Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Salonka
Autor Wiadomość
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2019-10-21, 19:33   

jsaluga napisał/a:
Zawsze mnie zdumiewało, jak w kraju przodującym w wielu dziedzinach nauki i techniki, mogą produkować i sprzedawać takie wieśniacze, beznadziejne, prymitywne, tandetne, szpetne, paliwożerne źle wykonane, niebezpieczne auta w których na zakręcie każde koło jedzie w inną stronę. Kto to projektuje?, czemu to kupują? Czemu rujnują zasoby naturalne i niszczą środowisko? czemu mają prędkość ograniczoną do śmiesznych 55 mil?


Najśmieszniejsze jest to, że amerykanie również zdumiewają się, jak europejczycy mogą jeździć tak małymi, kiczowatymi, ciasnymi, niewygodnymi konserwami, które unieruchamia byle głupia awaria jakiegośtam czujniczka :szeroki_usmiech

Gdybym miał do wyboru Ducato i G20 oba z 1990 roku wybrałbym ten drugi.. gdybym miał do wyboru Savana czy Sprintera oba z 2019 roku wybrałbym.. ten pierwszy :bigok Wieśniaczy czy szpetny to rzecz gustu. Paliwożerny? Zależy ile to paliwo kosztuje.. albo ile możemy tego paliwa za posiadane środki kupić.


Na szczęście są europejscy wariaci jeżdżący amerykańskim kiczem i amerykańscy wariaci jeżdżący europejskim szajsem :haha:
Ostatnio zmieniony przez Pawcio 2019-10-21, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-21, 19:41   

Ale pisac o Amerykancach może tylko ktoś.,kto.tego.auta nie miał.Jak ktoś miał to nigdy nie porówna do niego europejczyka.Wygoda,wygoda,wygoda.Owszem to nie skręca ale w europejskim mniemaniu.Te auta mają przekładnie nie maglownice,więc na kierownicy nie czujemy drogi,natomiast na budzie i kierownicy nie czujemy również dziur,nie czujemy zmęczenia,....

Mam jeepa grand i kopię opla monterey,oba uwielbiam za ten właśnie luz.Mam szybkie beemki i te uwielbiam za precyzję,za twarde zawieszenie,za każdą informację o drodze na kierownicy.Jak muszę być szybko i bardzo na bakier z prawem biorę beeme.Jak mam czas to nie ma nic lepszego od amerykanca.To jak z krzesłem -obiad jest lepiej jesc przy stole na twardym z pionowym podparciem.Ale telewizor to już lepiej oglądać w rozwalonym ,rozdmuchanym do granic komfortu amerykańskim fotelu
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Jacek Górka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Pilote Sensation 740
Nazwa załogi: Łodziaki
Dołączył: 29 Lut 2012
Piwa: 4/6
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2019-10-21, 19:51   

Miałem Expressa 5.7 po Krawczyku i to była prawdziwa gablota :) Polecam !!!

IMG_1942.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 69,34 KB

_________________
" Żadna kwatera nie zastąpi kampera "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-10-22, 16:46   

Pawcio napisał/a:

Na szczęście są europejscy wariaci jeżdżący amerykańskim kiczem i amerykańscy wariaci jeżdżący europejskim szajsem :haha:

Bywają i sensowne połączenia Ameryki i Europy. Kiedyś jeździłem Chryslerem 300C SRT8. Super amerykański mocny silnik v8, hamulce brembo i zawias raczej europejski. Super sprzęt.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-10-23, 23:48   

tom-cio napisał/a:
Ale pisac o Amerykancach może tylko ktoś.,kto.tego.auta nie miał.Jak ktoś miał to nigdy nie porówna do niego europejczyka.Wygoda,wygoda,wygoda


NIe wiem jak z wygodą w osobówkach, ale cięzarówki to jest katastrofa. W ogóle nie rozumiem fascynacji amerykańskimi truckami.

