Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany konstrukcyjne - Legalizacja zmian
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-09-15, 07:37   

Kajzer_S napisał/a:

Czyli po dokonaniu takich zmian można się z Tobą kontaktować celem ich klepnięcia?



Grzegorz fest leniwy napisał/a:
Od razu zaznaczę że nie świadczę usług pośrednictwa w badaniach i oświadczeń odpłatnie ani nieodpłatnie nie wystawiam Ot zwyczajnie mam wystarczająco dużo swoich codziennych obowiązków i kolejnych mi absolutnie nie potrzeba.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kajzer_S 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato III, L3H2
Dołączył: 12 Paź 2018
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-09-15, 09:29   

Przecież napisał, że przeprowadza badania więc na to liczę a nie na pośrednictwo... :)

A tak na serio, podaj namiar na stację z którą współpracujesz i gdzie takie zmiany da się przeprowadzić
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-15, 11:01   

:wyszczerzony: no i masz.
Kajzer_S podjedź na najbliższą okręgówkę z wiedzą którą tutaj dostałeś i z prawidłowo zamontowanymi fotelami z homologacją i naprawdę nie będzie problemu.
Żeby cokolwiek podawać musiałbym wpierw widzieć co i jak zrobiłeś, ja sobie szanuję swoją pozycję i nie wpakuję nikogo na minę w stylu "bo kolega mi was polecił"
Ponieważ naprawdę z trudem łapię wolny czas (nie jestem na etacie 8 godzin i free) to na analizowanie co tam kto wymyślił swojego i tak mocno ograniczonego wolnego czasu nie poświęcę.
Napisałem "przeprowadzam" ponieważ przebudowuję zawodowo samochody na autotransportery, (to też pojazdy specjalne) dostarczając klientom komplet dokumentów, przy czym obecnie już 99% leci na homologacji.
Kampery popełniam wyłącznie na własny użytek.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kajzer_S 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato III, L3H2
Dołączył: 12 Paź 2018
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-09-15, 12:00   

Grzegorz doskonale Cię rozumiem, ale jednak nie działa to tak jak myślisz. Próbowałem juz na dwóch OSKP dowiedziec się czy klepna zwiększenie ilości miejsc. Na jednej mnie znają, druga to kolega kolegi więc jakieś śladowe zaufanie do tego, że będzie zrobione solidnie mogłoby być. Mimo to dowiedziałem się, że się nie da. To tak w skrócie. Nie chcę wyskakiwac z przytaczanymi tu przepisami żeby ktoś nie poczuł się pouczany. Dlatego szukam kogoś kto te przepisy zna. A fotele już mam z Espase 4 z pasami to chyba mają homologację i chce żeby były solidnie zamontowane bo ma być bezpiecznie. Tylko nadal nie wiem czy je montować żeby ktoś później i tak nie powiedział "nie bo nie można". Ot co :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-09-15, 12:31   

Jeszcze 2-3 lata temu nie bylo z tym problemu, wiem bo sam to przerabiałem kilka razy, mam swoja dzialalnosc i i posiadam pkd 45.20.Z wiec montowalem oczywiscie solidnie fotele, wypisywalem oswiadczenie z pieczatka firmy o montazu foteli, wyciag z rejestru dzialalnosci i wystarczylo udac sie na stacje kontroli, sprawdzali wystawiali papierek i wystarczylo isc na wymiane dowodu rejestracyjnego.. jednak od pewnego czasu wymagania sa inne, firma, ktora to montuje musi miec bodajze jakies papiery na takie zmiany wydane przez PIMOT.. moim zdaniem powinienes najpierw znalezc poprostu taka firme, ktora posiada takie uprawnienia, zmienic u nich ilosc miejsc, a dopiero pozniej budowac po swojemu juz z odpowiednia iloscia miejsc w dowodzie rejestracyjnym..
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-15, 13:12   

kixi4 napisał/a:
firma, ktora to montuje musi miec bodajze jakies papiery na takie zmiany wydane przez PIMOT.
Dotyczy N1 (Van-ciężarowy ) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-09-15, 13:14   

No czyli wiekszosc dostawczakow przerabianych na kamperovany..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-15, 13:19   

kixi4 napisał/a:
czyli wiekszosc dostawczakow przerabianych
amples napisał/a:
Gdy usuniesz gródz (przedział) przestaje być BB (van) a także B1 (ciężarowym)

