Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekwalifikowanie samochodu ciężarowego na osobowy 2020:
Autor Wiadomość
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-02, 23:10   Przekwalifikowanie samochodu ciężarowego na osobowy 2020:

Po przejrzeniu forum nie zauważyłem aktualnej dyskusji na temat, który wielu użytkowników kamperów pewnie mocno interesuje. Problem - jak w temacie. Staje się chyba palący, bo podobno od nowego roku - ale nie wiem, czy od 1 stycznia czy jakoś później - zmienią się przepisy CAŁKOWICIE uniemożliwiające taką transformację.

Nie rozwodząc się nad szczegółami - dyskusja pokaże, czy są potrzebne - chcę zapytać, czy ktoś ma AKTUALNE, DAJĄC SIĘ ZWERYFIKOWAĆ INFORMACJE, co do tego, czy konwersja ciężarówki na osobówkę będzie niemożliwa od 2020 roku i kiedy to ma się w przepisach stać?

Co stacja diagnostyczna - to inne plotki. Co firma przekwalifkowująca takie auta - to inne wieści. Sam stoję przed taką decyzją i procedurą i nie wiem, czy spieszyć się, czy mam na to jeszcze trochę czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-12-02, 23:33   

Tylko po co nam tu taka wiadomość czy z ciężarowego na osobowy ??? My tu mamy specjalne kempingowe i takie mieć będziemy dalej ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-12-03, 00:38   

Rowaw napisał/a:
od 1 stycznia
Znaczy że , widziałeś-słyszałeś coś o sejmowych ustawach-uchwałach dotyczących zmian z N1 na M1
jeżeli posiadasz taka wiedzę to zapodaj-podlinkuj ,
(nie chce mi się grzebać w tym śmietniku) :wyszczerzony:
A może słyszałeś pod kioskiem z piwem :diabelski_usmiech (chyba już nie ma takich)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-12-03, 08:40   

Rowaw napisał/a:
Sam stoję przed taką decyzją i procedurą i nie wiem, czy spieszyć się, czy mam na to jeszcze trochę czasu.


Mam osobówkę z "kratką" ;)
Dwa tygodnie temu ,przy okazji przeglądu technicznego,stała się pełnoprawną osobówką.
Protokół,kilka zdjęć,faktura,wydział komunikacji.Dzisiaj odbieram twardy dowód
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
yaro 65 
zaawansowany


Twój sprzęt: Sprinter 212D
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Gru 2013
Piwa: 10/8
Skąd: Chełmek / Kraków
Wysłany: 2019-12-03, 12:46   

Przekwalifikowałem niedawno sprintera ciężarowego na osobowy / 8 osób /
nie było problemów , poszerzone badanie , wydział rejestr.

Powodem była niższa stawka OC.
_________________
Życie zaczyna się po pięćdziesiątce,
czasami po dwóch .

pozdr. Jarek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-04, 17:11   

MECENAS napisał/a:
Tylko po co nam tu taka wiadomość czy z ciężarowego na osobowy ??? My tu mamy specjalne kempingowe i takie mieć będziemy dalej ...


Informacje te są bardzo istotne, ponieważ wiele osób jeździ samochodami zarejestrowanymi jako ciężarowe, a przerobionymi na kampery, bez homologowanych grodzi, narażając się na wysokie kary i inne nieprzyjemności. Przekwalifikowanie takiego kamperka z ciężarówki na osobowy likwiduje problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-04, 17:21   

amples napisał/a:
Rowaw napisał/a:
od 1 stycznia
Znaczy że , widziałeś-słyszałeś coś o sejmowych ustawach-uchwałach dotyczących zmian z N1 na M1
jeżeli posiadasz taka wiedzę to zapodaj-podlinkuj ,
(nie chce mi się grzebać w tym śmietniku) :wyszczerzony:
A może słyszałeś pod kioskiem z piwem :diabelski_usmiech (chyba już nie ma takich)


Jeśli przeczytałeś post ze zrozumieniem to przy dacie i terminach zauważyłeś frazę: "nie wiem". Stąd moje pytanie - czy ktoś wie. Piwo, owszem, lubię, ale plotek "spod budki" nie roznoszę. Informacja pochodzi z jednej z firm specjalizujących się w przekwalifikowywaniu pojazdów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-04, 17:22   

yaro 65 napisał/a:
Przekwalifikowałem niedawno sprintera ciężarowego na osobowy / 8 osób /
nie było problemów , poszerzone badanie , wydział rejestr.

Powodem była niższa stawka OC.


Dzięki - ważny głos. Ale wiem, że jeszcze można.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-04, 17:24   

kimtop napisał/a:
Rowaw napisał/a:
Sam stoję przed taką decyzją i procedurą i nie wiem, czy spieszyć się, czy mam na to jeszcze trochę czasu.