Miałem kiedyś się okazję przejechać Freightlinerem Caboverem z bodaj 1992 roku = to była po prostu masakra. Siedzi się na jakimś śmiesznym zydelku przed kierownicą wyglądającą jak ta z Forda T po liftingu i deską rozdzielczą z mokrego snu miłośnika cyberpunku - wszędzie zegary, wskaźniki, cuda, na kiju, tylko przełączniki w takim miejscu, że nie dosć, że ich nie widać, to jeszcze uderzasz w nie kolanem. GIgantyczny tunel silnika, malutkie okienka, że ma się wrażenie jakby się siedziało w czołgu. No i ciasno.

W jeździe: zero precyzji układu hamulcowego, zwrotność tankowca, hałas i wibracje niesamowite, do tego niezsynchronizowana skrzynia biegów, więc trzeba zmieniać z międzygazem...

A to był kolekcjonerski egzemplarz w świetnym stanie, importowany do UK z Nowej Zelandii (RHD). Zrobiłem tym przejażdżkę taką 10 minutową wokół komina i naprawdę miałem dosyć... Naprawdę chyba bym wolał starem 1142 jeździć.

Jechałem też kiedyś jako pasażer takim Peterbiltem klasycznym z maską. W czasie deszczu...

To jeszcze większa tragedia - kabina jak poprzednio, dzikie ilości zegarów i gówniana widoczność przez małe okienka. Z tym, że kabina jeszcze węższa, czuło się jak w poprzednim transicie. Do tego ta wielka, płaska maska, od której odbijały się nie tylko krople deszczu, rozpryskując się na szybie (przy niewielkim deszczu wycieraczki musiały chodzić na maksa) to jeszcze również słońce, rażąc kierowcę po oczach...
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2019-10-24, 07:35   

Bajaga, atakuj.

savana.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 63,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2019-10-24, 07:42   

jsaluga napisał/a:
Zawsze mnie zdumiewało, jak w kraju przodującym w wielu dziedzinach nauki i techniki, mogą produkować i sprzedawać takie wieśniacze, beznadziejne, prymitywne, tandetne, szpetne, paliwożerne źle wykonane, niebezpieczne auta w których na zakręcie każde koło jedzie w inną stronę.


orys napisał/a:
W ogóle nie rozumiem fascynacji amerykańskimi truckami.



Hehe. Zawsze mnie to bawi. Odpowiedź jest prosta. To zboczeńcy (ci co produkują, sprzedają i jeżdżą). Oni zawsze robią coś nie tak jak trzeba :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-10-24, 20:20   Re: Salonka

Rozpoznawałem temat Chevy Express`a jako bazę pod kampera i niestety szybko odpuściłem. Ma napęd na tył, a więc podłoga jest wysoko, dzięki temu w salonce (która ma i tak podwyższony dach) się nie wyprostujesz. Przez to nie zrobisz choćby prysznica (bo jak z niego korzystać?). Jako że moja małżonka podniosła stanowczy protest w związku z powyższymi niedogodnościami, temat odpuściłem. Choć nadal uważam że to fajny samochód, i chciałbym taki mieć, to do innego zastosowania - jako samochód rodzinny dla beneficjentów wielu 500+ :wyszczerzony: (ja pobieram tylko jedno :oops: ) a na wakacje holownik wypasionej przyczepy :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-10-24, 21:09   

Odnośnie Traków ,w latach 90-tych miałem przyjemność zasiadać za sterami Internationala,Maca, Volvo.
Dwa pierwsze prostota nie ma co do psucia w nich.

