Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
marokoko info
Autor Wiadomość
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-09, 23:00   

Do Marrakeszu lata Wizzair. Są to loty rejsowe. Cena biletu potrafi dosyć dużo się wahać zależnie od pory roku i dnia tygodnia. Ale jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym ( szafa przyjechała kamperem ) to cena jest symboliczna. Na parkingu lotniska, przy samym budynku terminala, możesz spokojnie stanąć kamperem ( w przeliczeniu chyba 3 euro za dobę ). Spałem tam noc przed przylotem i noc przed wylotem mojej lepszej połowy. Miejsce bardzo bezpieczne, pilnowane przez różne służby mundurowe.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2019-10-09, 23:12   

MER-lin napisał/a:
Do Marrakeszu lata Wizzair. Są to loty rejsowe. Cena biletu potrafi dosyć dużo się wahać zależnie od pory roku i dnia tygodnia. Ale jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym ( szafa przyjechała kamperem ) to cena jest symboliczna. Na parkingu lotniska, przy samym budynku terminala, możesz spokojnie stanąć kamperem ( w przeliczeniu chyba 3 euro za dobę ). Spałem tam noc przed przylotem i noc przed wylotem mojej lepszej połowy. Miejsce bardzo bezpieczne, pilnowane przez różne służby mundurowe.


Dzięki za info. Wygląda dobrze. A tak poza tym, to masz jakieś wartościowe i ciekawe miejsca/trasy do polecenia, tak na 4-6 tygodni. Jedziemy tam pierwszy raz.
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-10, 14:58   

Zajrzyj do mojej relacji na forum sprzed kilku lat. Poza tym bierz pod uwagę, że będziesz tam w zimie. Góry Atlas to nie przelewki. W kwietniu w br. widziałem na wielu szczytach jeszcze sporo śniegu. Wiele górskich dróg w zimie jest nieprzejezdnych dla zwykłego kampera. Na Saharze i wybrzeżu ( mniej więcej do poziomu Agadiru ) w nocy będziesz miał dosyć niskie temperatury. Trasę musisz sobie opracować samodzielnie biorąc pod uwagę swoje preferencje, porę roku, ilość posiadanego czasu itp. W 4-6 tygodni można objechać całe Maroko. Będzie to pierwsza, można powiedzieć, rozpoznawcza wyprawa. Pozwoli ona przygotować tą drugą, już właściwą i opartą na własnym doświadczeniu.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-01, 10:31   Re: marokoko info

cehade napisał/a:
a wiec,
mamy (rodzina 2+1+2 kundle) wysluzona j5 z alkowa w adrii 2.5td 91r.
nie jest piekna, nie jest (jeszcze) gotowa na taka podroz, ale tak czy siak wybieramy sie pod koniec grudnia do maroka.
przeczytalem pare tematow dotyczacych podrozy do maroka i chcialbym sprobowac i dla siebie i dla innych zebrac informacje od ludzi, ktorzy maja ta trase za soba.

moze, jesli podlapiecie temat, sprobojemy zalatwic sprawe podpunktami zeby kazdej szukajacej osobie bylo latwiej sie odnalesc.

1. ile srednio zajmuje trasa do maroka powiedzmy z centralnej polski, jadac srednio 100 na godzine, biorac pod uwage przerwy, wypadki, budowy i wszystkie inne zmieniono automatycznie na - opowiadaj? Jaki podzial trasy robiliscie?

2. jak wyglada sprawa z pirenejami pomiedzy francja i hiszpania (czy ten podjazd jest naprawde meczacy dla starszych kamperow)?

3. ktora z przepraw pomiedzy hiszpa a marokiem jest najkorzystniejsza? czy istnieja mozliwosci targowania sie - jakie dzialaja tam zasady?

4. jakie papierologie dotyczace kamperow, ludzi, zwierzat sa konieczne do przebrniecia, a jakie dla swojego spokoju lepiej zrobic?

5. jakie sa strefy no-go jesli chodzi o zachowanie wobec mieszkancow miast a wiosek

6. czy i gdzie znajduja sie ciezsze miejsca dla samochodow 2wd (przelecze, wsie, zbyt grzaski grunt)

7. 8. 9. zostawiam na nasza dalssza tworczosc.

odrazu chce zaznaczyc, ze jesli ktos ma problem z moim pisaniem malymi literami bez polskich znakow niech zachowa to dla siebie.
szacunek do siebie nawzajem to bardzo prosta sprawa i jak ktos sie nie chce tego trzymac albo ma potrzebe podbudowywania na forum swojego ego to niech pocaluje sie w dupe.

pozdrowiam wszystkich w drodze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-01, 10:38   

nie wiem czy prawidłowo odpisałem "chade", jeśli nie w tym miejscu będzie mój komentarz, to powtarzam. To nie my mamy problem z twoimi małymi literkami ale ty ze sobą i swoim chamskim wychowaniem. Tutaj jest forum, gdzie wymieniają się info ludzie, a ty chamsko olewasz ich, jeśli mają zamiar ciebie skrytykować. Zastanów się jak ty wychowujesz te dwoje dzieciaków, o psach nie wspomnę. Przeproś i zapomnimy o sprawie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***