Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
AUSTRIA ważenie na autostradzie .
Autor Wiadomość
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-09-08, 17:13   

wiem wiem co chcesz powiedzieć że przy jego DMC to nie ma znaczenia :spoko
wiem ile kosztuje przejazd z Go-Boxem na stronę Włoską bo z nim jeżdżiłem .
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-09-08, 17:46   

HENRYCZEK napisał/a:
Cytat:
Po raz pierwszy kupiłem na Austrię 10cio dniową winietę elektroniczną, plus dwa przejazdy płatnym dodatkowo odcinkami.


Kupowałeś prywatnie jako użytkownik ,czy jako firma zgodnie z danymi w dowodzie rej.?


Warto wiedzieć.
"Zakup jest prosty i nie odbiega od zakupów w innych sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu winiety przez osoby prywatne obowiązuje 18 dniowy okres na zwrot winiety. Dlatego ważność winiety zakupionej przez internet rozpoczyna się najwcześniej 18 dni po jej zakupie. W przypadku zaplanowanego wyjazdu należy dokonać odpowiednio wcześniej"

to taka półprawda
kupując przez pośrednika winieta ważna jest od razu, kupując bezpośrednio w ASFiNAG ważność winiety zaczyna się po 18 dniach
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2019-09-08, 17:54   

Możemy wybrać opcje zakupu jako przedsiębiorca i mamy ważność od "zaraz" bez możliwości zwrotu/odstąpienia od umowy/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-09-08, 17:59   

HENRYCZEK napisał/a:
Możemy wybrać opcje zakupu jako przedsiębiorca i mamy ważność od "zaraz" bez możliwości zwrotu/odstąpienia od umowy/


Tak to wszystko prawda, ale można też kupić jako osoba prywatna a winieta będzie ważna od zaraz. Warunek to nie kupowanie bezpośrednio u ASFiNAG.

Przykładowy pośrednik:

https://vignette-sofort.com/?gclid=CjwKCAjwzdLrBRBiEiwAEHrAYhqISGNYX1IADf4nSDc-5KIrBXwmt0L-Xo0eoK8CforrCl6GrhKB_RoCACwQAvD_BwE

ja osobiście kupuję w ADAC tyle że stacjonarnie :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-09-08, 18:33   

Tak po prawdzie, mając problem z nadwagą nie kupuję ani winiety ani go-boxa. Jadę landówkami . Austria jest równie piękna jak inne alpejskie kraje a więc jeden dzień dłużej nie ma znaczenia .
Przez 14 lat kamperowania nigdy nie miałem przykrych wspomnień z podróży po lub przez Austrię.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-09-08, 21:43   

Endi masz racje .Landówki są piękne .Wracając do wagi w Mistelbach .Dzisiaj wszyscy jechali przez wagę ,osobowe też
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-08, 22:29   

HENRYCZEK napisał/a:
Cytat:
Po raz pierwszy kupiłem na Austrię 10cio dniową winietę elektroniczną, plus dwa przejazdy płatnym dodatkowo odcinkami.


Kupowałeś prywatnie jako użytkownik ,czy jako firma zgodnie z danymi w dowodzie rej.?


Warto wiedzieć.
"Zakup jest prosty i nie odbiega od zakupów w innych sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu winiety przez osoby prywatne obowiązuje 18 dniowy okres na zwrot winiety. Dlatego ważność winiety zakupionej przez internet rozpoczyna się najwcześniej 18 dni po jej zakupie. W przypadku zaplanowanego wyjazdu należy dokonać odpowiednio wcześniej"


Mam datę od 09.09....czyli na "firmę" . Ale to na "Firmę" oznacza że odstępuję od okresu zwrotu i winieta dotyczy tego auta. To tak jak czasem kupuje się eBOK itp i od razu ściąga, nie przysługuje wtedy prawo zwrotu

Plus 2x przejazd. Waga z 200kg ponad? Na oko

Austrię oblatałem trochę głównie motocyklem. Teraz lecimy na południe Włoch, spotkanie z innymi znajomymi z zagranicy i pokażemy im Pompeje itd..

