Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dania 2020.
Autor Wiadomość
Pitt_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Bavaria A-566 na Ducato 2,5 TD
Nazwa załogi: Blue Bavarka
Dołączył: 29 Lis 2012
Piwa: 10/11
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2019-11-18, 15:41   Dania 2020.

Wybieramy się na krótki 10 dniowy (przełom lipca i sierpnia 2020 ) pobyt w Hvide Sande w Danii - głównie powędkować. Jedziemy pierwszy raz do Danii. Proszę o porady, sugestie i inne informacje. Czy z Mazur jechać drogą północną przez Szczecin, Rostock czy przez Berlin i Hamburg.
Wdzięczny za wszelkie sugestie
Pozdrawiam :spoko
Pitt
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-11-18, 17:04   

Poleciałbym przez Sz-cin, Rostock , Lubeka, Flensburg. Droga przez Berlin , Hamburg jest o kilka kilometrów krótsza ale Berlina Ring (A10 ) od północynej strony jest cały czas w remoncie, zresztą południowy też. Hamburg omijaj jak najdalej , szczególnie w sezonie.

Od Koszalina wjedż koniecznie na S6 przez Kołobrzeg . Super ekspres do Kołbaskowa. Może niektóre nawigacje trzeba by zaktualizować ?
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koozi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: French Charm
Nazwa załogi: KiteFamily
Dołączył: 25 Mar 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-11-19, 08:37   

Zdecydowanie Szczecin-Rostock. Cały czas A20 do 205 a pózniej na A7 prosto do Danii. Jeździmy do Hvide w każde wakacje nieco w innym celu... Polecam okolice całego Ringkobing fiordu- jedna z lepszych miejscówek , sporo miejsc do wędkowania .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-11-19, 11:57   

Koozi to troche opisz jak z postojem camperka latem i poza sezonem na dzikusa .Wedkowanie to jakieś zezwolenia itd. :spoko
Nurkowanie z kuszą https://www.youtube.com/watch?v=M7Ff4A4aIY8
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koozi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: French Charm
Nazwa załogi: KiteFamily
Dołączył: 25 Mar 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-11-20, 22:09   

Jeśli chodzi o postoje to zazwyczaj szukaliśmy darmowych miejsc gdzie nie było zakazu kamperowania. Jest ich w Danii sporo - albo oznaczone jako zwykły parking albo w ogóle nie zawierające żadnych znaków(np. parking w Sondervig) . Z roku na rok coraz więcej miejsc uczęszczanych przez kamperowiczów zostaje zakwalifikowanych jako steelplatze , które są niestety płatne 120-150KR, są też tego plusy bo w miejscach tych powstaje infrastruktura karawaningowa , jak choćby w Hvide Sande przy wydmie gdzie w zeszłym roku zostały wybudowane toalety i prysznice, a w tym roku dołożyli jeszcze miejsce do opróżniania WC, zrzutu nieczystości i możliwość zatankowania wody czystej . Tak naprawdę cały ten serwis można zrobić za darmo nie koniecznie korzystając z parkingu. Jeśli chodzi o tankowanie wody to generalnie w Danii nie ma z tym problemu-można to robić praktycznie wszędzie gdzie gmina zamontowała krany -w małych marinach, przy boiskach sportowych czy innych miejscach związanych z rekraacją . Po za tym przy wielu kempingach jest tak zwana strefa PITSTOP gdzie w cenie stellplatzu można "przykleić się " na noc do kempingu i skorzystać z jego dobrodziejstw w dużo niższej cenie ( Romo , czy Bork Havn)
Wędkowanie to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu w Danii , i w okolicach Ringkobing Fjordu jest cała masa miejsc, zarówno komercyjnych stawów czy jeziorek pod nazwą "PUT and TAKE" gdzie obowiązuje taryfa za kilkugodzinne lub całodniowe wędkowanie, oraz wiele miejsc nad rzekami czy fiordem ,na które wymagane jest wykupienie zezwolenia w Gminie (nigdy tego nie zrobiliśmy, gdyż nasze wędkowanie to raczej 2 godzinki z dziećmi dla frajdy samego potrzymania wędki niż wyczynowego połowu ryb).
Fajne miejsca postojowe są niemal przy każdym małym porcie, który ma infrastrukturę przygotowaną dla żeglarzy (np. Ringkobing) zawsze jest tam sporo kamperów.
W wielu miejscach widać znaki zakazu dla przyczep kempingowych, stąd większość ich oblega duże i bardzo dobrze przygotowane pola kempingowe, których jest bardzo dużo wzdłuż wybrzeża morza Północnego.
My generalnie podróżujemy w pogoni za wiatrem, więc znane są mi miejsca związane z bliskością wody, natomiast w niemalże każdej miejscowości jest punkt informacyjny, w którym dostaniemy mapkę regionu z wyznaczonymi miejscami do aktywnego spędzania wolnego czasu, przy którym zawsze znaleźliśmy jakąś miejscówkę na nocleg.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2019-11-21, 00:54   

koozi napisał/a:
My generalnie podróżujemy w pogoni za wiatrem, więc znane są mi miejsca związane z bliskością wody,.


