Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bułgaria 2019 - fotorelacja
Autor Wiadomość
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/245
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2019-10-24, 16:49   

:pifko za foto relację,mnie Bułgaria zawsze jakoś leżała,lubiłem przejeżdżać przez ten kraj,dawaj jeszcze jak masz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2019-10-24, 17:46   

Bartek - a jak z szeroko pojętym bezpieczeństwem. My bowiem mamy sznaucerkę i chcąc naśladować tembr głosu waszego stróża - musiałbym przepuścić jej głos przez subwoofer. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-24, 18:21   

daro35 - dzięki za piwko.

Wojtku, żadnych zastrzeżeń co do bezpieczeństwa. Spotkaliśmy samych miłych i pomocnych ludzi. Mieliśmy nawet przygodę, że po zmroku zakopaliśmy się przy zawracaniu w środku "niczego" Dokoła tylko pola, na dworze ciemno a my w polu. Gdybyśmy jeszcze prosto stali to poszli byśmy spać i rano zastanawiali się co dalej. Ale byliśmy w takiej pozycji, że o spaniu można zapomnieć. Poszliśmy więc w kierunku jakiś świateł w oddali, na oko z kilometr. Ale po trzystu metrach patrzymy a w polu chłop z żoną kończy wykopki. A obok stoi taki mały traktorek. Próbujemy rozmawiać, okazuje się że znają z 10 słów po angielsku, reszta na migi. Facet mówi zaraz wam pomogę. Myślałem, że weźmie ten traktorek ale on do domu po Jeepa poleciał wyciągnął nas i ani grosza nie chciał. Oddałem mu piwka które się właśnie chłodziły na wieczór. Na szczęście miałem jeszcze trochę łychy, trzeba czymś było stresik odreagować :szeroki_usmiech .
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-24, 19:08   

Z Sozopola przemieszczamy się wzdłuż wybrzeża w kierunku północnym. Spędzamy kilka dni odpoczywając na różnych plażach.


Miejsce noclegowe z widokiem na Nessebar 42°38'50.3"N 27°42'41.3"E


Pyszne winko figowe


Plaża Irakli 42°44'52.2"N 27°53'20.0"E
Bardzo fajny hipisowski klimat


Dzikie plaże Karadere 42°54'43.4"N 27°53'45.8"E
Piękne miejsce ale bardzo trudny dojazd


Plaża Krapets 43°39'09.4"N 28°34'04.6"E
Jedno z przyjemniejszych miejsc w jakich nocowaliśmy






Beach bar przy plaży Krapets
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-25, 16:11   

Opuszczamy wybrzeże i przemieszczamy się w kierunku Wielkiego Tyrnowa. Na przedmieściu odwiedzamy Mini Bułgarię, park miniatur przedstawiających najciekawsze miejsca i zabytki kraju.























_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-25, 19:48   

Wielkie Tyrnowo 43°04'26.5"N 25°36'40.4"E, historyczna Stolica Bułgarii, położone u północnych podnóży Starej Płaniny, jest jednym z najstarszych miast Bułgarii. Miasto usytuowane jest na kilku wzgórzach, oddzielonych od siebie rzeką Jantrą. Taka lokalizacja wymusiła wyjątkowo ciasną zabudowę, która sprawia wrażenie, że domy stoją jeden na drugim. Objeżdżając wzgórze Carewec, na którym mieści się twierdza o tej samej nazwie, podziwiamy malownicze przedmieścia Tyrnowa, widok rozległych ruin średniowiecznego zamku oraz otoczenie twierdzy i okoliczne zabudowania. Dalej przemieszczamy się do centrum i udajemy się na spacer po zabytkowych dzielnicach Tyrnowa. Stara zabudowa mieszkalna, malowniczo spiętrzona na wzgórzach miasta, zachwyca nas swoją malowniczością. Dla mnie jest to miasto numer jeden w Bułgarii. Polecam każdemu bo jest to jedno z najładniejszych miast jakie miałem okazję odwiedzić podczas moich podróży.



























































_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-10-25, 20:02   

Poczytałem, pooglądałem, zrelaksowałem się i odpocząłem.
Fajnie że Ci się chciało. Dzięki.
Fotki troszkę małe i dałem się nawet nabrać na mural z gospodą :mrgreen:
A w gospodzie zabraknąć nie może:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 8064 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-25, 20:26   

Dziękuje za miłe słowa, fajnie że się podoba.
Niestety dodając zdjęcia w treści postu, z zewnętrznego serwera, wyświetlają się mniejsze niż dodane jako załącznik. Podczas załączania brak jest możliwości zmiany rozmiaru. Cóż, przeglądając trzeba sobie kliknąć żeby powiększyć :) .
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-26, 09:18   

Z Tyrnowa udajemy się dalej na zachód i docieramy do miejscowości Kałofer 42°36'41.0"N 24°58'29.5"E położonego między pasmem Starej Płaniny a Srednej Gory. To niewielkie, kameralne miasteczko znane jest szczególnie jako miejsce narodzin słynnego, XIX-wiecznego bułgarskiego poety i rewolucjonisty, Christo Botewa. Ponad miasteczkiem góruje wzgórze z którego rozpościera się widok na zabudowania Kałofera. Na wzgórzu stoją dwa monumenty, jeden to wizerunek Botewa, drugi upamiętnia ważne daty z historii Bułgarii.



















_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-26, 16:43   

Kopriwsztica 42°38'18.4"N 24°21'32.9"E - miasto skansen, jedna z największych atrakcji regionu. Kopriwsztica odegrała też bardzo ważną rolę w antytureckim, narodowowyzwoleńczym powstaniu z 1876 roku. Z Kopriwszticy pochodziło kilku bułgarskich bohaterów walk wyzwoleńczych i to właśnie tutaj rozpoczęło się powstanie. W miasteczku są zachowane domy bohaterów, w których zorganizowane zostały poświęcone im muzea.





























_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-10-27, 10:21   

Na koniec pozostała nam Sofia – stolica i największe miasto Bułgarii. Sofia jest jedną z najmłodszych stolic europejskich, została nią w 1879 roku. Pogoda dopisała więc kilkugodzinny spacer po centrum sprawił nam wiele przyjemności.


Budynek Teatru Narodowego






Park przy Teatrze Narodowym




Rotunda św. Jerzego






Muzeum Archeologiczne, dawniej "Czarny Meczet"


Zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim




Cerkiew Świętej Niedzieli


Budynek Sądu




Bulwar Witosza


Kawka na Bulwarze






Dom Partii


Hala Targowa


Synagoga


Meczet Banya Bashi


Łaźnia Mineralna






Pomnik Nieznanego Żołnierza i "wieczny ogień"


Sobór Aleksandra Newskiego






Pałac bułgarskiego patriarchatu - Święty Synod




Budynek parlamentu


Pomnik cara Aleksandra II




Parlament od frontu


Rosyjska Cerkiew św. Mikołaja

I to już koniec naszej sierpniowej wycieczki po Bułgarii. Ale idę za ciosem i biorę się za przygotowanie relacji z październikowej trasy po greckiej Evii.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Gośka 
stary wyga


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Paź 2012
Piwa: 126/14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2019-10-29, 11:34   

Dziękuję za fajną fotorelację. Czytam uważnie i notuję ponieważ Bułgaria jest w naszym planie podróży na następny rok.

Pozdrawiam :pifko
_________________
Pozdrawiam

Gosia i Sławek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***