Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper na górzyste tereny
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-11-29, 18:16   

yahoda napisał/a:
My transalpinę (Rumunia) integrą na 2.5 bez turbiny bez problemu śmignęliśmy.

Sytuacja jest taka, że jak kiedyś rozmawialiśmy z jednym forumowiczem, kamperki z bieda silnikami (bez obrazy, to tylko określenie chałupy ze słabiutkim motorkiem) bywają na Transalpinie, alpejskich przełęczach itp. Tylko, że one ich nie przejeżdżają tylko Pokonują. Czyli maksymalnie czasem drugi bieg, dobra praca sprzęgłem (oby sprawnym) i przewidywanie oraz patrzenie najlepiej na kilometr w przód.
Wszystko się da. Tylko pytanie czy na wakacjach ktoś chce wypoczywać czy pokonywać...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2019-11-30, 08:45   

Tylko jeden podjazd na transalpinie na "jedynce" i to jeszcze osobówka przed nami nas spowalniała. Tam jest tyle zakrętów, że i tak się nie rozpędzisz. Nie ustępowaliśmy osobówkom. Inna sprawa to długie proste podjazdy. Tam inni się rozpędzają, a my ...pokonujemy.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dudusie34 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: nudziarze
Dołączył: 01 Mar 2015
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: kłobuck
Wysłany: 2019-11-30, 20:17   

witam.mam 2,5 d. 1987r.. szalony, zrywny, to on nie jest. ale zapewniam pali około 11 l. na setkę. jest pewny. nieawaryjny. prosty.daje rade w górach, podjazdach itp. trzeba tylko dać mu to co fabryka wymaga. podróżuję nim 4 sezon. dałem to co trzeba było dać. troszeczkę udoskonaliłem pod swoje widzimisię. panele,zbiornik zimowy,wygłuszenie silnika,odprowadzenie oparów z kuchni ,agregat,wizualna kontrola napięcia akumulatorów. alternator. 140A (cyfrowe wyświetlacze napięcia akumulatorów.).kamera cofania i jeszcze kilka fajnych, przydatnych rzeczy. podróżuję bez względu na porę roku. nigdy nie potrzebowałem pomocy. (oby tak zawsze).na trasach macham innym. jadę na wypad, wyjazd,urlop,itp. nigdy licznik szybkości mną nie kieruje. pozdrawiam i miło by być też pozdrawianym. podróżujmy dla przygody, a nie dla chwały czy podziwu.. stare sprzęty (sprawne) powinniśmy podziwiać i chwalić. wasze młode pójdą pójdą na żyletki, a my powoli ale zawsze dojedziemy do celu.pozdrawiam.
_________________
Dziadek34
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2019-12-01, 11:14   

Nasz też cztery sezony u nas. Rocznik 82, ale po odbudowie. Też niezawodny. Oczywiście drobne awarie były, ale nigdy na dłużej niż godzinę nie utknęliśmy. Oczywiście narzędzia trzeba ze sobą mieć. Pali 9 l. przy jeździe 80 km/h. Pójdzie i 110, ale wtedy to z 13 litrów wypije. Autko jest wyjątkowe, nie widziałem drugiego takiego na żywo, budzi podziw wszelaki, szczególnie na zachodzie, bo u nich staruszki to rzadkość. Ludzie kiwają, zagadują, zdjęcia sobie robią. Kamperkom na trasie zawsze machamy.

Nowe na żyletki?! Chyba na granulat do produkcji plastykowych sztućców i polarów. Mój to przynajmniej konstrukcję budy ma stalową.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2019-12-01, 21:47   

wkizet napisał/a:
Przyłączę się do tematu. Mam już swojego z silnikiem 2,8 itdt, a ktoś tutaj wspomniał o przekładniach w skrzyni.
Jest możliwość, że taki silnik ma problem z rozpędzeniem do 100km/h, ale za to zasuwa pod każda górę, że osobówki mają większy problem?


Miałem podobny objaw. W górnych obrotach silnik na wyższych biegach nie wyciskał z siebie tyle ile potrzeba. W trakcie powrotu z Włoch przypadkowo po zatankowaniu paliwa zimowego zdechłe konie ożyły. Może gdzieś się wosk wytrącił a jakieś dodatki do paliwa go rozpuściły....nie wiem. Od tej pory kula bez problemu.
Masz mocniejszy silnik i podobną budę 100 km/h to powinien być pikuś. Szukaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***