Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Iveco Daily 35S14 2.3 2007r
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-10-15, 21:49   Iveco Daily 35S14 2.3 2007r

Panowie, możecie powiedzieć coś o Daily z 2007, silnik 2.3, 35S14, wersja z paką 4,5m, wysoki. Warto budować na takim potworze czy raczej blacha zgnije zanim skończę budować :mrgreen: ? Na zdjęciach wygląda ok.

Tu ogłoszenie:
Iveco daily
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-10-16, 17:32   

Odnośnie blachy, to trzeba sprawdzić od spodu na wysokości odsuwanych drzwi.
Lubi rdzewieć blaszana "puszka" i zastrzały trzymające próg.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-10-16, 22:34   

kimtop, dzięki, cenna uwaga.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-10-17, 09:48   

Auto jest na ramie i ,jeśli jest przeciążane,to lubi pękać przednie połączenie nadwozia z ramą.Po otwarciu maski widać poduchy po obydwu stronach silnika.Po lewo pod zbiorniczkiem wspomagania kierownicy,po prawej pod serwo hamulca
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-10-17, 10:54   

Ramy tez lubią pękać przed tylną osią ... co do karoserii to wole sie nie wypowiadać, uzytkuje juz 8 lat i przed sprzedażą musze mojego doposażyć w blachy :) dobrze ,że są szerokie plastykowe listwy , włosi wiedzieli co robią :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-10-17, 14:56   

MECENAS, aż tak źle jest? Przecież robiłeś wszystko podczas budowy. Ruda cały czas wyłazi?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-10-17, 15:45   

Mavv napisał/a:
Przecież robiłeś wszystko podczas budowy. Ruda cały czas wyłazi?
Ruda jak raz wlazła to się jej w zasadzie nie pozbędziesz , co najwyżej spowolnisz destrukcję .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-10-17, 15:51   

To chyba sobie odpuszczę to Iveco. Szukam dalej czegoś innego. Aczkolwiek będę obserwował ;)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-10-17, 21:43   

Mavv napisał/a:
MECENAS, aż tak źle jest? Przecież robiłeś wszystko podczas budowy. Ruda cały czas wyłazi?
Tam gdzie wtedy było twardo teraz jest przeciąg , niestety trzeba przysiąść przy swoim aucie tylko czasu brak ale jak zawsze przed sprzedarzą wszystko sie dopracuje i bedzie git ... Iveco nie jest złe , rdzewieje jak każdy blaszak .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-10-18, 01:29   

Macie w Irlandii sprawdzanie historii przeglądów on-line?

Jak szukałem to sprawdzałem wszystkie auta z ogłoszenia, i Iveco zawsze miało jakieś MOT-Failures z powodu korozji podwozia i elementów zawieszenia. NIe przesadzę, jak powiem że 4 na pięć sprawdzanych tak miało.

Transity były nieco lepsze, a w sprinterach czy movanach w tym samym wieku praktycznie się coś takiego w ogóle nie zgadzało
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-10-18, 14:19   

Nie sądzę, że możesz sprawdzić historię przeglądów. Jest mozliwość kupna raportu, ale co w nim jest przy vanach, to nie wiem. W osobówce nie ma przeglądów - jest info, czy kradziony, czy jakieś akcej serwisowe były, czy w ASO jest jakaś historia, czy nie jest wyrejestrowane po dzwonie itp. Teoretycznie raporty z przeglądu właściciel powinien mieć.

Transity i sprintery bez problemu z korozją??? Transit/Merc/VW to najgorsze blachy; aczkolwiek czasem są vany w wieku 10+ byz korozji. Nie wiem, czy to zależy od fabryki, gdzie były montowane czy jeszcze inne czynniki na to wpływają.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-10-19, 14:03   

Mavv napisał/a:
Nie sądzę, że możesz sprawdzić historię przeglądów. Jest mozliwość kupna raportu, ale co w nim jest przy vanach, to nie wiem. W osobówce nie ma przeglądów - jest info, czy kradziony, czy jakieś akcej serwisowe były, czy w ASO jest jakaś historia, czy nie jest wyrejestrowane po dzwonie itp. Teoretycznie raporty z przeglądu właściciel powinien mieć.


No u nas jest coś takiego: https://www.check-mot.service.gov.uk/
Wpisujesz numery rejestracyjne i Ci wyskakują wszystkie przeglądy z informacjami o tym, dlaczego nie przeszedł a nawet z ostrzeżeniami...

Cytat:
Transity i sprintery bez problemu z korozją??? Transit/Merc/VW to najgorsze blachy; aczkolwiek czasem są vany w wieku 10+ byz korozji. Nie wiem, czy to zależy od fabryki, gdzie były montowane czy jeszcze inne czynniki na to wpływają.


Transity tylko 'trochę lepsze" niż Iveco, jak pisałem. U nas w ogłoszeniach nawet 7-8 letnich transitach często w opisie jest informacja, że rdza już pospawana, jako zaleta.

Natomiast Sprintery - sprawdzając je na check-mot-service praktycznie nie zdarza się żeby miały w historii jakieś problemy z przejściem przeglądu z powodu jakichś strukturalnych problemów z rdzą.

To samo mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, bo z racji pracy przewinęło mi się przez palce ładnych kilkadziesiat sprinterów przez lata i o ile często byly różne parchy i rdzawe wykwity na blachach zewnętrznych, jedyne auto które miało jakie sproblemy strukturalne to było auto, które od 10 lat parkowało w najbardziej wietrznym miejscu na North Uist - to jest miejsce w którym po prostu jak tylko jest najlżejsza bryza to naparza solą po wszystkim, jak tam raz stanąłem cięzarówką w czasie wietrznej pogody, to rano musiałem się ostro naszorować wycieraczkami żeby zmyć sól z przedniej szyby...

Rozmawiałem o tym z kolegą, który pracuje w serwisie mercedesa, i on mówi generalnie, że jak sprintery mają rdzewieć, to rdzewieją juz na lawecie, jeśli nie zaczną rdzewieć od razu, to raczej jest z nimi spokój na długo.

Podsumowując: z moich obserwacji na znaczącej próbie sprinterów śmiem twierdzić, że te gadanie o tym, jak te auta rdzewieją to mit. Albo przestarzała opinia wyrobniona na sprinterach wcześniejszej generacji.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***