Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW T4 - prezentacja zabudowy
Autor Wiadomość
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-05, 12:56   VW T4 - prezentacja zabudowy

Witajcie

Krótki film przedstawiający jak my to zrobiliśmy.
Może komuś ta ergonomia się spodoba.

Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem.

Pzodrawiam

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-09-05, 14:40   

:ok
Ważne, żeby Tobie się ergonomia podobała :-)
W takim ustawieniu w skrzyni toaletowej zrobiłbym zdejmowaną również ściankę frontową do wysokości spustu, ale osobiście szukałbym miejsca dla kibelka gdzieś dalej od kuchni ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brys 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pössl Duo Van 1998 / Marco Polo 2001
Dołączył: 24 Sty 2019
Piwa: 4/3
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2019-09-05, 17:54   

Na wstępie - szacunek za ogrom włożonej pracy, umiejetnosci itd. Rozumiem, że wiele kwestii wymusza fakt, że zabudowa musi być demontowalna. Świetny pomysł ze stolikiem na teleskopach - czegos takiego nawet w Westfalii by sie mogli nauczyć :ok
Ale żeby tak tylko nie słodzić - też podróżujemy z rocznym dzieckiem i wlasnie pod tym względem DLA MNIE Twój projekt zabudowy jest zupełnie nieudany. Jesli Wam odpowiada to rewelacja, nie mniej może ktos bedzie szukał inspiracji na kampera w podobnym zestawie rodziny i przemyśli to dwa razy. Chciałem wypunktować co DLA MNIE wymagałoby bezwzględnie zmiany ale wydaje mi sie to niegrzeczne :roll:

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VivaVol 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Iveco Daily
Dołączył: 23 Sty 2019
Piwa: 1/3
Skąd: Wwa
Wysłany: 2019-09-05, 19:14   

Ładnie wykonana i przemyślana zabudowa.
Ale, nie woleliście zestawu kuchennego z tyłu, żeby dało się gotować i myć gary stojąc/siedząc za samochodem (z przedsionkiem z tyłu powinno naprawdę robić robotę)?
To jest wersja przedłużana czy standard?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adam7432 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ducato
Dołączył: 27 Sty 2019
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2019-09-06, 10:16   

Hej z jakiego materiału zrobiłeś boki tapicerki i jakiego kleju użyłeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2019-09-06, 11:22   

drFeelGood napisał/a:
... szukałbym miejsca dla kibelka...


...takiego aby dało się wysikać w nocy.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 08:03   

brys napisał/a:
. Chciałem wypunktować co DLA MNIE wymagałoby bezwzględnie zmiany ale wydaje mi sie to niegrzeczne :roll:

Pozdrawiam


Śmiało punktuj ;) Nie jestem obrażalski :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 08:32   

VivaVol napisał/a:
Ładnie wykonana i przemyślana zabudowa.
Ale, nie woleliście zestawu kuchennego z tyłu, żeby dało się gotować i myć gary stojąc/siedząc za samochodem (z przedsionkiem z tyłu powinno naprawdę robić robotę)?
To jest wersja przedłużana czy standard?


Witaj. Chcieliśmy mieć ten "open space" z tyłu :)
Ponadto trudniej byłoby rozplanować przestrzeń ładunkową.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 08:35   

adam7432 napisał/a:
Hej z jakiego materiału zrobiłeś boki tapicerki i jakiego kleju użyłeś?


Klej to Bonaterm AS BT. Stosowałem na dwa sposoby - natryskowo pistoletem przy dużych powierzchniach oraz pędzlem.
Materiał był kupiony na stronie firmy BASSER. Bodajże nazywało się to: materiał głośnikowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brys 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pössl Duo Van 1998 / Marco Polo 2001
Dołączył: 24 Sty 2019
Piwa: 4/3
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2019-09-08, 12:57   

slepy8 napisał/a:
brys napisał/a:
. Chciałem wypunktować co DLA MNIE wymagałoby bezwzględnie zmiany ale wydaje mi sie to niegrzeczne :roll:

