez co rozstrzał w ubezpieczeniu AC jest ogromny jak przestrzeń w kabinie :chytry


Raptem ok 6000 zł{od 380 tyś wartości) , z szybą i na full opcja np. w Warcie z Assistance. Co mnie zdziwi) o bo Warta zawsze wydawała mi się drogą.
A to podobnie jak przy normalnych samochodach o takiej samej wartości
Więc to jak zwykle... :spoko Owszem są takie Towarzystwa co ceną blokują zawieranie umów na kampery.

A waga? Tu bym polemizował bo brak blachy i ciężkich drzwi dostawczaka nawet przy tej wielkiej szybie wychodzi Fify fifty :mrgreen: :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2019-09-01, 09:11   

Wtrącajac swoje 3 grosze w dyskusję, to myślę, że wszystko jest kwestią budżetu. Jak kupujesz świeżą integrę za 200tysi lub więcej, to pewnie negatywne aspekty o których pisałeś nie będą występowały. W starych maszynach (może po jakiś przygodach) jest duża szansa, że coś będzie nie tak.
Dostępność części do busów (tych blacharskich, przednich) praktycznie nieograniczona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-01, 09:57   

Integrą nie możesz zatrzymać się na zatoczce PKS.


Bo ludzie chcą wsiadać :haha:
(z życia wzięte).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-09-01, 10:29   

Horte napisał/a:
Dostępność części do busów (tych blacharskich, przednich) praktycznie nieograniczona.

Mam podobnie jak Bronek. Od 400 tys. full opcja w PZU to 6200 zł . I po kłopotach . niech on się martwią o części i warsztaty i o holowanie w razie kłopotów. A jak Ci ropy braknie to w tych ramach Ci dowiozą. :ok :spoko :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-09-01, 10:59   

Miałem kampervana, półintegrę i obecnie integrę. Integra robi na ludziach wrażenie, podoba się więc jak komuś zależy na byciu gwiazdą to tylko integra. :diabelski_usmiech

P.s. Ja mam na to wywalone więc następna będzie półintegra.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-01, 11:16   

Ta.... Tylko mały niuans jest w tym dążeniu do blasku na firmamencie :roll:

Zawsze pojawia się większa i nowsza tzw. " super nowa", co ma kilka razy większą świetlaną "rozwietlistosć" rozświetlającą nieboskłon ludzkiej próżności :bigok

A kupisz po swojej integrze, póintegrę, bo pobutki masz inne :spoko i dam se ptaka uciąć że mam rację :spoko :spoko
Na ptaku mi nie zależy, bo i tak siadam do sikania w kamperze a inne me członki mają też swoje zalety :haha:
Więc mogę go postawić........... :!: na szali też.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-09-01, 11:23   

Raz oglądałem piękną starą integrę (nadal żałuję że nie udało się jej kupić) to był Hymer s700. Jakość wnętrza wspaniała.
Oglądałem też i nawet jezdzilem integrą Pilote z roku chyba 2006. Była całkiem beznadziejna. Strach tym jechać było, wszystko się tam telepało wewnątrz, dramat.
Ogólnie: integra daje wrażenie większej przestrzeni ale bym się nie napinał przy poszukiwaniach. Najważniejszy jest stan konkretnego auta. A ponieważ, jak każdy mówi , kamper jest dla dwóch osób to zdaje mi się, że teraz wśród nowych kamperów królują półintegry
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-01, 11:30   

Hymerek stary integra (nie znam oznaczeń), też mi zawsze imponował poczuciem przestrzeni.
AD rem :
Oprócz niewielkiej zmiany w rzężeniu lekko chyba głośniejszym do ok 60km /h silnika w integrze, innych negatywnych akustycznych zmian nie zauważyłem. Nawet w vanie szału nie ma.
To kwestia chyba dopasowania gratów i upływu czasu. Plus obecnej lipnej budowy. Przyczepa Hymer Eriba z 1997r cały czas trzymała klasę. :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-01, 13:32   

Plusy: przestrzeń, górne łóżko pozwala siedzieć w salonie, prestiż.
Minusy: cena, trochę szybsza śmierć w przypadku poważnej kolizji.

Podsumowanie: czekam na egzemplarz dla siebie :spoko

Bronek,
Podkreślana przez Ciebie niska jakość kabiny Ducato. A jaka ma być? To nie Porsche. Zasada handlu mówi: tanio produkuj, drogo sprzedawaj. Tak robi Fiat. I wszyscy. Porównując: Transit ma tę samą jakość kabiny, różnica jest w stylistyce. Mnie bardziej odpowiada deska z Ducato, składa się z puzzli i w takim aucie jest OK.
Jak potrzebuję podotykać skóry i poczuć jej zapach to macam w osobówce (deskę, żeby ktoś nie pomyślał o czymś głupim :bajer )
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-09-01, 13:51   

Nie bardzo rozumiem gdzie jest większa przestrzeń w integrze niż w półintegrze. Pomiędzy drzwiami bocznymi a siedzeniami przednimi?
Mam pytanie do posiadaczy integry. Kto z Was ma 195 cm przestrzeni pomiędzy podłogą a sufitem mierząc w punkcie przednich foteli?
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***