Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbuduj kampera
Autor Wiadomość
Krisp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Movano
Dołączył: 10 Lip 2018
Piwa: 2/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-08, 17:34   

smok_wawelski,
Cytat:
i nawet gdy nikt nie beknie, choć nie wydaje mi się aby przy poważnym wypadku tak było
jeżeli wskutek kretyńskich niefachowych i płatnych nauk zginał lub ucierpiał człowiek czy to pomijalne ? uważasz to za dobre i właściwe ?


Żartujesz ? Oczywiście że nie :shock:

Tu nie chodzi o zapisy prawa czy nawet o podejście czysto techniczne do niektórych zagadnień :evil:

Tu chodzi o zwykłe ludzie podejście do życia i naszego otoczenia (współżycia społecznego ) "nie zapisanych nigdzie praw i zasad dobrego wychowania, kindersztuby" !!! Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, nie można przemilczeć że coś się robi źle :roll: i jeszcze namawiać innych do robienia tego samego nie informując ich o konsekwencjach podjętych działań :zimno A ubieranie swoich niewłaściwych zachowań w szaty jakiegoś tam orzeczenia sądu czy stanowiska jednego z tysiąca biegłych to już chwyt poniżej pasa :czacha

Nie ma ludzi idealnych każdy popełnia mniejsze lub większe błędy ! Każdy ma potknięcia , kłody rzucane pod nogi, Czasami świadomie lub nieświadomie robimy coś niezgodnie niewłaściwie z przyjętymi zasadami. Takie jest już życie ; każdy ma inne doświadczenia które go spotkały po drodze którą zmierza, Ciężko jest kogoś oceniać nie wiedząc co nim kierowało i w jakiej był w tym momencie sytuacji. Dlatego jestem daleki od oceniania innych ! Wypowiadam zawsze tylko swoje zdanie na dany temat, a że czasami komuś się o no nie spodoba i będzie na mnie krzywo patrzył to już nie mój problem. Ja staram się postępować w zgodzie ze swym sumieniem i odczuciami :)
_________________
Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-11-08, 18:00   

smok_wawelski napisał/a:
foty przy przerejestrowaniu są robione i archiwowane
Na fotach nie widać czy coś jest trwale przytwierdzone , czy też tylko postawione :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-11-08, 22:21   

krisp napisał/a:
Każdy ma potknięcia , kłody rzucane pod nogi, Czasami świadomie lub nieświadomie robimy coś niezgodnie niewłaściwie z przyjętymi zasadami. Takie jest już życie ; każdy ma inne doświadczenia które go spotkały po drodze którą zmierza, Ciężko jest kogoś oceniać nie wiedząc co nim kierowało i w jakiej był w tym momencie sytuacji.
Nie całkiem rozumiem całość sensu Twojego posta, nie chciałbym się też odnosić do słów wyrwanych z kontekstu - ale mając ponad ponad pół wieku doświadczeń życiowych za sobą to jednak uważam ze jeżeli ktoś kto chce uczyć innych, publikować czy to w necie czy analogowo materiały szkoleniowe to powinien najpierw sam się nauczyć i mieć rzetelną wiedzę a dopiero później uczyć innych a nie mienić się profesorem zaraz po podstawówce o ile nie po przedszkolu - sympatyczny skądinąd pseudo budowniczy publikując płatny materiał szkoleniowy jeśli powtarza w nim błędy z filmów robi szkodliwą działalność - czy zrobił to z nieświadomości czy z głupoty nieważne - nie mając rzetelnej wiedzy nie powinien próbować uczyć innych, natomiast robiąc to za pieniądze kaliber naganności takiego działania rośnie - jest to zwykłe naciągactwo które uważam że należy tępić.

amples napisał/a:
Na fotach nie widać czy coś jest trwale przytwierdzone , czy też tylko postawione
Czasem może być to nawet zamierzone takie ujęcie :szeroki_usmiech
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krisp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Movano
Dołączył: 10 Lip 2018
Piwa: 2/2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-09, 09:39   

No zgadza się. Chcąc czegoś uczyć trzeba samemu to umieć :)

Co do całości posta może zagmatwałem przekaz :roll: Czasami ludzie robią złe rzeczy w dobrej wierze lub coś ich do tego zmusza :evil: np; pęd za pieniędzmi, chciwości, własne ambicje. różnie jest ; chęć pokazania sąsiadowi że ja mam a ty nie :stop:
_________________
Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***