Pozdrawiam


Śmiało punktuj ;) Nie jestem obrażalski :D

Ok, sam tego chciałeś :haha: :)

1. Brak możliwości przejścia z kabiny na tyl samochodu. W momencie gdy jest ulewny, wietrzny dzien musisz wychodzić z rocznym dzieckiem na zewnatrz zeby przejść do tylnej części. Tak samo w sytuacji, gdy np. śpisz na dziko albo w trasie na jakims parkingu i jest niebezpieczna sytuacja, ktos sie dobiera do auta, cokolwiek - nie mozesz szybko wskoczyć za kierownice i odjechać.
2. Miejsca do jazdy tylko z przodu = roczne dziecko w foteliku z przodu - w Polsce może okej, ale gdzieś za granicą mogą się czepiać, poza tym mniej bezpiecznie itd.
3. Skomplikowany mechanizm rozkładania łóżka
4. Łóżko po rozłożeniu dochodzi do samych mebli - brak miejsca na nogi
5. Brak wygodnego dojścia do kuchenki gazowej w trakcie gotowania
6. Korzystanie z toalety w nocy w samochodzie - dla mnie w ogole by odpadali przy innych osobach w aucie ale to kwestia indywidualna - chodzi mi o to, ze rozwiązanie jest spoko tylko w momencie, jak skorzystać z toalety chce osoba ktora akurat śpi na części łóżka pod ktora toaleta jest. W momencie jak korzystać chce ta druga osoba to juz pierwsza musi sie przenieść na drugą stronę.
7. Woda w kranie - 10l to bardzo mało, do napełniania musisz wyciągnąć cały zbiornik, ciśnienie wraz z ubywaniem wody pewnie spada wyraźnie. Masz duzo miejsca w dolnych częściach zabudowy - ja bym zrobił tam zamocowany zbiornik 30-40l z normalną pompką i wyprowadził gdzies wyżej na stałe wąż do łatwego uzupełniania wody.
8. Brak lodówki

Ogolnie taki projekt zabudowy to jak dla mnie trochę „wyważanie otwartych drzwi”. Większość z tych kwestii (punkty 1, 2, 3, 4, 5) zostałaby poprawiona gdybys sie zainspirował klasykiem, czyli typową zabudową Westfalii jak w Californii i innych - meble z boku, łóżko składane z mechanizmem jak typowy „tapczan”, ktore spokojnie pełni rolę 2-3 osobowej kanapy do jazdy i rozkłada się i składa jednym szybkim ruchem ;)
Druga opcja to zabudowa jaką robią/robili w Transitach Nugget, czyli meble nie z boku, a z tyłu :)

Ale oczywiscie to tylko moje przemyślenia inspirowane wieloma spostrzezeniami, na ktore wpadłem wyjeżdżając samochodem tej samej wielkosci i też z rocznym dzieckiem. Jesli Wam odpowiada taki projekt zabudowy i dobrze się go Wam użytkuje to najwazniejsze ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxtz 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 19 Cze 2018
Piwa: 25/5
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-09-08, 18:55   

Jeżeli Wam się podoba i jesteście zadowoleni to OK.
Ja w naszej T4-ce jeśli chodzi o zabudowę poszedłem w stronę standardu oryginalnej Westwali modernizując ją pod swoje wymagania. Po rozłożeniu naszego łóżka i wyciągnięciu na wierzch kibelka zostaje nam jeszcze wolna przestrzeń około 45x45cm na buty lub swobodne wejście lub wyjście z auta :wyszczerzony:
Jedyny minus u nas to taki że wtedy nie ma za bardzo jak się dostać do lodówki :-/ a właśnie, nie macie lodówki ?
_________________
T4 w wersji mini camper się buduje https://www.camperteam.pl...pic.php?t=30657
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 19:10   

Ad. 1. Masa blaszaków z przegrodą też nie ma przejścia i nie jest to uznawane za błąd czy wadę. To raczej kompromis. Przy tak małym samochodzie trzeba się godzić na kompromisy. Nie da się uzyskać wszystkiego.
A co do kogoś kto pakuje mi się do auta to żaden argument. Jak wyjdę z samochodu to ucieknie. Jak nie ucieknie to dostanie pałką i paralizatorem.

