Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chińskie ogrzewanie powietrzno-wodne
Autor Wiadomość
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2019-09-11, 00:08   Chińskie ogrzewanie powietrzno-wodne

Ciekawostka z Ali..

Ogrzewanie powietrzno-wodne:

https://pl.aliexpress.com/item/33018892208.html

Ciekawe jak to się sprawdza.
_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-09-11, 09:47   

Ciekawe można zrobić grzejniczki albo i podłogówkę - jak w domu.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_olk 
zaawansowany


Twój sprzęt: sprzedałem i szukam
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Piwa: 9/1
Skąd: Gliwice / Warszawa
Wysłany: 2019-09-11, 14:05   

pomysł fajny ale kiedyś dość poważnie myślałem o ogrzewaniu powietrznym tej produkcji i stwierdziłem że nie warto.
Jaką mamy pewność że dokładnie to przebadali pod kątem bezpieczeństwa użytkowania, że użyli bezpiecznych rozwiązań, że komora spalania się nie rozszczelni w wyniku błędu produkcyjnego?
odpowiedź - żadnej bo to na czym tam się oszczędza to komponenty, kontrola jakości i badania bezpieczeństwa - zresztą tam są zupełnie inne normy.
A co się stanie jak nam się ta np. komora spalania rozszczelni albo nie zadziała zabezpieczenie termiczne?
Ja zatem tego nie kupuje i odradzam. Z aliexpress to może być wieszak na ubrania, albo łapka na muchy a nie coś co może cię zabić we śnie.

I oczywiście wiem że mnóstwo ludzi to używa i żyje. Pytanie czy ci którzy nie żyją zamieszczają recenzje w internecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-11, 14:15   

michal_olk napisał/a:
Ja zatem tego nie kupuje i odradzam. Z aliexpress

Kupując w Pl czy na zachodzie w większości kupujesz to samo gówno a niekiedy nawet gorsze ,
tylko z innym logo :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_olk 
zaawansowany


Twój sprzęt: sprzedałem i szukam
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Piwa: 9/1
Skąd: Gliwice / Warszawa
Wysłany: 2019-09-11, 14:29   

Ja tego nie piszę bez powodu. Wiem dość dużo o produkcji agd i elektroniki, sterowników do nich.
Producenci takich ogrzewań wydali miliony euro na testy bezpieczeństwa w których te urządzenia sa testowane z konkretnymi komponentami a potem chińczyk kopiuje pomysł ale daje już swoje komponenty - podobne i już tych testów przecież nie robi.
Ale każdy robi jak uważa, ja kupuje na aliexpress różne rzeczy ale ogrzewanie którego używam w czasie snu akurat odpada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2019-09-11, 14:36   

michal_olk napisał/a:
pomysł fajny ale kiedyś dość poważnie myślałem o ogrzewaniu powietrznym tej produkcji i stwierdziłem że nie warto.


Wrzuciłem tutaj bardziej jako ciekawostkę dla tych którzy zdecydowani są na chińskie.

Też rozważałem i wybrałem Planar 2D. Swoją drogą od prawie roku leży na szafie w sypialni będąc powodem lekkich przytyków ze strony ładniejszej połowy :P

Jeśli to działa to można całkiem ciekawe kombinacje zrobić.

Np. nawiew do ogrzewania wnętrza a wodne w obieg bojlera.
Trzeba by tylko dodać jakiś patent żeby nie nawiewało ciepłem w lecie.
Bo nie sądzę żeby mogło działać przy wyłączonej dmuchawie.


Swoją drogą dodaję zdjęcie w razie gdyby link przestał działać.

ogrzewanie-wodno-powietrzne.jpg
Plik ściągnięto 1643 raz(y) 56,3 KB

_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2019-09-11, 14:55   

michal_olk napisał/a:
Producenci takich ogrzewań wydali miliony euro na testy bezpieczeństwa w których te urządzenia sa testowane z konkretnymi komponentami a potem chińczyk kopiuje pomysł ale daje już swoje komponenty - podobne i już tych testów przecież nie robi.

Producenci takich systemów wszystko mają "Made in PRC" :diabelski_usmiech
Najczęściej wychodzi z tej samej fabryki, tyle że bez popularnego logo :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_olk 
zaawansowany


Twój sprzęt: sprzedałem i szukam
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Piwa: 9/1
Skąd: Gliwice / Warszawa
Wysłany: 2019-09-11, 14:57   

to nie chodzi o to gdzie to jest produkowane bo np Diehl ma fakrykę w niemczech, polsce, chinach czy w meksyku. chodzi o to kto na tym łapę trzyma i jak to jest projektowane, wdrażane i kontrolowane
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrul
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato-Adria(była) Iveco 4x4 w budowie
Dołączył: 23 Mar 2013
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Fidlin/Gdańsk
Wysłany: 2019-09-12, 07:53   

Zgadza się. Trzeba odróżnić markowy lub trochę mniej markowy produkt produkowany w chinach od kopii/podróbki.
Też bym nie kupił i w sumie nie kupię :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_olk 
zaawansowany


