Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie wideorejestratora
Autor Wiadomość
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-26, 21:25   Zasilanie wideorejestratora

Jakiś czas temu dorobiłem zasilanie wideorejestratora - nie lubię plączących się kabli. Jako źródło zasilania posłużyła fabryczna lampa oświetlenia kabiny (w kabinie forda). Do lampy dochodzą dwa niezależne obwody, jeden zasilający lampki "do czytania" dla kierowcy i pasażera (napięcie pojawia się wraz z zapłonem), drugi steruje żarówką centralą, która może być wysterowana [w zależności od położenia przełącznika] czujnikiem otwarcia drzwi. Za dawcę +12V wygrałem obwód pierwszy. Dorobiłem konektory, przełożyłem oryginalny zasilacz z obudowy "zapalniczkowej" do mniejszej i bangla. Największy problem to było wydłubanie lampy oświetleniowej z gniazda podsufitki.
Przy okazji modernizacji dokręciłem wieszak z ikei do uchwytu telewizyjnego (telewizor uważam za sprzęt niepotrzebny w kamperowaniu - nie miałem i mieć nie zamierzam). Uchwyt z wieszakiem świetnie się sprawdzają :)

20190601_173203.jpg
potrzebne komponenty
Plik ściągnięto 3 raz(y) 124,4 KB

20190601_192213.jpg
zestaw gotowy do montażu - dla dociekliwych - bezpiecznik jest założony na +12, czerwony przewód to masa - nie miałem innych przewodów
Plik ściągnięto 0 raz(y) 87,22 KB

20190601_193238.jpg
podłączenie do zasilania
Plik ściągnięto 1 raz(y) 79,86 KB

20190601_193739.jpg
efekt końcowy
Plik ściągnięto 1 raz(y) 61,17 KB

20190601_200243.jpg
praktyczny składany w wielu płaszczyznach wieszak
Plik ściągnięto 4 raz(y) 38,32 KB

_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-27, 09:07   

Za tak umieszczony na szybie w Czechach będzie "pokuta" a w Austrii :chacha2 .

A do czego ten wieszak? Ja swój wywaliłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-27, 09:23   

zbyszekwoj napisał/a:
na szybie w Czechach będzie "pokuta"
Wideo rejestrator w Czechach jest objęty przepisami identycznymi jak w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-27, 10:46   

koledze pewnie chodziło o słowacje , tam nic co umieszczone na szybie nie może zasłaniać pola widzenia kierowcy, wg mojej oceny miejsce w którym kolega ma zamontowaną kamerę nie ogranicza pola widzenia kierowcy

Jeśli chodzi o austrię to faktycznie tam jest całkowity zakaz używania i posiadania kamery więc najlepiej zdemontować na czas przejazdu

https://tvn24bis.pl/moto,99/kamera-w-samochodzie-ograniczenia-w-krajach-unii-europejskiej,946762.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-27, 11:41   

zbyszekwoj napisał/a:
Za tak umieszczony na szybie w Czechach będzie "pokuta" a w Austrii :chacha2 .


W Austrii kamery nie używam - demontuję. Jeśli chodzi o zasłanianie widoku to jest ona umieszczona w takim miejscu, że z pozycji kierowcy jej nie widzę - lusterko wsteczne (monitor kamery cofania umieszczony na lusterku) całkowicie ją zasłania - więc nie powinni się tego czepiać - zawsze mogę posadzić nadgorliwego policjanta za kierownicą i niech sprawdzi, czy kamera wpływa na obszar widzenia kierowcy. Poza tym kamera na tej wysokości może przeszkadzać (gdyby nie była zasłonięta) tylko w obserwowaniu samolotów - może na Gibraltarze jest to problem - trzeba uważać na samoloty podchodzące do lądowania przejeżdżając przez pasy startowe :) - jak dostanę za to mandat to się pochwalę.

zbyszekwoj napisał/a:

A do czego ten wieszak? Ja swój wywaliłem.


Jak na zewnątrz pogoda nie dopisuje, a w prysznicu nie ma miejsca (czasami mamy więcej mokrych/wilgotnych ubrań wierzchnich lub rowerowych) to używamy uchwyt do telewizora z wieszakiem jako składaną suszarkę - np do ręczników - używaliśmy w tym roku w Dolomitach jak padało. Taka dodatkowa suszarka przydaje się także w zimie na wyjazdach narciarskich. My jeszcze podróżujemy w czwórkę.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-10-09, 20:41   

W Norwegii też nie wolno nic na szybie montować poza lusterkiem, nie znam dokładnego brzmienia, a w Szwecji tylko policja ma prawo nagrywać uczestników ruchu drogowego. Ja mam w lusterku zamontowany i nic sobie z tego nie robię, ale może powinienem :D
jeżdżę po Norwegii
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-08, 23:49   

też zasiliłem wideorejestrator z lampki ale chyba jednak dociągnę normalne zasilanie "po zapłonie" bo u mnie za długo to trwa i zasilanie na lampce znika dopiero po kilkunastu minutach :roll:

nie wiem czy zauważyliście ale tandetne chińskie ładowarki jakie są w komplecie z wideorejestratorem potrafią czasem wprowadzać spore zakłócenia i nawet wycinać stacje radiowe , więc u mnie z automatu lądują w kuble a do zasilania używam markowych ładowarek samsunga i mam spokój .
Do tego codzienne odklejanie kamery z szyby na czas zasłaniania roletek było by nie do zniesienia więc wykonałem sobie mocowanie pod uchwytem osłony przeciwsłonecznej ;)

20191208_181839_resized.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 140,04 KB

20191208_185535_resized.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 173,32 KB

20191208_193304_resized.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 199,18 KB

20191208_194116_resized.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 184,7 KB

20191208_195141_resized.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 133,57 KB

20191208_195845_resized.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 142,96 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-19, 11:39   

Cytat:
też zasiliłem wideorejestrator z lampki ale chyba jednak dociągnę normalne zasilanie "po zapłonie" bo u mnie za długo to trwa i zasilanie na lampce znika dopiero po kilkunastu minutach


jak powiedziałem tak zrobiłem, denerwujące było to że po "zgaszeniu" auta wideorejestrator chodził jeszcze ze dwadzieścia minut.
Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym trzy metrowy przewód USB-miniUSB i przeciągnąłem od wideorejestratora do gniazda zapalniczki (fabrycznego działającego po zapłonie) .

Teraz wideorejestrator uruchamia się tylko przy włączonym zapłonie.
Przeciągnięcie przewodu było banalnie proste, wymagało jedynie demontażu radia i schowka, czas całej operacji poniżej godziny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***