Ad. 3. Wykonanie dwóch ruchów to komplikacja? :) Naprawdę? :)

Ad. 4. Miejsce na nogi jest na boku samochodu, tam gdzie są drzwi boczne. Nawet materac ma tam wcięcie. Przypominam: małe auto = kompromisy.

Ad. 5. Masz siedzisko obok kuchenki. Nie wiem jak może być wygodniej...

Ad. 6. Z toalety korzystma ja albo żona. Nie mamy problemu z sikaniem przy sobie :)
W linii łóżka w której jest toaleta śpi małolat. Jemu rozkłądanie tamtej części łóżka żeby skorzystać z toalety nie przeszkadza.

Ad. 7. Argument trafiony. Ale to już jest na etapie prac. Samochód będzie na wyjazdach targał do 120l wody na platformie dachowej. Będzie przyłącze z tych zbiorników do kranu.

Ad. 8. Mówiłem o tym w filmie, że jest w planie. Ale w ty roku już nie wyżyłuję się na agregatową. Poza tym potrzebuję więcej prądu. W planie jest też ogrzewanie postojowe. Wszystko to już na nast. sezon.

Co do ostatnich dywagacji to nie zgodzę się, że klasyk California jest jedynym najlepiej przemyślanym wzorem zabudowy. Dla nas ważne jest się dobrze wyspać. California ma łóżko dla 2 osób. 3 osoby, nawet 2+1 się nie wyśpią wygodnie. Poza tym przestrzeni bagażowej w Californii jest jak na lekarstwo.
Nasze założenia były proste: Zostawiamy tyle wolnej przeni ile musimy - reszta idzie na załadunek, śpimy max wygodnie. Tak jak pisałęm wcześniej - małe auto oznacza więcej kompromisów. My wybraliśmy taki, ktoś wybierze inny. Nie ma innej rady.

Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-09-08, 19:47   

slepy8 napisał/a:
Ad. 7. Argument trafiony. Ale to już jest na etapie prac. Samochód będzie na wyjazdach targał do 120l wody na platformie dachowej. Będzie przyłącze z tych zbiorników do kranu.
Cytat:


Błąd z wodą na dachu i to jeszcze 120 l .....Ja ma zbiornik w podłodze i jak zatankuje tyle litrów to czuje tą masę na kierownicy. A ja ma wielkiego Jumpera. Woda jest mega bezwładna i pchać to jeszcze na dach zmieniając środek ciężkości samochodu to według mnie droga :czacha :czacha :czacha . Bałbym się każdego ronda albo ostrzejsze zakrętu czy się z tą wodą nie przewrócę .....
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slepy8 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W T4
Dołączył: 22 Mar 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 20:09   

Dzięki za uwagę.
Nie sądziłem, że 120kg mogłoby tak wpłynąć na środek ciężkości.
Ty także nie masz widzę z tym dośw. bo piszesz o zbiornikach u dołu. Mało tego, masz wysoki pojazd (dużo wyższy względem szerokości) więc możesz mieć kiepskie porównanie położenia środka ciężkości.

Ale, żeby nie być ignorantem zrobię tak, że po montażu platformy, do którego i tak dojdzie, zamontuję jakieś ciężary o wadze przekraczającej 150kg i pojeżdżę tak jakiś czas.

Zbadam wpływ na trakcję.

Dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-09-08, 20:49   

Mam na fabrycznej podłodze 2x 75l, przed montażem zalałem jeden pod korek i ... nabrałem szacunku dla ciężaru zbiornika z wodą wielkości 100x60x13 cm. Napociłem się, żeby to solidnie zamontować na podłodze,nie wyobrażam sobie montażu i ostrego hamowania ze zbiornikiem na dachu. A jak się zachowa kiedy będzie w nim 60l?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***