Mam osobówkę z "kratką" ;)
Dwa tygodnie temu ,przy okazji przeglądu technicznego,stała się pełnoprawną osobówką.
Protokół,kilka zdjęć,faktura,wydział komunikacji.Dzisiaj odbieram twardy dowód


Tak, "kratki" podobno przechodzą jeszcze bez problemów. I podobno gorzej z tymi większymi - masterami, jumperami, sprinterami, tymi z grodzią.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-12-04, 17:33   

Rowaw napisał/a:
Przekwalifikowanie takiego kamperka z ciężarówki na osobowy likwiduje problem.
Przekwalifikowanie takiego "kampera" na osobowy
jest teoretycznie nie możliwe , ( wykonana zabudową eliminuje go jako osobowy)
co innego zmiana na specjalny kempingowy.
Można dokonać zmiany z ciężarowy na osobowy przed wykonaniem zabudowy , tylko nie jest to takie proste (zmiany z 2016)
Rowaw napisał/a:
Informacja pochodzi z jednej z firm specjalizujących się w przekwalifikowywaniu pojazdów.
Zmiany na specjalny kempingowy zrobi każdy pkd 45.20z i nie potrzebne są firmy specjalizujące się ... (czytaj : drogie) :spoko
Pewnie próbują nagonić sobie klientów puszczając plotkę :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-12-04, 17:50   

amples napisał/a:
Rowaw napisał/a:
Przekwalifikowanie takiego kamperka z ciężarówki na osobowy likwiduje problem.
Przekwalifikowanie takiego "kampera" na osobowy
jest teoretycznie nie możliwe , ( wykonana zabudową eliminuje go jako osobowy)
co innego zmiana na specjalny kempingowy.
Można dokonać zmiany z ciężarowy na osobowy przed wykonaniem zabudowy , tylko nie jest to takie proste (zmiany z 2016)
Rowaw napisał/a:
Informacja pochodzi z jednej z firm specjalizujących się w przekwalifikowywaniu pojazdów.
Zmiany na specjalny kempingowy zrobi każdy pkd 45.20z i nie potrzebne są firmy specjalizujące się ... (czytaj : drogie) :spoko
Pewnie próbują nagonić sobie klientów puszczając plotkę :diabelski_usmiech


Masz trochę jakby niepełne informacje. Pozdrawiam. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-12-04, 17:53   

Rowaw napisał/a:
akby niepełne informacje.
Powiem jedno smieszny jesteś ,
Poczytaj aktualne ustawy-uchwały a później coś napisz :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-12, 20:43   Zmiana ciężarowego na osobowy

Przyłączam się do wątku, uważam, że jeśli kogoś temat interesuje, to albo należy coś z info dać od siebie albo słuchać grzecznie a nie obrażać i podawać ogólniki, jak to czynisz szanowny "amples". Jeśli zbudowałbyś choć jednego kamperka, to wiedziałbyś, że sama kanapa przy stoliku teraz nie może być sobie ot tak zamontowana jakbyś sobie życzył i podlega stosownym przepisom. Zatem chyba jesteś jedynie "mądralińskim amatorem" w tematyce, choćby opłat 42,50. Teraz do sprawy. Otóż znalazłem następujące aktualne na dziś przepisy w poruszanym temacie przerejestrowywania samochodów, także na specjalne kempingowe, bo może i to będzie komuś potrzebne (Dz.U-to Dziennik Ustaw, 2016-to rocznik, po kropce 2022-to pozycja:
- "Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia" - Dz.U.2016.2022;
- "Certyfikaty potwierdzające spełnienie przez pojazd odpowiednich warunków bezpieczeństwa i warunków dopuszczenia do ruchu" - Dz.U.2016.1711;
- "Wysokość opłat za wydanie, zmianę i uznanie świadectwa homologacji" - Dz.U.2013.703;
- Pojazdy specjalne i używane do celów specjalnych Policji, ABW, AW, SKW, CBA i Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, SW i PSP." - Dz.U.2019.594.
Tyle udało mnie się znaleźć na ten temat.
A teraz aby podpaść wszystkim, to myślę, że tz. auta z kratką, typu Bentley czy jakieś Ferrari to przekręt. Rozumiem, ze skoro ustawodawca pozwolił, ale moim zdaniem pozwolenie wynikło, że akurat szwagier szwagra polityka lobbysty miał w tym taki interes. I tak poszło. Takie numery były dobre w czasach powojennych może, kiedy nie były produkowane takie auta jak obecnie. Teraz jest tyle rodzajów aut do różnych funkcji, że osobówka z kratką to jedynie przekręt i to dotychczas legalny. Taka sama fikcja to auto ciężarowe, gdzie wymagana jest przegroda towarowa w bagażówce i wystarczy aby to był jej fragment aby było już ok.
Dla mnie samochód osobowy, to do wożenia ludzi i ich bagażu w bagażniku a ciężarowy do wożenia ciężarów i w kabinie osób z obsługi (na ogół 3 osoby). Są oczywiście jeszcze specjalne jak busy, czy brygadówki oraz kampingowe. Ale to już inna bajka, nie w temacie.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-12-12, 21:25   

BOGI napisał/a:
o albo należy coś z info dać od siebie albo słuchać grzecznie a nie obrażać i podawać ogólniki, jak to czynisz szanowny "amples".
Coś ci się nie pokręciło ,
mam słuchać zasłyszanych od diagnostów i powtarzanych plotek przez Rowaw .
BOGI napisał/a:
Jeśli zbudowałbyś choć jednego kamperka, to wiedziałbyś,

A jesteś pewny że nie :szeroki_usmiech
BOGI napisał/a:
że sama kanapa przy stoliku teraz nie może być sobie ot tak zamontowana jakbyś sobie życzył i podlega stosownym przepisom. Zatem chyba jesteś jedynie "mądralińskim amatorem" w tematyce, choćby opłat 42,50.

Jeżeli nie jesteś w temacie to nie chrzań bzdur , wymądrzając się , :diabelski_usmiech
popytaj innych którzy również rejestrowali po 2016 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-12-12, 21:27   

mowio że ludzie z worsiowy jakieś iine som
cuś w tym jezd

;)

a Ty się weź wreszcie Amples za robotę i zbuduj co, bo tylko gadasz i gadasz ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***