Takim autem teoretycznie nie możesz poruszać się po drodze do czasu legalizacji zmian .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-09-15, 13:38   

Piąty raz wam tu piszą a wy dalej swoje.wsad, szafkę ,kuchenkę stolik i łóżko,weź nawet wersalkę z domu ,odkrec grodź i jedź to zmień na specjalny kempingowy.Zrobi ci zdjęcia z kanapa z przodu i łóżkiem z tyłu,wyśle do Cepiku i dostaniesz kartkę że masz specjalny-kempingowy.I jedz wyrób dowód rejestracyjny na którym będzie specjalny,potem wypierd....ol te szafki lozkozanieś do domu a do samochodu co jest już specjalnym w dowodzie jedz z zamontowanymi siedzeniami z pasami na okręgówka,nią będzie próbował odmówić zrobić badanie pros o wykonanie i wydanie uzasadnienia i tyle ,nie wyda negatywu bo ustawa nie dotyczy samochodow SPECJALNYCH.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-09-15, 13:41   

A jak już to.zalatwisz to pozbędziesz się znajomego diagnosty n okręgówce(już mnie nie lubi)ale będziemy miał specjalny i 5 miejsc.A potem przyjedź i postaw mi piwo,do Bytomia masz blisko :diabelski_usmiech
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kajzer_S 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato III, L3H2
Dołączył: 12 Paź 2018
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-09-15, 14:36   

tom-cio napisał/a:
A jak już to.zalatwisz to pozbędziesz się znajomego diagnosty n okręgówce(już mnie nie lubi)ale będziemy miał specjalny i 5 miejsc.A potem przyjedź i postaw mi piwo,do Bytomia masz blisko :diabelski_usmiech

Spoko daleko nie mam :)
To żeby skomplikowac... Skoro mam fotele z Espasa, do nich oryginalne prowadnice, ale nie mogą być przykrecone do podłogi bo są za niskie to logiczne jest żeby je podnieść. Pomysl jest zrobić podstawę z pospawanych stalowych profili zamknietych. Taka podstawa nie będzie mieć homologacji. Czy diagnosta to klepnie? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-09-15, 14:52   

Klepnie,bo zaświadczenie o montażu wystawia nie on a ktoś ,kto ma 45.20z,czyli np Ty i ty bierzesz za to odpowiedzialność,a na podstawę użyj podstawy z pod przedniej ławki z Ducato ,wyśmienicie się sprawdza,bo pomimo że wyjdzie wyżej to pod nogami zrobisz pewnie jak wszyscy podwyższenie i wyjdzie na rowni z przednimi
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kajzer_S 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato III, L3H2
Dołączył: 12 Paź 2018
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-09-15, 15:04   

tom-cio napisał/a:
Klepnie,bo zaświadczenie o montażu wystawia nie on a ktoś ,kto ma 45.20z,czyli np Ty i ty bierzesz za to odpowiedzialność,a na podstawę użyj podstawy z pod przedniej ławki z Ducato ,wyśmienicie się sprawdza,bo pomimo że wyjdzie wyżej to pod nogami zrobisz pewnie jak wszyscy podwyższenie i wyjdzie na rowni z przednimi


Podstawę ma robić kolega, ale o tym żeby wykorzystać podstawę z przedniej ławki to nie pomyślałem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2019-09-15, 17:31   

Kolego ja rowniez mam fotele z espace i sam robilem podstawki ze schowkiem pod spodem.. a zeby bylo jeszcze jak w oryginale wykorzystalem oryginalne szyny i fotele sa fabrycznie wypinane.
https://zapodaj.net/e2cab3eed0adf.jpg.html
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-09-15, 20:35   

Właśnie dlatego nie pomagam i nie udzielam namiarów :wyszczerzony: można sto razy powtarzać, ale pan niepewny zapyta jeszcze sto pierwszy i sto czterdziesty pierwszy, czy aby na pewno bo jak już kupi to koniec.
Rekordzista niewierny (ostatni któremu pomogłem) zadzwonił do właściciela stacji by się upewnić że może mi wierzyć. Wyszła z tego kołomyja tłumaczeń a kto to, a co to, a czemu to, no i komu to.
Od tej pory każdy sobie rzepkę skrobie. :-P
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***