Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzator FRAL FSC 03
Autor Wiadomość
petros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Transit Riviera 1994r
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2019-08-16, 22:37   

Tego się właśnie obawiałem. Większa moc to większy klimatyzator. A tylko Fral wejdzie mi dokładnie między fotele w kabinie. Pozostanie mi kupić większy wiatraczek. Chociaż tak naprawdę, po zasłonięciu przejścia do kampera pozostało by schłodzenie tylko kabiny. Czyli ok 3 kubików. To znacznie mniej niż przewiduje instrukcja.
Postaw piwo autorowi tego posta

reaven22 
stary wyga

Piwa: 60/5
Wysłany: 2019-08-17, 07:54   

petros napisał/a:
Chociaż tak naprawdę, po zasłonięciu przejścia do kampera pozostało by schłodzenie tylko kabiny.

Plus stały nadmuch powietrza nawet jak wyłączysz wentylacje, plus jakieś 4m2 przeszklonej powierzchni, i plus słońce które ładuje 1 kW w każdy metr kwadratowy powierzchni.

Nie bez powodu klima w aucie daje tak duże obciążenie na silnik, rzędu kilowatów.

petros 
początkujący forumowicz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2019-08-17, 08:37   

Żadnej litości. Zabiłeś moją ostatnią nadzieje, ale matematyka nie kłamie. Dzięki, wyprostowałeś mnie skutecznie.

reaven22 
stary wyga

Piwa: 60/5
Wysłany: 2019-08-17, 21:40   

Transity z twojego rocznika miewały klimy. Może warto poszukać.. lub uniwersalną ale pędzoną silnikiem ..

petros 
początkujący forumowicz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2019-08-17, 22:24   

Owszem miały, ale z końca rocznika. Te z nową deską rozdzielczą. Myślałem najpierw o silnikowej, Uniwersalna nowa za droga, używana niedostępna.jakikolwiek przeszczep z montażem minimum 3tys.
Jak długo będę jeździł tym kamperem? Tu już mamy do czynienia z ekonomią. Małego Fral-a i przetwornice zawsze mogę zdemontować.

joko 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta
Piwa: 183/9
Wysłany: 2019-10-06, 23:53   

Kupiłem tego FRAL'a i jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony jego realną wydajnością , zwłaszcza w porównaniu z jego zapotrzebowaniem na energię.
Przetwornica zasilająca , zależnie od trybu pracy klimatyzatora pobiera z akumulatora pomiędzy 11-25A, co przy moim akumulatorze 240Ah LiFePO4 i 1000W solarów na dachu umożliwia korzystanie z klimy praktycznie 24h na dobę . Oczywiście nie mam i raczej nigdy nie będę miał potrzeby aby z niej korzystać w trybie ciągłym , tym bardziej , że przeznaczona jest do sypialni , ale taki margines możliwości powoduje, że można ją używać bez ograniczeń i bez kompromisów.
Próby i testy porobiłem w czasie mojego wakacyjnego wyjazdu, a więc w warunkach sporych upałów i na nie zamontowanej klimie , więc w warunkach nie zapewniających maksymalnej wydajności. Docelowy montaż pewnie zrobię przez zimę. Chciałbym wykorzystać pełne mozliwości urządzenia, a więc nie tylko tryb klimatyzacji, ale również, osuszacz, nawilżacz i nawiew powietrza z filtrem.
Ta ostatnia funkcja będzie używana nawet częściej niż sama klima Już od dawna myślałem o zrobieniu dobrej wentylacji sypialni, która pozwoli na komfortowy sen , w sytuacjach kiedy miejsce postoju, warunki zewnętrzne, lub pogoda , uniemożliwiają otwarcie okien.
Takie sytuacje zdarzają mi się na tyle często , że system dostarczania do sypialni podczas snu, powietrza o odpowiedniej temperaturze, wilgotności i czystości , z pewnością mocno podniesie walory użytkowe mojego kamperka :spoko

Odpowiedz do tematu