Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zamontować szyberdach w ducato?
Autor Wiadomość
atamtakitam 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Paź 2018
Piwa: 1/3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-10-07, 12:27   Jak zamontować szyberdach w ducato?

Witam, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana okna dachowego na szyberdach :) znalazłem coś takiego od webasto: https://ogrzewania.pl/Szyberdach_Hollandia_300_H300. Czy juz ktoś z Was coś takiego montował w kamperze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-10-09, 20:34   

Ja zamontowałem webasto Holandia 300 topslider. Używkę za 400. Musiałem kupić uszczelkę za 200 a teraz jeszcze cały mechanizm muszę kupić za 700, bo jest tak zmęczony ze silnik odmawia posłuszeństwa, albo guziczek, ale tak czy inaczej trzeba sporej siły żeby to zamknąć (można ręcznie śrubokrętem wtedy czujesz jaki jest opór.)
Generalnie polecam obejrzeć przed zakupem, a najlepiej przetestować. albo kupić nowe za słuszne pieniądze. Ja chciałem tani a wychodzi ze pół ceny i tak zapłacę.

A w kwestii montażu - w moim temacie może być jakieś zdjęcie. Holandia 300 wchodzi w miejsce przeznaczone przez fabrykę, choć nigdy tam nie montowała niczego. Wycinasz dziurę jak trzeba, a potem podginasz blachę do góry ( na środku z przodu i z tylu) bo okno jest po łuku - poddaje się z łatwością, jedynie co to ze względu na to ze streczy pod nieco innym katem, to o fabrycznej uszczelce montażowej zapomnij. Wszystko na kleju do karoserii montowałem.
Innym tematem jest ze nie może to być jedyne okno. Bo jak pada go nie otworzysz, rano z niego kapie skroplona para i ciągle strach ze je zostawię otwarte. Ja montowałem bo się boję że norweskie 30 cm śniegu urwie mi plastikowe okno jak zabawkę.

poza tym działa. wygląda ładnie. Nie szumi podczas jazdy. Można nawet w mieście otworzyć, na autostradzie oczywiście gorzej, ale od biedy się da.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-10-12, 11:43   

tutaj wrzucilem jakies zdjecia.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
atamtakitam 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Paź 2018
Piwa: 1/3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-10-14, 14:19   

zastanawia mnie jedno... czy te skraplanie jest na tyle mocne, że po jakimś czasie będzie trzeba podsufitkę wymieniać jak zamoknie. Napisz mi jaki ten klej dokładnie stosowałeś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-10-14, 20:08   

atamtakitam napisał/a:
zastanawia mnie jedno... czy te skraplanie jest na tyle mocne, że po jakimś czasie będzie trzeba podsufitkę wymieniać jak zamoknie. Napisz mi jaki ten klej dokładnie stosowałeś.

Dokładnie to stosowałem klej do nadwozi z biltemy w Norwegii, wiec nie wiadomo co to. Biltema ma brzydki zwyczaj sprzedawania nawet markowych produktów pod własną marka. W większości przypadków nie da się dojść co to jest.
Trudno mi powiedzieć czy jest groźne dla podsufitki, latem w końcu wyparuje (po otwarciu drzwi) a zima jeszcze nie testowałem, ale planuje zrobić podwójną szybę i choć za duzo miejsca tam nie ma - skraplanie na pewno zmniejszy.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
atamtakitam 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Paź 2018
Piwa: 1/3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-10-23, 08:05   

Jak zrobisz już tą podwójną szybę i całość już będzie wykończona to proszę o fotkę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***