Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
marokoko info
Autor Wiadomość
MER-lin 
stary wyga

Twój sprzęt: Stare buty, torba i kij
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Piwa: 44/8
Wysłany: 2019-10-09, 22:00   

Do Marrakeszu lata Wizzair. Są to loty rejsowe. Cena biletu potrafi dosyć dużo się wahać zależnie od pory roku i dnia tygodnia. Ale jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym ( szafa przyjechała kamperem ) to cena jest symboliczna. Na parkingu lotniska, przy samym budynku terminala, możesz spokojnie stanąć kamperem ( w przeliczeniu chyba 3 euro za dobę ). Spałem tam noc przed przylotem i noc przed wylotem mojej lepszej połowy. Miejsce bardzo bezpieczne, pilnowane przez różne służby mundurowe.

Arnold1 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Autostar, Fiat Ducato 2.3
Piwa: 12/9
Wysłany: 2019-10-09, 22:12   

MER-lin napisał/a:
Do Marrakeszu lata Wizzair. Są to loty rejsowe. Cena biletu potrafi dosyć dużo się wahać zależnie od pory roku i dnia tygodnia. Ale jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym ( szafa przyjechała kamperem ) to cena jest symboliczna. Na parkingu lotniska, przy samym budynku terminala, możesz spokojnie stanąć kamperem ( w przeliczeniu chyba 3 euro za dobę ). Spałem tam noc przed przylotem i noc przed wylotem mojej lepszej połowy. Miejsce bardzo bezpieczne, pilnowane przez różne służby mundurowe.

Dzięki za info. Wygląda dobrze. A tak poza tym, to masz jakieś wartościowe i ciekawe miejsca/trasy do polecenia, tak na 4-6 tygodni. Jedziemy tam pierwszy raz.

MER-lin 
stary wyga

Twój sprzęt: Stare buty, torba i kij
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Piwa: 44/8
Wysłany: 2019-10-10, 13:58   

Zajrzyj do mojej relacji na forum sprzed kilku lat. Poza tym bierz pod uwagę, że będziesz tam w zimie. Góry Atlas to nie przelewki. W kwietniu w br. widziałem na wielu szczytach jeszcze sporo śniegu. Wiele górskich dróg w zimie jest nieprzejezdnych dla zwykłego kampera. Na Saharze i wybrzeżu ( mniej więcej do poziomu Agadiru ) w nocy będziesz miał dosyć niskie temperatury. Trasę musisz sobie opracować samodzielnie biorąc pod uwagę swoje preferencje, porę roku, ilość posiadanego czasu itp. W 4-6 tygodni można objechać całe Maroko. Będzie to pierwsza, można powiedzieć, rozpoznawcza wyprawa. Pozwoli ona przygotować tą drugą, już właściwą i opartą na własnym doświadczeniu.

Odpowiedz do tematu