Piwko stawiam za opis. :pifko
Wibieram się jak sójka za morze do Danii z latawcem i wybrać
się nie mogę... :gwm Czy oprócz Hvide Sande możesz polecić jakieś
inne spoty?? Widziałem kilka fotek z Hvide, kampery kołami w wodzie i całkiem fajny budynek
z sanitaritami. Znajomy tam wiatraki stawiał i troszkę w weekendy latał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koozi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: French Charm
Nazwa załogi: KiteFamily
Dołączył: 25 Mar 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-11-21, 08:31   

Jeśli chcesz pływać na morzu to możesz zacząć od Romo-stoisz kamperem na plaży przy samej wodzie-jednak pływanie średnie straszny bałagan na wodzie, anie fala ani czop. Wyżej pływaliśmy też w Blavand- można też wjechać tam na plaże. Super spot z dużą falą to Klitmoller i Handsholm na północy-tam staliśmy kiedyś przy plaży tak jak wszyscy, ale już stoją znaki zakazu, dlatego większość przenosi się na kemping.(my na nim nigdy nie byliśmy)
Jeśli chcesz pływać na płaskiej wodzie, to w zasadzie na całym Ringkobing fiordzie można pływać w zależności od kierunku wiatru. Zaczynając od Hvide gdzie są dwie miejscówki- jedna przy wyciągu po prawej stronie za mostem, druga wcześniej przed wjazdem do miasteczka od południa. Później jadąc na północ wzdłóż fiordu pomiędzy Sondervig a Ringkobing jest zjazd w prawo oznaczony tabliczką WIndsurfing gdzie jest najbardziej płaska woda na jakiej kiedykolwiek pływałem(pod jej powierzchnią rosną rośliny, które uniemożliwiają zafalowanie) jest tam parking na którym nocujemy, 3 lata temu wstawili też toalety i prysznic)
Później w samej miejscowości Ringkobing są 3 miejsca za miastem na których się pływa). Zjeżdżając w dół cały czas przy fiordzie możesz dojechać do BorkHavn gdzie przy bazie WestWInd jest spot.
W Nymindegab jest fajny sklep Wind/Surf/Kite/sup - właściciel przesympatyczny Niemiec Surfer, ma sporą wiedze o miejscówkach-a na przeciw steelplatz dla kamperów. Tam na rozlewiskach można popływać na Supie.
To chyba tyle co mi do głowy przychodzi... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2019-11-21, 09:02   

koozi napisał/a:
Jeśli chcesz pływać na morzu to możesz zacząć od Romo-stoisz kamperem na plaży przy samej wodzie-jednak pływanie średnie straszny bałagan na wodzie, anie fala ani czop. Wyżej pływaliśmy też w Blavand- można też wjechać tam na plaże. Super spot z dużą falą to Klitmoller i Handsholm na północy-tam staliśmy kiedyś przy plaży tak jak wszyscy, ale już stoją znaki zakazu, dlatego większość przenosi się na kemping.(my na nim nigdy nie byliśmy)
Jeśli chcesz pływać na płaskiej wodzie, to w zasadzie na całym Ringkobing fiordzie można pływać w zależności od kierunku wiatru. Zaczynając od Hvide gdzie są dwie miejscówki- jedna przy wyciągu po prawej stronie za mostem, druga wcześniej przed wjazdem do miasteczka od południa. Później jadąc na północ wzdłóż fiordu pomiędzy Sondervig a Ringkobing jest zjazd w prawo oznaczony tabliczką WIndsurfing gdzie jest najbardziej płaska woda na jakiej kiedykolwiek pływałem(pod jej powierzchnią rosną rośliny, które uniemożliwiają zafalowanie) jest tam parking na którym nocujemy, 3 lata temu wstawili też toalety i prysznic)
Później w samej miejscowości Ringkobing są 3 miejsca za miastem na których się pływa). Zjeżdżając w dół cały czas przy fiordzie możesz dojechać do BorkHavn gdzie przy bazie WestWInd jest spot.
W Nymindegab jest fajny sklep Wind/Surf/Kite/sup - właściciel przesympatyczny Niemiec Surfer, ma sporą wiedze o miejscówkach-a na przeciw steelplatz dla kamperów. Tam na rozlewiskach można popływać na Supie.
To chyba tyle co mi do głowy przychodzi... :spoko

Teraz to już wszystko wiem! :ok :bigok
Ja za falami nie przepadam, wolę płasko, tym bardziej, że żona i córki na supach się bawią.
W tym roku chciałem na Rugi popływać, ale wiatru nie było.... Pojechaliśmy dalej do Narmandii a tam akurat,
30 - 40 węzłów wiało, a ja tylko 12 m zabrałem...
Dzięki jeszcze raz za informację :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-03-06, 21:03   

Też myślę o letnim wyjeździe do Danii i/lub Szwecji. Każda informacja jest przydatna. Na wyjazdy zabieram SUP z pędnikiem. Dobrze wiedzieć, gdzie można pływać. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DK-Tadeusz 
doświadczony pisarz
On the road again

Twój sprzęt: Hi-Ace 94 + Dethleffs
Nazwa załogi: On the road again..
Dołączył: 17 Gru 2017
Piwa: 9/16
Skąd: Dania
Wysłany: 2020-03-13, 20:38   

Granica w DK zamknięta do 15/4.
_________________
On The Road Again
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***