Miałem dwa Chryslery, złego słowa na nich nie powiem :ok

Europejskie są bardziej awaryjne.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2019-10-26, 09:33   

Bajaga, jak mechanicznie nic go nie boli, wart swojej ceny. Tapicerkę można zrobić nową :szeroki_usmiech

https://www.otomoto.pl/of...KY#gallery-open

saloon.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 116,03 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-10-26, 16:32   

Pawcio napisał/a:
Hehe. Zawsze mnie to bawi. Odpowiedź jest prosta. To zboczeńcy (ci co produkują, sprzedają i jeżdżą). Oni zawsze robią coś nie tak jak trzeba :szeroki_usmiech


Nie, no tych to akurat rozumiem.
- Paliwo u nich kosztuje grosze, więc ekonomia nie jest aż tak istotna jak w Europie.
- Wielkość pojazdu też nie jest tak ograniczona jak w Europie, więc nie musi się konstruktor starać, żeby jakoś ergonomicznie wszystko zmieścić w małym aucie, jak w przypadku europejskich ciężarówek (u nas już praktycznie nie występują auta z maskami, Zectros już jest tylko dla krajów trzeciego świata, w Europie się nie kupi. Volvo już takich nie robi, Scania też nie (jedyne sztuki to przerabiane przez firmy tuningowe za zgodą producenta itd)). Moiże sobie wziąć długaśną ramę i podoczepiać do niej klocki takie jak przedział silnikowy, kabinę i tak dalej. Nie musi kombinowąć, jak to zmieścić na małej przestrzeni, co wymaga jakichś nowoczesniejszych rozwiązań technicznych.

I tak dalej, i tak dalej. Innymi słowy: nie mają wymogów wymuszających postęp, więc sobie tłuką z grubsza takie same auta jak tłukli 50 lat temu i tyle. Bo to prymitywne jest i proste, młotkiem można naprawić i nawet po apokalipsie da radę nasikać do baku, dolać trochę denaturatu i pojedzie. To ma swoje zalety.

Nie rozumiem natomiast skąd fascynacja w Europie akurat amerykańskimi wynalazkami. Przecież te same walory oferuje Kamaz. Albo Ził. Albo Kraz, który jest praktycznie konstrukcyjnie (poza napędem 6x6) identyczny w założeniach konstrukcyjnych jak klasyczny Peterbilt: rama, wielka maska z wielkim, paliwożernym silnikiem pod nią i prymitywna kabinka.

Szczególnie, że ta fascynacja to zwykle wśród ludzi nie mających do czynienia z tymi autami na codzień jest. Ci, którzy cięzarówek potrzebują do pracy, poza nielicznymi przypadkami gdzie albo przydatna jest prostota i prymitywnośc, albo chcą się wyróżnić, takich aut jakoś nie używają. I nie mówię tu o Europie, gdzie na nasze drogi te auta są za duże. Mówię o rynkach takich jak Australia czy Nowa Zelandia na przykład, gdzie amerykańskie marki od pewnego czasu tracą regularnie udział w rynku na rzecz europejskich producentów
_________________

Ostatnio zmieniony przez orys 2019-10-27, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-10-26, 17:06   

orys napisał/a:
Europie się nie kupi. Volvo już takich nie robi,

W EU się nie kupuje , bo przepisy dot. długości składu chyba 18,75 m (nasze drogi wąskie i kręte)
za wodą więcej ale za to waga max mniejsza 36,3 tony
a volvo dalej dalej takie produkuje i ma się dobrze po drugiej stronie oceanu
w parlamencie UE są przymiarki do wydłużenia składów i masy :spoko

vol.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 94,82 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-10-27, 15:03   

amples napisał/a:
a volvo dalej dalej takie produkuje i ma się dobrze po drugiej stronie oceanu


To prawda, ja mówiłem o rynku europejskim.

Jednak fascynacja amerykańskimi truckami raczej jakoś omija produkty Volvo :-)

Cytat:
w parlamencie UE są przymiarki do wydłużenia składów i masy :spoko


Ale kabiny tylko nieznacznie, ciągniki długości autobusu z kortem tenisowym na masce i dużym kempingiem za kabiną dalej nie będą u nas miały racji bytu.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***