Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
marokoko info
Autor Wiadomość
cehade 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: j5 alko adria 2,5td
Nazwa załogi: 23
Dołączył: 10 Maj 2016
Piwa: 2/6
Skąd: z ziemi
Wysłany: 2019-09-12, 19:40   marokoko info

a wiec,
mamy (rodzina 2+1+2 kundle) wysluzona j5 z alkowa w adrii 2.5td 91r.
nie jest piekna, nie jest (jeszcze) gotowa na taka podroz, ale tak czy siak wybieramy sie pod koniec grudnia do maroka.
przeczytalem pare tematow dotyczacych podrozy do maroka i chcialbym sprobowac i dla siebie i dla innych zebrac informacje od ludzi, ktorzy maja ta trase za soba.

moze, jesli podlapiecie temat, sprobojemy zalatwic sprawe podpunktami zeby kazdej szukajacej osobie bylo latwiej sie odnalesc.

1. ile srednio zajmuje trasa do maroka powiedzmy z centralnej polski, jadac srednio 100 na godzine, biorac pod uwage przerwy, wypadki, budowy i wszystkie inne zmieniono automatycznie na - opowiadaj? Jaki podzial trasy robiliscie?

2. jak wyglada sprawa z pirenejami pomiedzy francja i hiszpania (czy ten podjazd jest naprawde meczacy dla starszych kamperow)?

3. ktora z przepraw pomiedzy hiszpa a marokiem jest najkorzystniejsza? czy istnieja mozliwosci targowania sie - jakie dzialaja tam zasady?

4. jakie papierologie dotyczace kamperow, ludzi, zwierzat sa konieczne do przebrniecia, a jakie dla swojego spokoju lepiej zrobic?

5. jakie sa strefy no-go jesli chodzi o zachowanie wobec mieszkancow miast a wiosek

6. czy i gdzie znajduja sie ciezsze miejsca dla samochodow 2wd (przelecze, wsie, zbyt grzaski grunt)

7. 8. 9. zostawiam na nasza dalssza tworczosc.

odrazu chce zaznaczyc, ze jesli ktos ma problem z moim pisaniem malymi literami bez polskich znakow niech zachowa to dla siebie.
szacunek do siebie nawzajem to bardzo prosta sprawa i jak ktos sie nie chce tego trzymac albo ma potrzebe podbudowywania na forum swojego ego to niech pocaluje sie w dupe.

pozdrowiam wszystkich w drodze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-09-12, 19:51   

Mógłbyś wytłumaczyć jak można pocałować się w dupe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2019-09-12, 20:17   

Sławwoj - bardzo celna,najłagodniejsza z możliwych uwaga - piwo ode mnie,brawo!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-09-12, 20:37   

No i odezwały się dziadki borowe.Niestety Kolego nie dostaniesz tu odpowiedzi,no chyba że Majarek napiszę,bo reszta ma muchy w nosie i jeśli nie będziesz lizal im tyłka to nie uraczą cię odpowiedzia
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-09-12, 21:28   

Chamstwo nie jest najlepszą formą szukania porady. Pomyliłeś kolego FORUM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2019-09-12, 21:30   

Witaj!
byliśmy w Maroku 3 lata temu samochodem 2,5D 1990 rok
trasa do tangeru to około 3500 km, jeżeli planujesz jechać średnio 100 km/h, znaczyłoby,że jedziesz z szybkością około 130 -140 km na godzinę! W rzeczywistości raczej średnia szybkość byłaby dużo niższa, tym bardziej, iz są ograniczenia szybkości, poza tym trzeba czasami się zatrzymać,. My planujemy jazdę z szybkością średnią około 50 km/h i tak to potem wychodzi. Górka, korek, objazd, itp. Gdybyśmy my mieli planować, to policzyłbym około 70 godzin jazdy, czyli około 7 dni. Nie lubimy się zabijać z powodu pospiechu.
Przejazd przez Alpy.
Przejeżdżaliśmy je kilkakrotnie - nie są straszne. Nie jest prawdą, że trzeba mieć co najmniej 150 km, by jechać. Najwyżej trochę wolniej...
Papiery ( wiza) do Maroka załatwia się na promie bez problemów, co do zwierząt, nie mam pojęcia...
W każdym państwie należy raczej stosować się do zwyczajów miejscowych, chociaż odnieśliśmy wrażenie, że w Maroku turyści sa pod ochroną, ale zawsze i wszędzie szanowaliśmy zwyczaje tubylców.
Poza tym - zdrowy rozsądek i umiar, nigdy nie należny się zachowywać jak ktoś lepszy od innych, szanować ludzi, a oni będą szanować ciebie - takie mamy pomysły na życie -nie jesteś wyjątkowy, oni tez maja prawo do własnego zdania na twój temat.Twoja religia i zwyczaje wcale nie są jedynie właściwymi i jedynymi na świecie!
My przeprawialiśmy się do Tangeru z Tarify - najkrótsza droga, urzędnik aż się spocił, by wstukać wszystkie dane osób jadących do Maroka.
ceny promów sztywne, trzeba ewentualnie po prostu poszukać innej linii czy terminu.
Powodzenia! :spoko
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
KAMP, cehade
cehade 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: j5 alko adria 2,5td
Nazwa załogi: 23
Dołączył: 10 Maj 2016
Piwa: 2/6
Skąd: z ziemi
Wysłany: 2019-09-13, 10:29   

ja nawet nie zaczalem byc hamski, poprostu od samego poczatku napisalem czego nie lubie, a co niestety bardzo czesto zdarza sie forumowiczom w jakimkolwiek wieku na jakimkolwiek forum.