Jedziemy skoro świt, może Oni czyli Wagowi, jeszcze będą spali?
O takie coś dostałem

Jak Oni będą wiedzieli? za szybę czy jak a Węgrzech?

tempFileForShare_20190908-224113-1024x768.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 59,23 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-09, 14:30   

andi at napisał/a:
.Wracając do wagi w Mistelbach .Dzisiaj wszyscy jechali przez wagę ,osobowe też


Potwierdzam, widziałem to wczoraj. Nie chodziło ściśle o wagę, na tablicach o zmiennej treści był inny komunikat, jakaś kontrola.

Jadąc na Wiedeń łatwo te wagę ominąć. Przetestowałem to dwa tygodnie temu. Zjeżdżamy z autostrady na węźle nr 28 na Mistelbach ost. i jedziemy dalej drogą nr 7 równolegle do autostrady. Przejeżdzamy nawet obok punktu kontroli wagi i obserwujemy przez płot co się tam dzieje. Powrót na autostradę na kolejnym węźle o nazwie Schrick. Bardzo prosty objazd. Warunek: jest ograniczenie do 3,5T.

Co do opinii, że ważenie i płacenie to legenda. Też tak myślałem. Ale ważony byłem już kilka razy a zapłaciłem raz 70€.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2019-09-09, 15:21   

LukF napisał/a:
Ale ważony byłem już kilka razy a zapłaciłem raz 70€.

A ile miałeś przeważone :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-09, 16:14   

stander napisał/a:
LukF napisał/a:
Ale ważony byłem już kilka razy a zapłaciłem raz 70€.

A ile miałeś przeważone :?:


3720kg.


Jest oczywiste, że jak większość zjedzie z autostrady by ominąć wagę to ASFiNAG coś dla nas wymyśli. Znaczy nową atrakcję
:haha:


Ps. Dzięki za piwo Slaw :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2019-09-09, 16:20   

Te 3720 kg to z załogą??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-09, 16:29   

Oczywiście.
Wracając z Włoch od Wenecji, waga jest wiecie gdzie zaraz za granicą. Tam to ZAWSZE mnie ważyli, maszynowo się odbywa. Da się wysadzić pasażerów, wodę wypuścić bo zjazd jest długi, pod autostradą i do tego na drugą stronę autostrady.
Jechaliśmy w dwa kampery, załoga druga 3800kg i też 70€
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-09, 16:50   

No i nie wiem ile ważę :gwm Austrię przejechałem rano.
Na odcinku płatnym dodatkowo, Panienka podniosa mi beleczkę :oops: i nie wiem czy jak jej machnąłem wydrukiem z internetu , czy już wiedziała i po rejestracji z radością mnie tak przywitała :?:

Pogoda paskudna po Waszej stronie, po mojej, jest piękna, teraz w Wenecji 24 stC :bukiet:

Tu jesteśmy by odsapnąć, jutro przelecimy nieoficjalne miejsca w Wenecji, bo dawno temu byłem i śię mi wrażenia zatarły. Fajny oddalony kemping, nawet pustawo. Psy luzik, basen kible i reszta ok .: Camping Serenissima, 30176 Venezia VE, Włochy
https://maps.app.goo.gl/USiAWtMS37TBq6Ze9
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-09, 17:42   

Bronek,

Bardzo, bardzo się cieszę, że jesteś już w Wenecji. Pięknie tam. Zdrowia, wypoczynku i pogody życzę :bukiet:


A wątek jest o Austrii. I o ważeniu na autostradzie... :bukiet: Ale co tam :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-09, 17:50   

No toż aby tu dojechać musiałem podjąć decyzję czy ważenie może być przyczyną zmiany trasy.

Nie wazyli nigdzie. A ruch od Berlina do Włoch w Niedzielę gdzie nie ma Tirów olbrzymi. Wszystkie pasy na styk pozajmowane. Tiry w poniedziałek to pikuś, jedynie we Włoszech robią sobie wyścigi. AUSTRIA, lekko lżej, przede wszystkim wolniej.

AD waga.. :spoko chudnę
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***