Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit 2,0 170 KM
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant

Twój sprzęt: CI Elliot 84XT 170 KM
Piwa: 37/42
Wysłany: 2019-10-28, 07:19   

Cytat:
To jest informacja na wagę złota..

Już witałem się z nowym Fordem, a tu taka wtopa

to akurat jest dobra informacja... Ford w końcu :mrgreen: dostrzegł problem i chce go rozwiązać...👍

pearl 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ford Rimor
Nazwa załogi: Julita Jozek
Piwa: 4/3
Wysłany: 2019-10-28, 10:33   

Witam ,ktos napisal ze to niepolitycznie tutaj chwalic Forda.Jezdze Fordami cale zycie i mam Rimora na Transicie 2.0 ,bardzo sobie go chwale ,w Fordach pilnowac wymian olejow i filtrow i sa nie do zajechania. przejechalem Rimorkiem juz 30,000 km na liczniku ma 123,ooo km i zero problemow do tej pory.Mysle ze trzeba chwalic kampery a nie marki samochodow. kazda marka ma wady i zalety. pozdrawiam i szerokosci

krimar
Kombatant

Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Piwa: 55/6
Wysłany: 2019-10-28, 13:06   

jakby to była puma to szedłbyś na rekord

chociaż te nowe też nie lepsze, cytat z forum forda
Tak jak wspominałem mam służbowego transita l3h2 2.0 130 km . Opisywałem już przygody
z nim . Ale teraz to już poleciał na maksa . Auto 2 letnie 133000 km i silnik do wymiany . 2 miesiące po gwarancji . We wrześniu zaczął wywalać płyn chłodniczy przez zbiorniczek . 1 Diagnoza pęknięta obudowa termostatu , wymienili niestety pomogło na 200 km . Przyjeżdżam jeszcze raz . Robia test na CO2 i niestety pozytywny. Decyzja rozbieranie silnika w celu weryfikacji . Oczywiście wtryski zapieczone . Diagnoza : głowica Ok , uszczelka wydmuchana , blok od temperatury zniekształcony brak możliwości naprawy bloku . Koszt operacji tzn silnik wtryski itp 40 tys zł . Najlepsze jest to ze silnik wskazywał temp robocza normalna w momencie kiedy zaczęło brakować płynu w zbiorniczku . Jazda przeważnie autostradowa . I tu się kłania czujnik poziomu płynu , którego niestety brak . Przebieg oryginalny sam nim jeżdżę . ASO mówi ze oprócz mnie są jeszcze 4 inne transity z tym samym problemem .

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

JJarek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bürstner Delfin
Nazwa załogi: Baaaj
Wysłany: 2019-10-30, 21:56   

A wszystko przez tą zakichaną akcyzę. Może kiedyś minister finansów się nad nami zlituje i nie będziemy musieli jeździć wynalazkami. :gwm

zbyszekwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Rapido 707F
Piwa: 260/161
Wysłany: 2019-10-31, 08:28   

JJarek napisał/a:
A wszystko przez tą zakichaną akcyzę. Może kiedyś minister finansów się nad nami zlituje i nie będziemy musieli jeździć wynalazkami. :gwm

Jedyna szansa ,ze Banaś wróci na ministra. :haha:

Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Piwa: 168/45
Wysłany: 2019-10-31, 08:52   

No żeby nie było na odwrót. Jak zobaczą z kogo można kroić to pójdą po całości i dowalą akcyzę specjalną na kampery lub podatek od luksusu.
Bo ci co mają to muszą się dzielić.
:spoko

wojtekjanus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,0 tdci
Piwa: 10/1
Wysłany: 2019-10-31, 16:45   

Z tą niezawodnością to różnie bywa. Jako przykład oferowany roczny Custom z silnikiem 2,0 EcoBlue.
https://www.otomoto.pl/of....html?;promoted
Dzienny przebieg ponad... 800 km.