jesli ktokolwiek poczul sie urazony moim 'niech sie pocaluje w dupe' to ten tekst byl wlasnie do tej osoby.
nie jestem zwolennikiem przepychanek slownych, wymadrzania sie, seksizmu i wiedzenia wszystkiego najlepiej - co pomimo mojego braku aktywnosci widzialem na tym forum juz zbyt wiele razy.
dlatego jesli ktos ma zamiar tak pisac w tym watku to wyjasnie, ze to 'pocalowanie sie w dupe' mialo oznaczac - zachowaj swoje uwagi dla siebie i nie produkuj sie bezowocnie w internecie tylko zajmij sie czyms pozytecznym.
tomcio, chemik - wielkie dzieki za odpowiedz, milo wiedziec, ze mozna z kims normalnie popisac.

jesli ktos jeszcze moze cos dopisac to bylbym (pewnie nie tylko ja) wdzieczny.

pozdrowionka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-09-13, 10:54   

Kamperem w Maroku nie bylem ale po takim Twoim expose nie dałbym Ci żadnych wskazówek. Można zacząć sympatyczniej...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Ostatnio zmieniony przez Bajaga 2019-09-13, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2019-09-13, 11:11   

cehade napisał/a:
ja nawet nie zaczalem byc hamski,
Oczywiście, że nie zacząłeś ... taki stan nie istnieje ... :haha:
Rzadko (by nie rzec - żadko ;) ) ale czasami nawet z Bajagą się zgadzam ;)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-09-13, 18:42   

Już się pocałowałem , więc spadaj. :zastrzelic :zastrzelic
Niestety nie masz wyłączności na to forum (dzięki Bogu).
Ledwo coś napisałeś na CT , a już chcesz porad i odpowiedzi. Nie sądzisz , że z pisząc głupoty oraz obrażając innych nie dostaniesz odpowiedzi.
Poszukaj porad na niemieckiej ziemi , może oni lubią całować się w :dupa
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-09-13, 21:56   Re: marokoko info

cehade napisał/a:

szacunek do siebie nawzajem to bardzo prosta sprawa


...powiedział ktoś, kto nawet nie sili sie na to, żeby okazać innym szacunek pisząc prawidłową polszczyzną i zamiast tego każe się im całować w dupę :haha:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-14, 08:57   

Panowie (i Panie)

To jest nowoczesne chowanie młodzieży... :(

Temat umarł już na początku bo autor zaczął chyba nie tak. A szkoda. Też bym się chętnie czegoś nauczył. Ale do tego trzeba grzecznie(j) ... :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-09-14, 10:46   

Ok. Na prom do Tangeru wjechaliśmy w Motril. Cena ta sama co z Algesiras a szmat drogi na kołach mniej. W jedną stronę płynęliśmy w dzień. Powrotna w nocy.
Maroko to bardzo cywilizowany kraj. Autostrady, Mopy przy nich i pełna swoboda. Jak nie chcesz wjechać na środek Sahary lub na szczyty gór to wszystko jest raczej light. Król lubi turystów więc jest ok. Ogólnie jest to kraj raczej dla turystów niż podróżników. Na dziko stajesz wszędzie a i kempingów za małe pieniądze sporo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-14, 12:17   

gryz3k napisał/a:
a i kempingów za małe pieniądze sporo.


Napisz proszę jaki to jest rząd wielkości. Czyli ile kosztuje doba za kampera i 2 osoby by móc sobie wyliczyć koszty w PLN lub innej walucie.
Dzięki :spoko

Ps. Brodacz, dzięki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-14, 14:53   

Byłem w Maroku 5 lat temu oraz w tym roku kwietniu i maju. W trakcie tegorocznej wyprawy 3/4 czasu spędziłem jeżdżąc samotnie ( moja lepsza połowa doleciała samolotem do Marrakeszu i potem odleciała ). Mogę powiedzieć, że dzięki jeździe w pojedynkę można znacznie lepiej poznać mijane kraje i i ich mieszkańców, ale jest to też bardziej męczące ( wszystko na jednej głowie i nie masz z kim pogadać po polsku ). Wracając do meritum. Pierwszy raz jechałem kamperem Ducato I z silnikiem 2,5 TD, a obecnie Ducato II z silnikiem 2,5 TDI. Niby te same silniki, ale TDI jest żwawszy. Oba kampery spokojnie dały radę i w wysokich górach i na pustyni.
Odnośnie punktu 1/, należy liczyć tydzień na przejazd z Polski do Algeciras. Jechałem zawsze przez Niemcy i Francję.
2/ Przejazd przez Pireneje jest praktycznie niezauważalny, jeżeli jedzie się wybrzeżem francuskim, a potem na Gironę i dalej wzdłuż wybrzeża na południe.
3/ Bilety kupowałem zawsze na prom z Algeciras do Ceuty. Ceny są sztywne i wszędzie powinny być takie same. Ceuta jest dobrą bazą wypadową dającą chwilę oddechu przed wjazdem, a szczególnie po powrocie z Maroka.
4/ Jeżeli jedziesz przez Ceutę, to druki do wypełnienia na granicę dostaniesz kupując bilet. Wszystkie druki możesz dostać też bezpośrednio na przejściu granicznym. Co do zwierzaków to się nie wypowiem, ponieważ takowych ze sobą nie wożę.
5/ Mieszkańcy Maroka są przyjaźnie nastawieni do turystów, chyba że jesteś Francuzem. Jak zdradzili mi po paru piwkach, tej nacji nie znoszą ze względu na traktowanie tubylców z góry i ogólnie chamskie zachowanie. Jeśli umiesz się targować i masz jakieś doświadczenia z krajami muzułmańskimi, to będziesz czuł się tam dobrze.
W wielkim skrócie to wstępnie odpowiedziałem na Twoje pytania. Jeżeli chcesz więcej szczegółów to pytaj, pisz na PW lub po prostu zadzwoń.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***