Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co na ściany przy prysznicu
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-08, 16:54   

Nie chce mi się czytać całego tematu a i tak niewiele mam do napisania.
Czy rozważałeś płyty poliwęglanowe? Są różnych grubości, najcieńsze bodaj 3mm.
Dobre też są płyty ornamentowe, z jednej strony gładkie na ścianę a wzorem do wewnątrz. Np wzór w kropelki lub maskujący, to nawet jak gwoździem porysujesz to będzie to świetnie zamaskowane.

orn.jpg
Plik ściągnięto 2440 raz(y) 22,46 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wędrowiec 
weteran


Twój sprzęt: burstner privilege t690
Nazwa załogi: Marzena i Przemek
Dołączył: 15 Maj 2011
Piwa: 122/29
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2019-12-08, 17:05   

Ja kleiłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/wykladzina-pcv-linoleum-2m-1-5mm-7758166787 .Na klej do wykładzin. Łączenia i zakończenie przejechałem siką. Sprawdza się w upałach i zimą ,czyści się rewelacyjnie. Tworzywa nie lubią skrajnych temperatur i słabo pracują.Z wykładziną nie było problemu bo całą kabinę kleiłem z rolki w jednym kawałku, tylko góra jest węższa i trzeba było trochę wykładziny zgubić. Wtedy nacinałem i łączyłem. przez cały czas wszystko jest szczelne.
_________________
wędrowiec
Cztery stolice
www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=30300
Norwegia
www.camperteam.pl/forum/v...hlight=norwegia

www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33834
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2019-12-08, 17:42   

joko napisał/a:
PCV twarde będzie najlepsze . ..... Jeśli chodzi o Tuplex to mają spory wybór tworzyw , natomiast zakupy tylko na cale płyty. Jak potrzeba mniej to dokładnie naprzeciwko Tuplexu , na Zawiłej jest firma Alugraf. Oni biorą towar z Tuplexu, ale można kupić mniejsze ilości. Tez przycinają na wymiar.
Dzieki i za info i za namiary - tak znam te firmę są drożsi od Tuplexu ale na plus że tną i detal tez sprzedają z Tuplexu nieraz do nich włąśnie odsyłają - pracowałem 15 lat na Zawiłej 57 (w drugiej przeczniczce z drogi co wjeżdża się na okregówkę czy dawniej DHL) :)
Zalinkowałem Tuplex bo na stronie Tuplexu sa opisy tworzyw - sorry że nie zamieściłem info o Alugrafie bo detal i ciecie mogą być istotne

wędrowiec napisał/a:
Ja kleiłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/wykladzina-pcv-linoleum-2m-1-5mm-7758166787 .Na klej do wykładzin.
Dięki za info - tez myślałem o tym rozwiązaniu tak mi coś nos podpowiadał ze nie z płyty robiłeś :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-12-09, 20:10   

trochę się rozpisaliście , dziękuję, będzie dla kolejnych pokoleń

narazie po przemyśleniach wychodzi:

- plexa, czy poliwęglan - chyba na ostatnim miejscu

- PCV twarde - biorę pod uwagę jako jedno z trzech rozwiązań

- wykładzina PCV - to druga opcja z trzech

- HIPS - trzecia z trzech


HIPS i PCV i poliwęglan zamówione próbki - zobaczę czy z tego da się powyginać, pokleić albo pospawać jakieś półeczki

wykładzinę PCV znam i wiem jak to będzie wyglądało

pewnie pierwsze próby po nowym roku bo czasu troszkę brakuje a jeszcze gdzieś trzeba d00pę ruszyć i odpocząć
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-12-09, 20:40   

Możesz sporo ułatwić sobie, stosując ceratę stołową na metry, na podłożu papierowym i potraktować jak tapetę.
Bez obaw, nie w misie, kratkę czy w kwiatki, są wzory naprawdę wyszukane nawet w 3D, np "Crash Glass", czy rewelacyjny "zamarznięta szyba". Klej tylko odpowiedni coby nie rozmakał.
To z autopsji, serio.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-12-09, 22:50   

Socale napisał/a:
..........w misie.....


cerata to niezły pomysł , ale właśnie jako tapeta na resztę łazienki , pod prysznic coś grubszego będę kładł
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***