Kilka lat temu na Forum Forda udzielał się kolega który miał kilka Transitów i Sprinterów, jeździły m.in. do Monachium na regularnej linii. Jeden z jego Transitów Mk6 2,0 tdci w nieco ponad trzy lata zrobił 1.000 kkm (milion km). Czyli to jest możliwe...
Notabene kiedy go sprzedał, to niedługo widział go oferowanego na OtoMoto z przebiegiem... 300 kkm.

marcincin 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Piwa: 22/8
Wysłany: 2019-11-28, 21:07   

Dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu aplikacji na telefon dla fordów - FordPass (info od dealera Benimara). Warto zainstalować - aplikacji między innymi ściąga aktualne informacje o akcjach serwisowych. Z aplikacji dowiedziałem się, że dla mojego modelu jest akcja upgrade softu związana z problemem rozrzedzania oleju (ja osobiście tego nie doświadczyłem, ale czytałem, że czasami komputer sygnalizuje potrzebę wymiany oleju po przejechaniu kilku tys. km (przed planowaną wymianą).
Aplikacja dodatkowo wyświetla informacje o gwarancji (standardowa / rozszerzona) włącznie z datą wygaśnięcia - mam potwierdzenie w aplikacji, że mój egzemplarz ma gwarancję rozszerzoną do 5 lat lub 80k km.

Wyświetl szczegóły
inwifi 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Elliot 84 XT by Ford Transit
Nazwa załogi: O tym muszę pomyśleć :)
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2019-11-29, 09:24   

marcincin napisał/a:
Dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu aplikacji na telefon dla fordów - FordPass (info od dealera Benimara). Warto zainstalować - aplikacji między innymi ściąga aktualne informacje o akcjach serwisowych. Z aplikacji dowiedziałem się, że dla mojego modelu jest akcja upgrade softu związana z problemem rozrzedzania oleju (ja osobiście tego nie doświadczyłem, ale czytałem, że czasami komputer sygnalizuje potrzebę wymiany oleju po przejechaniu kilku tys. km (przed planowaną wymianą).
Aplikacja dodatkowo wyświetla informacje o gwarancji (standardowa / rozszerzona) włącznie z datą wygaśnięcia - mam potwierdzenie w aplikacji, że mój egzemplarz ma gwarancję rozszerzoną do 5 lat lub 80k km.

Dzięki za info o aplikacji.

Powiedz czy potwierdzałeś gwarancję w serwisie ja też w aplikacji mam 5 lat albo 80 000 km oraz w systemie forda jest taka informacja ale Polskie serwisy żądają jakiś potwierdzeń których nikt nie posiada.

marcincin 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Piwa: 22/8
Wysłany: 2019-11-29, 09:40   

inwifi napisał/a:
Powiedz czy potwierdzałeś gwarancję w serwisie ja też w aplikacji mam 5 lat albo 80 000 km oraz w systemie forda jest taka informacja ale Polskie serwisy żądają jakiś potwierdzeń których nikt nie posiada.

Nie potwierdzałem, ale jak będę w serwisie to zapytam - u mnie upłynęło 9 m-c od rejestracji, więc działa jeszcze standardowa gwarancja.

inwifi 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Elliot 84 XT by Ford Transit
Nazwa załogi: O tym muszę pomyśleć :)
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2019-12-02, 12:24   

Według aplikacji wychodzi iż posiadam gwarancję na 5 lat albo 80 tys km i jest to gwarancja Ford Protect tylko pytanie co ona obejmuje mnie interesują wtryski bo pewnie jak co roku padną podczas pierwszego wyjazdu :)

Tłumaczenie opisu nic nie wnosi niestety.

ll PLAY 09:34 Rozszerzona Gwarancja Wygasa 26.10.2022 lub 80000 km Rozszerzona Gwarancja Twoja przedłużona gwarancja Ford Protect zapewnia spokój ducha, chroni Cię przed nieoczekiwanymi wydatkami i gwarantuje, że każda konserwacja zostanie wykonana do perfekcji przez sieć Forda , Nawet po wygaśnięciu gwarancji podstawowej będziesz mógł cieszyć się latami podróży w całkowitym spokoju

Odpowiedz do tematu