Twój sprzęt: sprzedałem i szukam
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Piwa: 9/1
Skąd: Gliwice / Warszawa
Wysłany: 2019-09-12, 08:56   

Przy okazji... Myślałem też o ogrzewaniu planar...
Postanowiłem posprawdzac gdzie ta firma się znajduje, gdzie biura, magazyny, produkcja i wiecie co... Wielkie nic. Ciężko znaleźć jakikolwiek adres i albo jak się już jakiś adres znajdzie to wskazuje na blok mieszkalny albo jakiś stary podupadły magazynek przy drodze itd. zero wiarygodnych danych a podobno to taki duży producent - posprawdzajcie sobie sami.
I dajcie znać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-09-12, 09:52   

michal_olk napisał/a:
Przy okazji... Myślałem też o ogrzewaniu planar...
Postanowiłem posprawdzac gdzie ta firma się znajduje, gdzie biura, magazyny, produkcja i wiecie co... Wielkie nic. Ciężko znaleźć jakikolwiek adres i albo jak się już jakiś adres znajdzie to wskazuje na blok mieszkalny albo jakiś stary podupadły magazynek przy drodze itd. zero wiarygodnych danych a podobno to taki duży producent - posprawdzajcie sobie sami.
I dajcie znać.


Jeżu kolczasty, Planar to tylko Rosyjska plakietka na Chińskiej produkcji, tak jak np.: w najjaśniejszej firma Bass czy tp.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_olk 
zaawansowany


Twój sprzęt: sprzedałem i szukam
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Mar 2015
Piwa: 9/1
Skąd: Gliwice / Warszawa
Wysłany: 2019-09-12, 10:13   

Ale jeśttl tak to oni w żywe oczy kłamią że to wyprodukowane w rosji: "Firma Planar, sp. z o.o. stanowi przedstawicielstwo firmy Teplostar, sp. z o.o. największego producenta urządzeń grzewczych w Rosji. "
Ja się pytam gdzie są biura, magazyny i produkcja? Bo nie mogłem tego zlokalizować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-12, 10:45   

michal_olk napisał/a:
gdzie są biura, magazyny i produkcja?

biuro w komputerze
magazyn w kontenerze który przypłyną z Kitajców ,
produkcja w chinach :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-09-12, 11:27   

michal_olk napisał/a:
Ale jeśttl tak to oni w żywe oczy kłamią że to wyprodukowane w rosji: "Firma Planar, sp. z o.o. stanowi przedstawicielstwo firmy Teplostar, sp. z o.o. największego producenta urządzeń grzewczych w Rosji. "
Ja się pytam gdzie są biura, magazyny i produkcja? Bo nie mogłem tego zlokalizować.


ależ dlaczego niby kłamią, popatrz na "brandowane" w Polsce Chińskie produkty, każdy pisze, firma polska :mrgreen:
ększy "producent czegoś" ściaga z Chin jako działalność poboczna gotowe urządzenia, branduje i pcha dalej. Tak to teraz wygląda w całej Europie i poza nią nie inaczej.
A w Chinach... a w Chinach można kupić sprzęt wysokiej klasy i wysokiego rezimu kontroli jakości (niespecjalnie tanio :mrgreen: ) albo chłam za grosze poskładany z gównolitu pod nadzorem bylejakości.
To pośrednik pchający to na nasz rynek decyduje co kupi i co opatrzy jakąś tam sobie wymyślona marką. Jeden dba, kupuje dobre i drogo drugi idzie na zysk i fantazję kupujących, ze coś co powinno kosztować 50 zł można kupić za 5.
Dobrym przykładem jest rynek wyciągarek samochodowych, są markowe za 12000 30000 zetów, są dobre chinole po 2000 -5000 i byle jakie chinole za 1200. Jest jeden sprzedawca który fatyguje sie do Chin, ustala rezimy, kupuje, sprzedaje a wszystko to z rzetelna gwarancją. Niemniej nikt nie oczekuję, że ten dobry chinol będzie taki jak ten markowy (też zresztą robiony w Chinach) będzie ciut gorszy bowiem właściciel nie błyśnie na swoim aucie flagową marką ;)

Zatem to nie "chińskie" jest badziewne, to pośrednik jest oszustem albo porządnym sprzedawcą
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-09-12, 11:30   

A co to za różnica gdzie jest produkowane , ważne aby było dobrze wyprodukowane i miało serwis w UE a najlepiej w PL . Ja trochę importuję maszyn i urządzeń , dopiero widać jak jest rozebrane kto faktyczne produkował dane urządzenie .
Nawet wielkie marki w swoich folderach piszą że wyprodukowane w UE albo danym kraju UE niestety rzeczywistość jest w wielu przypadkach inna , ale taki już mamy rynek międzynarodowy.
Jak kupujesz coś co budzi Twoje wątpliwości co do kraju pochodzenia , bez serwisu to musisz zastanowić się czy Ciebie stać na taki gadżet czy nie lepiej kupić coś sprawdzonego co również może się zepsuć ale masz szansę wymiany lub naprawy , przy tym trzeba pamiętać że przeróbka aby zamontować dany gadżet może być wykonana powtórnie jeżeli będziesz musiał zamówić zastępce poprzedniego.
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***